Кількість українських мігрантів в Польщі невдовзі буде більшою, ніж до пандемії

08 Жовтня 2020
робота в польщі для українців 2020

Майже 40% іноземців, які після спалаху коронавіруса вирішили залишитись в Польщі, були змушені змінити місце роботи, ще третина - переїхати у інше місто в пошуках працевлаштування. Разом з тим, більшість мігрантів (92%) не шкодує про своє рішення. Такими є результати дослідження “Іноземний працівник під час пандемії”, яке нещодавно провів Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету спільно з агенцією EWL. 

Українські трудові мігранти не шкодують, що залишились у Польщі під час пандемії

Пандемія коронавіруса не мала негативного впливу на попит на іноземних працівників у Польщі. Вона також не спричинила масового відтоку мігрантів з місцевого ринку праці. Частина з них (приблизно 200 тисяч осіб за різними даними) повернулась додому, але планує знову шукати працевлаштування в Польщі.

Однак не обійшлося і без труднощів. Згідно зі звітом компанії EWL та Варшавського університету, майже сорока відсоткам українських працівників у Польщі довелось шукати нову роботу. Третина з них за час карантину навіть змінила галузь, а також місце проживання.  

Як прокоментував результати дослідження керівник агенції EWL SA Анджей Коркус, після початку карантину у деяких сферах навпаки різко збільшився попит на іноземних працівників. Це, зокрема, стосується сфери онлайн-торгівлі та гастрономії. 

робота в польщі під час карантину

Дев’ять із десяти опитаних працівників зі Східної Європи не шкодує, що під час пандемії залишись в Польщі. Що ж спонукало іноземців до такого рішення? Відповідь, яку найчастіше вказували респонденти (у 47,1% випадків), - це проблеми вітчизняного ринку праці. 

“Ринок праці в Польщі зреагував на коронакризу значно краще, ніж в Україні. А українці становлять майже 90% від усіх трудових мігрантів зі Східної Європи  у Польщі”, - наголосив Анджей Коркус. 

Мігранти, які брали участь в опитуванні, також часто вибирали варіант відповіді “слід продовжувати працювати в Польщі, доки це можливо” (44,2%). Іноземців також привабило автоматичне продовження дозволу на легальне перебування та працевлаштування в Польщі на час пандемії (39,7%). 

“Іноземці дуже цінують рішення уряду про автоматичне продовження дозволу на проживання в Польщі. Ми вважаємо, що саме це врятувало ринок праці іноземців та зменшило ризики, пов’язані із переїздами в період загострення епідеміологічної ситуації”, - сказав Анджей Коркус.

Пандемія також не зупинила прибуття нових працівників зі Сходу. Як свідчать результати дослідження, майже 30% опитаних вперше приїхали на роботу в Польщу саме під час карантину, а 89% планували такий крок ще до того, як стало відомо про коронавірус. Кожен десятий трудовий мігрант втратив роботу у своїй країні, тому вирішив працевлаштуватись у Польщі. 

робота в польщі свіжі вакансії 2020

Які труднощі чекали на іноземців, які вирішили працювати в Польщі після спалаху пандемії? Для половини проблемою виявився саме примусовий карантин. 38,4% мали проблеми з перетином кордону, а 32% безпосередньо з добиранням до українсько-польського кордону. 

Результати опитування також свідчать про те, що через пандемію на понад 10% зменшилась кількість іноземців, які шукали роботу в іншій країні ЄС. Як звернув увагу Анатолій Зимнін з EWL, багато експертів, навпаки, очікували, що 2020 рік стане роком виїзду працівників зі Сходу з Польщі, оскільки німецький ринок відкрився для іноземців. Однак нічого подібного не сталося, хоча Німеччина залишається країною, на яку найчастіше вказують українські трудові мігранти, коли йдеться про місце, де вони хотіли б знайти роботу. 

Варто зазначити, що кількість українців, зареєстрованих у ZUS станом на кінець серпня, зросла на понад 27 тисяч у порівнянні з кінцем липня 2020 року і становила 480,9 тисяч осіб. Згідно з прогнозами, на початку жовтня ця цифра перевищуватиме показники за лютий 2020 року, коли пандемії ще не було.

⇒ Читайте також:

У пошуках високооплачуваної роботи молоді поляки все частіше виїжджають закордон. Дослідження

Підвищення мінімальної зарплати в Польщі: скільки працівник отримає “на руки”?

У Польщі викрили групу злочинців, які підробляли запрошення на роботу для українців

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах