22 Червня 2017
Вже з 1 липня 2017 року у Польщі почнуть діяти нові правила сортування сміття і її мешканці змушені будуть відправляти різні категорії своїх сміттєвих відходів до 4 окремих яскравих контейнерів, які зараз встановлюють на польських вулицях. Куди саме викидати той чи інший тип сміття полякам підкаже колір контейнера: синій, жовтий, зелений чи коричневий. Кожен з них створений виключно для однієї категорії відходів. Попереднє сортування сміття усіма громадянами дозволить Польщі досягти вищого рівня переробки відходів, що позитивно вплине на екологію та бюджет країни, а також задовольнить вимоги ЄС. Що дозволено і не дозволено відправляти у нові сміттєві баки в Польщі – про це піде мова у нашій статті.
Як ми вже писали, колір сміттєвого контейнера визначатиме тип сміття, який дозволено у нього викидати. Розглянемо кожен колір детальніше.
Жовтий сміттєвий контейнер
Сміттєвий контейнер жовтого кольору призначений для металу і пластикових виробів. Сюди полякам можна буде викидати пластикові пляшки з-під різноманітних напоїв, пластикові коробки та інші упакування, кришечки, пакети з-під молока та соку, адже вони зроблені не лише з паперу, а й з інших штучних матеріалів.
До жовтого контейнера потраплятимуть також упакування з-під засобів для миття та чищення (наприклад, тара, в якій був гель для прання, посуду чи зубна паста), а також з-під косметичних засобів. В контейнер цього кольору поляки викидатимуть і поліетиленові пакети, алюмінієві банки з-під напоїв, консерв, алюмінієву фольгу, металеві кришки та ковпачки, кольорові метали, пластикові іграшки, пише tvn24bis.pl
Щоправда, викинути, до прикладу, пластикову пляшку у такий контейнер не можна, якщо у ній ще є хоч якийсь вміст. Поляки не матимуть права викидати в жовтий смітник також небезпечні відходи, такі як банки з-під лаків, фарб чи автомобільного масла, лікарські засоби та їх упакування, автомобільні запчастини, побутова техніка, батарейки і т.д.
Синій сміттєвий контейнер
Синій колір сміттєвого контейнера означатиме те, що потрапити до нього можуть лише паперові відходи, а саме:
- упакування з паперу
- картон (в тому числі гофрований)
- каталоги
- листівки
- брошури
- газети і журнали
- офісні та шкільні паперові відходи
- зошити
- книги
- візитки
- обгортковий папір
- паперові торбинки
Є й перелік відходів, які в синій контейнер викидати заборонено. Це паперові рушники та гігієнічні серветки, лаковані чи покриті фольгою паперові вироби, картонні упакування з-під молока та соку (їх - у жовтий контейнер), упакування з-під будівельних матеріалів (гіпсу, цементу), шпалери, дитячі підгузки, дуже забруднені паперові вироби.
Зелений сміттєвий контейнер
В сміттєвий бак зеленого кольору поляки викидатимуть скло і вироби з нього. Сюди відправлятимуться скляні пляшки і банки з-під води, напоїв, алкоголю, олії чи навіть парфумів та іншої косметики у скляній тарі. Гміни матимуть право також запровадити сортування скляних відходів та скло прозоре та скло кольорове, проте це не обов’язково.
До зеленого баку суворо забороняється викидати:
- відходи з кераміки, порцеляни, кришталю, фаянсу
- глиняні вазони
- окулярне скло
- термостійкі скляні вироби
- лампи
- дзеркала
- віконні шиби
- монітори
- скляну тару з-під розчинників та масел, ліків
- термометри та шприци
Коричневий сміттєвий контейнер
Сміттєвий контейнер коричневого кольору призначений для харчових та інших біовідходів. Сюди в Польщі викидатимуть не тільки залишки їжі чи лушпиння, а й скошену траву, галузки дерев та кущів, тирсу, кору, листя і квітки. Не мають права опинитися в коричневому сміттєвому контейнері кістки тварин, відходи тваринництва, зола, каміння та сміття з землею, плити МДФ та ДСП.
Деякі предмети полякам викидати у всі сміттєві баки категорично заборонено. Мова йде, в першу чергу, про несправну побутову техніку, електроприлади, а також про батарейки, акумулятори, лампи, упакування з-під хімікатів та навіть ліки, термін яких вийшов. Усе це слід нести не до контейнера під будинком, а у спеціально облаштовані пункти утилізації. Дані пункти можуть бути розташованими при магазинах та аптеках, а також на рівні гмін мають бути створені спеціальні Пункти селективного збору побутових відходів (PSZOK). Це міжнародна практика – така політика щодо потенційно небезпечних для здоров’я відходів впроваджується чи не в кожній країні світу.
Адже саме за допомогою правильного, ретельного та відповідального підходу до сортування сміття можна добитися найвищих результатів у його переробці і використанні сировини повторно, а це, в свою чергу, вирішення глобальної екологічної проблеми, а також можливість залучення інвестицій та наповнення бюджету країни.
Читайте також:
В ЄС планують скасувати оплату за роумінг для українців
Нерухомість в Польщі. Ціни.
Робота в Польщі по біометричному паспорту
Коментарі