З 1 січня 2018 року пакети в польських магазинах будуть платними

27 Грудня 2017
покупки в польщі

Вже з 1 січня 2018 року ви не знайдете в польських магазинах та супермаркетах безкоштовних поліетиленових пакетів. З цього часу покупець в Польщі повинен буде такий пакет придбати за власні кошти, сплативши додатково також вартість переробки (recyklingu) даної торбинки. “Нові правила покликані адаптувати польське законодавство до позиції ЄС, яка передбачає зниження використання легких пластикових пакетів для покупок", - йдеться в повідомленні Інформаційного Центру Уряду Польщі. Відповідний законопроект ухвалила нещодавно  Рада Міністрів Польщі. Раніше рішення про платні поліетиленові пакети  Міністерство довкілля Польщі планувало ввести в дію з початку 2019 року, проте уряд пришвидшив його виконання на рік.

Отож вже з січня клієнти польських магазинів та супермаркетів за одноразові пакети платитимуть. Міністерство охорони навколишнього середовища в спеціальному регламенті запропонувало плату в розмірі 20 грошей. Проте в Законі встановлена максимальна ціна - 1 злотий.  Щоправда, оплаті підлягатимуть лише ті торбинки, товщина яких до 50 мкм -  саме їх найчастіше видають в торгових точках на касі. За дуже тонкі пакети з пластику (тобто пакети товщиною до 15 мкм), платити не доведеться лише за умови, що вони будуть використані виключно з гігієнічних міркувань або для фасування харчових продуктів, що продаються на вагу, наприклад, овочі, фрукти, крупи, м'ясо, риба і т. д.

пакет

Кількість сумок, виданих покупцям впродовж року, буде визначається на основі інформації про доходи з утилізаційного збору. Ці дані будуть передавати Міністрові навколишнього середовища воєводи за допомогою спеціальної Бази даних про продукти та упаковання, а також про утилізацію відходів. Інформація щодо виданих протягом року пакетів в Польщі передаватиметься також Європейській Комісії.

З досвіду держав-членів Європейського Союзу (наприклад, Болгарії, Ірландії, Великобританії, Латвії та Угорщини) випливає, що встановлення оплати за одноразові пакети в магазинах та супермаркетах досить добре спонукає споживачів обмежувати їх використання. На зменшення популярності штучних пакетів сподіваються і в Польщі.

Тоді вирішиться і екологічна проблема, адже в результаті все менше поліетиленових пакетів потраплятиме на звалища, що повинно сприяти зниженню забруднення навколишнього середовища. Альтернативою штучним торбинкам стануть торбинки екологічні,  з натуральних тканин (льон, бавовна), які не мають обмежень по кількості використань і не завдають шкоди навколишньому середовищу.

Нагадаємо також, що з 1 липня у Польщі діють нові правила сортування сміття 

Читайте також: 

Графік роботи супермаркетів в Польщі під час різдвяних та новорічних свят

Польський Сейм прийняв положення про заборону торгівлі в неділю

Способи повернення податку Tax Free: що, де і як?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах