Закон про заборону торгівлі у неділю в Польщі таки приймуть

28 Вересня 2017
торгівля в польщі

За даними Єврофінд, майже дві третини поляків працюють у вихідні. У цьому відношенні їх випередили лише дві європейські країни - Румунія та Греція.

Ще рік тому польська незалежна профспілка "Солідарність" (Solidarność) ініціювала створення проекту закону про заборону торгівлі в неділю у Польщі. Тоді, у 2016 році, під законопроектом підписалося більше ніж півмільйона поляків. 

Згідно з новими опитуваннями, 59 відсотків поляків виступили проти заборони торгівлі по неділях.

Цілий рік довкола прийняття закону точилися гострі дискусії і нарешті зараз стало відомо, коли ж все-таки він вступить у силу, на кого поширюватиметься та як діятиме.

Коли приймуть закон про заборону торгівлі у неділю в Польщі?

Наприкінці червня голова Постійного комітету Ради міністрів Генрік Ковальчик запевнив, що закон однозначно приймуть найближчим часом, питання полягає лише в тому, як саме він діятиме: чи торгівля буде заборонена у всі святкові дні та неділі або лише деякі.  "Є дві суперечливі одна одній сторони: роботодавці взагалі не хочуть заборони торгівлі в неділю, а «Солідарність» хотіла би запровадити повну заборону. Уряд повинен збалансувати це", - сказав міністр.

У вересні прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло в інтерв'ю радіо FM RM заявила, що уряд готовий завершити роботу над проектом "Солідарність".

Відтак, у четвер, 28 вересня проект розглядатиметься підкомітетом з питань ринку праці в Сеймі, який очолює Януш Сняданек. Згідно з інформацією на сайті Сейму, зустріч розпочнеться о 18:00. В інтерв'ю журналістам Сняданек запевнив, що робота над законопроектом буде прискорена, і торгівельне обмеження набуде чинності з 1 січня наступного року. 

Як зазначив депутат Верховної Ради, заборона повинна застосовуватися кожну другу неділю. Ідею парламентського підкомітету критикує "Солідарність", яка виступає за закриття магазинів щонеділі.

На кого поширюватиметься закон про заборону торгівлі в неділю?

Проект Комітету законодавчих ініціатив, який включає "Солідарність" та інші організації, має на меті обмежити торгівлю по неділях у більшості торгових точок, за деякими винятками.

Вони включатимуть, між іншим, аптеки, пекарні, заправні станції (з деякими обмеженнями), сувенірні магазини, кіоски з пресою. Торгівля в Інтернеті буде дозволена, але пакування і доставку товару в неділю заборонять.

Якими будуть  наслідки заборони торгівлі у неділю?

На думку аналітиків, внаслідок введення торгівельних обмежень, зниження обороту в секторі роздрібної торгівлі в цілому становитиме щонайменше 9,6 млрд злотих. Прогнозують також зниження зайнятості щонайменше 36 тисяч людей.

Прямі витрати Казначейства, пов'язані з забороною торгівлі по неділях, можуть становити принаймні 1,8 млрд. злотих. 

Отже, найімовірніше, закон про заборону торгівлі у неділю в Польщі вступить у силу з 1 січня 2018 року та стосуватиметься, за деякими винятками, всіх торгових точок.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах