У Польщі 12 тисяч злотих на дитину видаватимуть незалежно від доходу батьків

24 Травня 2021
500+ на дитину в польщі для українців

Нещодавно у Польщі презентували комплексну урядову програму реформ в економічній та соціальній галузях, що отримала назву Польський Лад (Polski Ład). Пакет важливих змін, які охоплюють різні сфери життя кожного польського громадянина, все ще перебуває на доопрацюванні. Невдовзі його також планують обговорити на суспільних дебатах, пише businessinsider.com.pl

Однак представники польського уряду вже потроху розкривають головні постулати Польського Ладу. Зокрема, у міністерстві сім’ї та соціальної політики розповіли про те, як у найближчі роки боротимуться із демографічною кризою в Польщі. Їхня головна мета - заохотити поляків до народження дітей, створивши для цього сприятливі економічні та соціальні умови. 

“Ми вирішили підтримати батьків у перші три роки після народження дитини. Запроваджуємо Сімейний капітал опіки - 12 тисяч злотих, які можна використати у період з 12-того до 36-того місяця життя дитини”, - розповів під час презентації програми Польський Лад прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. 

державна допомога сім'ям в польщі

У Польщі батькам додатково виплачуватимуть 12 тис. злотих на другу і кожну наступну дитину

За словами польського прем’єра, Сімейний капітал опіки 12 000+ (Rodzinny kapitał opiekuńczy 12 000+) працюватиме паралельно із уже дійсними урядовими програмами Сім'я 500+ та Добрий старт 300+ (державна допомога на освіту дитини). Після народження в сім’ї другої та кожної наступної дитини, батькам виплатять сумарно 12 тисяч злотих (на кожну дитину). Гроші слід на власний розсуд використати у період між 12-тим та 36-тим місяцями життя малюка. 

“Ми віримо, що батьки найкраще знають, чи використати кошти на дитячий садок, чи на працевлаштування няні, чи на будь-яку іншу важливу ціль, яка допоможе збудувати більшу родину, а отже і більшу Польщу, бо родина лежить у серці нашої програми”, - наголосив Моравецький. 

Як додала міністерка соціальної політики Польщі Марлена Малонг, програма Сімейний капітал опіки повинна допомогти батькам у догляді за дитиною, коли мама чи батько після декрету вирішують, що робити далі - повертатись на роботу чи залишитись вдома. 

Глава міністерства пояснила, що у період з 12-ти до 36-ти місяців дитини батькам щомісяця виплачуватимуть соціальну допомогу на загальну суму 12 тисяч злотих. Вони можуть самі вирішити, чи отримувати по тисячі злотих впродовж року, чи по 500 злотих впродовж 24 місяців. За планом, програма почне діяти в Польщі вже з 2022 року. 

“Закон набуде чинності з 1 січня 2022 року. Програма Сімейний капітал опіки стосуватиметься лише тих дітей, які народились вже після запровадження закону. Оскільки гроші виплачуватимуть після того, як другій, третій і т.д. дитині в сім’ї виповниться рік, це означає, що кошти до перших сімей надійдуть аж на початку 2023 року”, - пояснила міністерка. 

За словами урядовиці, програма фінансової допомоги польським сім’ям не передбачає порогу доходу. Таким чином, додаткові гроші на утримання дитини зможуть отримати всі польські родини. 

“Йдеться про створення таких умов, за яких батьки почуватимуться комфортно під час прийняття рішення про народження наступної дитини. Тим паче, якщо брати до уваги, що середній вік жінок, які народжують в Польщі першу дитину, - близько 28 років. Батькам буде простіше приймати рішення про продовження роду, якщо вони знатимуть, що мають для цього відповідні умови”, - вважають у мінсоцполітики. 

Марлена Малонг також зазначила, що 26 травня проект обговорюватимуть під час суспільних дебатів, “аби довідатись, чого поляки очікують від просімейних програм у Польському Ладі”. 

“Остаточні рішення ми представимо, коли ці дебати завершаться”, - зазначила міністерка соціальної політики Польщі. 

допомога на дітей українцям в польщі

Що таке Польський Лад

Урядова програма реформ Польський Лад спершу називалась Новий Лад. Її презентація була запланована ще на кінець березня, але з огляду на посилений карантин була перенесена на травень.

Пакет реформ складається з декількох програм і передбачає грунтовні соціальні та економічні зміни у сфері охорони здоров’я та клімату, працевлаштування, розвитку сім’ї, освіти, бізнесу тощо. Польський Лад також суттєво змінить систему оподаткування в країні.  

Так, програма передбачає підвищення  до 30 тисяч злотих суми, яка не підлягає оподаткуванню, для всіх працевлаштованих поляків (18 млн осіб), а також перше за 12 років підвищення податкового порогу з 85 тисяч до 120 тисяч злотих. Окрім цього, у пакеті реформ закладено:

  • створення нових форм працевлаштування (ліквідація так званих договорів-доручень umowa zlecenie);
  • 500 тисяч нових робочих місць;
  • подолання різниці у зарплатах чоловіків та жінок;
  • пенсія без податку до 2500 злотих;
  • податкові пільги для тих, хто повертається в країну;
  • квартира без власного внеску та будинок площею 70 м2 без необхідності отримати дозвіл на будівництво. 

“Якщо б мені довелося одним речення пояснити, що таке Польський Лад, я б сказав, що це велика інвестиційна програма, велика інвестиція у польське здоров’я, у польську сім’ю, в демографію, у відбудову польської інфраструктури і економічного потенціалу там, де він був ослаблений через COVID-19”, - зазначив під час презентації Матеуш Моравецький. 

Глава уряду наголосив, що фундаментальним принципом Польського Ладу буде "інвестиція в людей".

⇒ Читайте також:

Документи Tax Free в Польщі оформлятимуть лише в електронному форматі

Вартість автоцивілки в Польщі буде дорожчою для порушників ПДР

Туристичне 500+ у Польщі: кому нададуть грошову допомогу та на що її можна витратити

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах