Скільки українців навчається у Польщі та які університети вони обирають

11 Серпня 2021
рейтинг найкращих університеті в польші 2021

Впродовж 2020-2021 навчального року у польських університетах здобувало освіту близько 84,7 тисяч іноземних громадян. Це на 2,5 тисячі більше, ніж у попередньому навчальному році та на 6,4 тисячі більше, ніж два роки тому. Кожен третій іноземець обирав навчання в одному з закладів вищої освіти Варшави і закінчив напрямок, пов’язаний із правом, адміністрацією та бізнесом, пише biznes.interia.pl

Майже половина усіх іноземних студентів - 45,4% або 38,5 тисяч - це громадяни України. Друге місце посіли громадяни Білорусі, яких було майже на 30 тисяч менше (9,7 тисяч осіб), а третє - студенти з Індії (2,6 тисяч). Переважна більшість іноземців, аж 86,5%, навчались на стаціонарній формі. 

“У 2018-2019 навчальному році у Польщі здобували освіту 78,3 тис. іноземців, а у 2019-2020 році їх було вже 82,2 тис. Це добра новина, адже Польща стає все більш привабливою для молодих людей, в основному зі Сходу, які пов’язують своє майбутнє з нашою країною. Важливим є також те, що пандемія не стримала потік іноземних студентів. Навіть у цей складний час польські університети приваблювали молодь широкою дидактичною пропозицією та можливістю отримання стипендій. У випадку українців, переїзду до Польщі також сприяв низький мовний бар’єр та відносно близька відстань до дому”, - наголосив Кшиштоф Інглот, президент приватної польської агенції з працевлаштування.

навчання в польщі: популярні університети і напрямкиUnsplash

У 2020 році навчання у польських університетах закінчило 14,8 тисяч іноземців. Так само, як і у випадку зі студентами, серед іноземних випускників переважали громадяни України (51,7%), Білорусі (8,8%) та Індії (6,9%). Більшість з них також навчалась на стаціонарній формі. Кожен третій іноземець у Польщі обирав такі напрямки, як юриспруденція, адміністрація та бізнес.

Серед усіх академічних осередків країни іноземні громадяни надавали перевагу університетам у столиці Польщі. За останній академічний рік до варшавських вузів поступило аж 24,5 тисячі таких студентів. Окрім цього, популярними серед іноземців були Лодзь та Вроцлав - в кожному з цих міст здобували освіту більше 8 тисяч студентів з-за кордону. 

⇒ Сертифікат з польської мови для іноземців: як, де і коли його отримати

Рейтинг найкращих університетів Польщі у 2021 році

Попри те, що серед іноземних громадян найбільш популярними є варшавські вузи, у 2021 році найбільш рейтинговим державним закладом вищої освіти у Польщі назвали Ягеллонський університет у Кракові. Варшавський університет опинився на другому місці у рейтингу, а столична Політехніка - на третьому. У першу десятку також увійшли університет ім. Міцкевича у Познані, Гірничо-металургійна академія у Кракові, Гданська, Варшавська та Лодзинська політехніки, а також медичні університети у Гданську та Варшаві. 

Перелік найкращих університетів країни склав освітній фонд “Перспективи”. Експерти оцінювали кожен вуз за такими критеріями, як міжнародне визнання, оцінка академічного кола, фінансові успіхи випускників, кваліфікація викладачів, розвиток та інноваційність тощо. 

як вступити на навчання в польщу

Лідер цього рейтингу - Ягеллонський університет - отримав 100 балів зі 100 можливих. А от серед приватних навчальних закладів свою 100 отримала Академія Леона Козьмінського у Варшаві. Цікаво, що деякі університети розділили між собою однакові місця, хоч мали й дещо різні показники. 

У рейтингу найкращих державних вищих професійних шкіл лідерську позицію отримала Державна вища школа ім. Папи Римського Івана Павла ІІ (Біла Підляська). На другому і третьому місці опинились Державна вища школа професійної освіти ім. Іпполіта Цегельського (Гнєзно) та Державна вища школа інформатики і підприємництва (Ломжа) відповідно.

Нагадаємо, вісім польських університетів потрапили до рейтингу найкращих ВНЗ світу в 2020 році.

⇒ Читайте також:

Вступна кампанія-2021 у Польщі: які професії приносять великий заробіток

Польські студенти нарікають на фінансові труднощі, спричинені пандемією. Опитування

Топ-10 найбільших і найкрасивіших бібліотек Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах