29 Грудня 2016
Нещодавно з'явилась інформація про те, що з 1 січня 2017 року планують закрити піший перехід на КПП "Угринів-Долгобичів", який впродовж півтора року працював у тестовому режимі. Проте сьогодні, 29 грудня, представники Прикордонної служби Польщі повідомили, що експеримент продовжать ще на 6 місяців. Таким чином, піший перехід на митниці "Угринів-Долгобичів" буде відкритий до 30 червня 2017 року.
Раніше прес-служба Люблінського воєводського управління повідомляла, що перетин кордону пішки на цьому КПП буде можливим лише до початку нового року. Як би парадоксально це не звучало, але причиною припинення експерименту польська сторона називала його позитивний результат.
У повідомленні прес-служби йшлось про те, що піший та велосипедний рух на КПП "Угринів-Долгобичів" був організований у тестовому режимі в липні 2015 року і повинен був працювати протягом 6 місяців. Оскільки відповідної інфраструктури для повноцінного його запровадження на цьому митному переході поки що немає, тимчасово з цією метою використовують смугу для перетину польсько-українського кордону туристичним автобусом. Експеримент дійсно є дуже популярним серед багатьох українців, які перетинають кордон з Польщею через КПП "Угринів-Долгобичів". На початку 2016 року його вирішили продовжити ще на рік.
Прикордонна служба Польщі рекомендувала припинити експеримент з декількох причин. Основним аргументом польської сторони було те, що смуга, виділена для пішоходів, насправді повинна служити тим, хто перетинає кордон з Польщею автобусом. Оскільки сусідні митні переходи до Польщі постійно є перевантаженими, то ще одна смуга для автобусів на КПП "Угринів-Долгобичів", на думку прикордонників, частково вирішила б проблему із довжелезними чергами на кордоні. Окрім цього, згадана смуга не призначена для пішохідного чи велосипедного руху, а отже не є повністю безпечною для мандрівників, а також перешкоджає нормальному функціонуванню контрольно-пропускного пункту.
Водночас, у прес-службі Люблінського воєводи запевняли, що оскільки екперимент з пішим переходом є вдалим, його ймовірно запровадять на постійній основі, побудувавши відповідну інфраструктуру. Однак на це потрібен певний час та гроші з державного бюджету.
Нагадаємо, невдовзі на польсько-українському кордоні з'явиться новий митний перехід. Про всі митні переходи на польсько-українському кордоні читайте ТУТ. Також перед поїздкою до Польщі радимо вам відслідковувати черги на кордоні, переглядаючи онлайн-камери на нашому веб-сайті.
Коментарі