10 найкращих польських романтичних комедій

24 Жовтня 2018
10 найкращих польських романтичних комедій

Веселі та легкі за сюжетом романтичні комедії - вдалий вибір для приємного вечора, аби і фільм подивитися, і розслабитись після важкого робочого дня. Але як обрати цікавий фільм, якщо всі однотипні та стандартні американські комедії вже набридли, а хочеться чогось нового і навіть незвичного?

А як щодо польського кіно? Кінематограф наших сусідів в останні роки почав стрімко розвиватися і налічує багато вартих уваги стрічок. Ми пропонуємо вам добірку із топ-10 найкращих польських романтичних комедій, які не тільки додадуть оригінальності вашому вечору, а й збагатять ваш кінознавчий багаж. 

Крім того, ці фільми можна (і треба!) переглядати в оригіналі - польською мовою, що дозволить, так би мовити, вбити одразу двох зайців: і мову підівчити, і ближче з польським кінематографом познайомитися. А сам процес при цьому буде цікавим та корисним.
 
Отже, приємного вам перегляду!

1. В очікуванні кохання / Mała wielka miłość

• Рік: 2008

10 найкращих польських романтичних комедій

“В очікуванні кохання” (оригінальна назва - “Маленьке велике кохання”) - польська романтична комедія режисера Лукаша Карвовського. Події фільму знімалися в Варшаві та Лос-Анджелесі.

Ян - успішний молодий адвокат, що працює в Лос-Анджелесі і має шалену популярність серед дівчат. Джоанна - студентка з Польщі, яка приїхала у невеличку подорож по США на час канікул. Зустрівши одного разу цю милу дівчину, Ян закручує з нею невеличкий роман. І все б закінчилося для нього як зазвичай, от тільки Джоанна дізнається, що вона вагітна...

2. Листи до М. / Listy do M.

• Рік: 2011

10 найкращих польських романтичних комедій

Зворушливий, атмосферний новорічний фільм, створений за всіма жанрами “різдвяного кіно”. 

Фільм оповідає про дива, що трапляються в житті головних героїв напередодні Різдва. Самотні закохуються, сироти знаходять батьків, мізантропи — друзів, самогубці починають нове життя, а циніки перетворюються на романтиків… Словом, фільм, який переконає вас, що дива трапляються і вони зовсім поруч.

3. Бесіди вночі / Rozmowy nocą

• Рік: 2008

10 найкращих польських романтичних комедій

30-річна Матильда втомилася шукати кохання і після декількох романів, які не принесли їй нічого крім болю та сліз, вирішує покинути спроби знайти того єдиного. Однак жінка мріє про дитину, а тому відважується на непростий крок: дає незвичайне оголошення в газету, на яке відгукується Бартек…

4. Чудове літо / Cudowne lato

• Рік: 2011

10 найкращих польських романтичних комедій

"Чудове літо" можна назвати першою польською романтичною “чорною” комедією. 

18-літня Кітка має незвичайний дар - вона може спілкуватися з духом своєї померлої матері. Мама відвідує її, оскільки має місію: не хоче, аби дівчина пропустила своє справжнє кохання - хлопця, який живе і працює недалеко від Кітки. Відтак, мама не знайде одвічного спокою, поки донька не закохається в цього чудового хлопця.

5. Фіктивний шлюб / Papierowe małżeństwo 

• Рік: 1992

10 найкращих польських романтичних комедій

Хітова польська романтична комедія, класика 90-х років. Польська емігрантка Джаонна Тршепіньська , бажаючи отримати британське громадянство, вирішує укласти фіктивний шлюб з Ейденом Кері - чоловіком, якого зустріла абсолютно випадково. Тоді вони обоє навіть не здогадувалися, що їхній фіктивний шлюб стане дуже успішним…

6. Ніколи в житті! / Nigdy w życiu!

• Рік: 2004

10 найкращих польських романтичних комедій

Що можна вдіяти, коли твоє життя стрімко котиться вниз? Тільки почати все спочатку. Саме так робить головна героїня фільму, 40-річна Юдіта, коли її чоловік, після десятка років спільного щасливого подружнього життя, повідомляє їй, що йде до іншої, покидаючи разом із донькою-підлітком.

7. Закохані / Zakochani

• Рік: 2000

10 найкращих польських романтичних комедій

Софія Карська - прекрасна та чарівна молода жінка, чий спосіб життя полягає в тому, аби спокушати багатих чоловіків і “розкручувати” їх на гроші і дорогі подарунки. Одного дня вона зустрічає Матеуша - красивого та впевненого в собі фотографа. 

Софія не знає, що Матеуш також полює на багатих і самотніх жінок; так само і Матеуш не підозрює, яка “професія” у його нової коханої. Вони обоє переконані, що вполювали свою "жертву". Однак, коли правда виповзе на поверхню, Софія і Матеуш повинні будуть вибирати між почуттями та “професією”.

8. Не бреши, коханий / Nie kłam, kochanie

• Рік: 2008

10 найкращих польських романтичних комедій

Марцін втрачає свою прибуткову роботу і потрапляє у фінансові проблеми. Колишні дівчата не хочуть його і знати. Єдиною надією на повернення до старого способу життя є приїзд багатої тітки Нелі з Англії, яка обіцяла переписати на нього весь свій статок. 

Правда, є одна проблема: тітка Неля вимагає, щоб племінник спочатку одружився. Як виявляється, знайти серед кинутих подруг ту, яка не тримає на нього зла, - завдання не з легких. Але Марцін разом із вірним другом не полишає відчайдушних спроб знайти собі майбутню дружину.

9. Пані / Lejdis

• Рік: 2008

10 найкращих польських романтичних комедій

Головні героїні фільму - чотири подруги з Варшави, які ще з дитинства називають себе „lejdis” (від англ. „ladies” – пані). Луція працює вчителем у початковій школі і виховує сина Шимона. Свого часу наречений зрадив та ошукав її. 

Госька, успішний адвокат, є дружиною політика Артура. Вона не знає, що її чоловік - гомосексуаліст і зраджує їй з депутатом Португалії. Моня - власниця фітнес-клубу крутить роман із мільйонером Томеком і, незважаючи на успіх в фінансовому плані, постійно комплексує через свою зовнішність. 

Нарешті, остання з подруг - Кароліна - розпусна жінка, що полюбляє гулянки і романи на одну ніч. Однак їй доведеться змінити свій спосіб життя, коли вона дізнається про смертельну хворобу свого батька...

10. Статисти / Statyści

• Рік: 2006

10 найкращих польських романтичних комедій

Китайська кіностудія приїжджає до Польщі, аби знімати фільм під назвою “Смутний вітер в очереті”. Для зйомок у кіно режисарам потрібні статисти - масовка для декількох сцен, а щоб зекономити, китайці вирішують найняти поляків, бо вважають, що це найбідніший народ у світі, а отже дорого їм не обійдеться.

Божена, яка добре знає китайську, проводить кастинг на роль у фільмі. Один із бажаючих зіграти роль - Роман, колишній коханий Божени, який декілька років тому покинув її і їхнього сина…

Джерело: deztop.net

Читайте також:

8 сучасних польських фільмів, які допоможуть краще вивчити мову

10 польських фільмів, які варто подивитись

7 польських серіалів, які варто переглянути

Топ-10 культових польських мультфільмів

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах