Коли можна подавати заявки на новий період виплат в межах програми Сім’я 500+ в Польщі

18 Січня 2023

З 1 лютого у Польщі стартує прийом заявок на отримання фінансової допомоги 500+ впродовж нового періоду виплат, що триватиме з 1 червня 2023 року до 31 травня 2024 року. Ті, хто подасть правильно заповнену заявку до 30 квітня 2023 року, отримає перші виплати від Управління соціального страхування ZUS вже до 30 червня. Нагадаємо, що в межах цієї державної програми щомісячну фінансову допомогу на суму 500 злотих на виховання дитини можуть отримати також українці, які легально проживають чи тимчасово перебувають разом з дітьми на території Польщі. 

Як наголосив речник ZUS Павел Жебровський, грошова допомога від держави надається на кожну неповнолітню дитину в сім’ї, незалежно від доходів батьків чи опікунів. Щоб отримувати виплати впродовж наступного розрахункового періоду, слід вчасно подати онлайн-заявку до Управління соціального страхування. За словами представника ZUS, прийом заявок розпочнеться з 1 лютого 2023 року.

“Заявки можна заповнювати через безкоштовний мобільний додаток mZUS, або через комп’ютер за посередництвом Платформи онлайн-послуг PUE ZUS”, - пояснив Павел Жебровський.

Речник ZUS також додав, що батьки чи опікуни дитини, які мають ідентифікаційний номер PESEL, зможуть також подати заявку через портал Emp@tia або свій банк, якщо він має таку послугу. 

Якщо особа подає заявку через банк або портал Emp@tia, але ще не має профілю на PUE ZUS, Управління соціального страхування створює такий профіль автоматично на основі даних, наданих клієнтом у заявці.

Хто має право на отримання соціальної допомоги 500+ на виховання дитини в Польщі 

Допомога по догляду за дитиною від польської держави надається громадянам Польщі та ЄС, які проживають у Польщі, а також іншим іноземцям за умови, що вони легально перебувають в країні та мають доступ до польського ринку праці. До заявки необхідно додати документ, який підтверджує законність перебування в Польщі разом із доступом до ринку праці, наприклад, карту побиту з приміткою “доступ до ринку праці”.

Право на соціальну допомогу в межах програми 500 плюс мають також громадяни України, які прибули до Польщі після 23 лютого 2022 року у зв’язку з військовими діями та отримали право на проживання тут згідно з Законом про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом у цій країні. Однак для цього потрібно проживати в Польщі разом з дітьми. 

Заяву про отримання соцвиплат такі особи повинні подати на спеціально складеному українською мовою бланку SW-U. Цю заявку можна подати через PUE ZUS, портал Emp@tia або електронний банкінг.

Якщо ви спершу оформили виплати, а потім вирішили повернутись в Україну на термін понад 30 днів, то зобов’язані поінформувати про це ZUS. Управління, своєю чергою, скасує надання вам фінансової допомоги.

⇒ Українські біженці можуть подавати заявки на отримання 12 тисяч злотих на другу дитину

Як подати заявку на отримання грошової допомоги 500+ у Польщі у 2023 році

З 1 лютого 2023 року заявку на призначення фінансової допомоги на дитину 500+ на новий розрахунковий період можна подати в додатку mZUS на телефоні чи планшеті. mZUS можна використовувати на мобільних пристроях з операційними системами Android та iOS. Додаток необхідно завантажити з Google Play і App Store.

Додаток mZUS містить функції, які прискорюють заповнення заявки на програму 500+. Якщо людина уже подавала відповідну заявку раніше і ZUS її прийняв, то у застосунку клієнт може створити заявку на новий період виплат. Така заявка буде автоматично заповнена на основі попередніх даних. За потреби клієнт може їх редагувати. Функції додатку mZUS значно пришвидшують заповнення заявки, яку можна швидко та зручно відправити через планшет чи телефон.

За схожою системою працює також PUE: якщо діти зареєстровані на медичне страхування в ZUS, клієнт може автоматично завантажити їхні дані (наприклад, номер PESEL, дату народження). Завдяки цьому людині не доведеться вводити дані вручну. 

⇒ Читайте також:

Обов’язкову оплату за місця проживання для біженців у Польщі відтермінують на місяць

Українці із тимчасовим захистом в ЄС: до Польщі найчастіше виїжджають жінки, а чоловіки - до Німеччини

Зміни до польського Кодексу праці-2023: додаткова відпустка та подовження декрету

Головне фото: Daiga Ellaby on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах