12 тисяч злотих на дитину: в Польщі прийняли законопроект про Сімейний капітал опіки

17 Серпня 2021
фінансова допомога на дитину в польщі

Польський уряд прийняв законопроект про впровадження так званого “Сімейного капіталу опіки” - фінансової допомоги польським багатодітним родинам. Кошти почнуть виплачувати з січня 2022 року на кожну другу і наступну дитину у віці від 12 до 36 місяців. Загальна сума виплат складатиме максимально 12 тисяч злотих. Її можна отримувати впродовж двох років - тоді сім’я щомісяця додатково матиме по 500 злотих на одну дитину, або впродовж року по тисячі злотих на місяць, пише businessinsider.com.pl

Як відомо, Сімейний капітал опіки - це урядова програма, що увійшла до пакету економічних та соціальних реформ під назвою Польський Лад (Polski Ład). Проект ще у травні цього року презентував прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Під час свого виступу він наголосив, що жінка, яка повертається на роботу після декрету, переживає один із найскладніших моментів на межі свого особистого життя та кар’єри. Чи слід їй повертатись на роботу? Чи варто найняти няню? А можливо віддати дитину в садок? Саме Сімейний капітал опіки допоможе батькам знайти відповіді на всі ці складні запитання, сказав тоді Матеуш Моравецький.

"Уряд підтримує польські сім'ї у вихованні дітей. Саме тому в рамках Польського Ладу була створена програма "Капітал сімейної опіки". Це додаткові 12 тисяч злотих, які батьки зможуть витратити на власний розсуд. Це також ще один крок на шляху до покращення життя поляків та хороші інвестиції у польську родину”, - зазначив польський прем’єр.

допомога на дитину в польщі для українцівUnsplash

Сімейний капітал опіки - хто може претендувати на фінансову допомогу від уряду Польщі

Як ми раніше писали, грошові виплати на загальну суму 12 тисяч злотих надходитимуть сім’ям із двома і більше дітьми, незалежно від доходу батьків. За підрахунками польського уряду, у 2022 році таку допомогу отримає близько 410 тисяч дітей віком від 12 до 36 місяців. Ще 110 тисяч матимуть дофінансування на відвідування дитсадка або дитячого клубу.  

Право на грошові виплати від держави також нададуть батькам чи опікунам, які на момент вступу закону в дію вже матимуть двох чи більше дітей віком від 12 до 36 місяців. На таких дітей пропорційно виплачуватимуть допомогу впродовж періоду від початку дії закону і до досягнення 3-річного віку. 

Законопроект також передбачає внесення змін до постанови про опіку над дітьми у віці до 3 років. Урядовці хочуть запровадити дофінансування для дитини, на яку не поширюватиметься програма “Сімейний капітал опіки”. Кошти можна буде витратити на перебування малюка у садку, дитячому клубі або на послуги доглядальника. 

фінансова допомога багатодітним сім'ям в польщі

Після заповнення відповідної заяви, дофінансування зможуть отримати батьки та опікуни дитини. Фактично, програма передбачає зниження місячної вартості перебування малечі в згаданих закладах, але без врахування харчування. 

Таку допомогу видаватимуть на першу або єдину дитину в сім’ї, а також на дитину віком до 12 місяців. Загальна сума допомоги становитиме 400 злотих на місяць, але не більше, ніж вартість перебування дитини в садку, дитячому клубі чи під опікою доглядальника. За попередніми оцінками, ця фінансова підтримка охопить приблизно 110 тисяч дітей. 

⇒ Читайте також:

Нерухомість в Польщі. Ціни

Скільки українців навчається у Польщі та які університети вони обирають

Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі

Головне фото: Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах