500 злотих штрафу за блокування лівого ряду на польських дорогах

30 Серпня 2017
правила ПДР в Польщі

В правилах дорожнього руху  Польщі чітко сказано, що ліва смуга дорожнього полотна призначена для водіїв, які хочуть здійснити обгін транспорту, що рухається правою смугою, а також лівою смугою мають право користуватись ті, хто повертатиме ліворуч. У інших випадках займати лівий пас дороги – це серйозне порушення ПДР Польщі, розмір штрафу за яке сягає 500 злотих. Та, не зважаючи на це, саме ліві смуги на польських дорогах найчастіше “заблоковані”, на відміну від правих. Таким чином, швидкість руху у лівій смузі різко падає, а це не дає можливості здійснити безпечний маневр для обгону.

Згідно ПДР Польщі, водії транспортних засобів, навпаки, повинні надавати перевагу пасу, що знаходиться праворуч, а лівий пас використовувати у конкретних випадках і не допускати його перевантаження. Особливо небезпечно це на автобанах та швидкісних трасах, адже часто водії, не маючи змоги здійснити обгін лівою смугою, шукають для цього інші шляхи, що нерідко і стає причиною дорожньо-транспортних пригод. Важливо також знати, що на дорозі, де розташовані 3 смуги в одну сторону, середній ряд слід сприймати як лівий, тобто займати його для тривалого руху – теж порушення. Регулярне ігнорування  цих правил ПДР спонукало польську поліцію до активних дій: відтепер порушники платитимуть за блокування лівих смуг дороги.

дороги Польщі

Розмір штрафів коливатиметься від 20 до 500 злотих, до того ж, таким водіям нараховуватимуть 2 пункти карні, пише moto.onet.pl. У Західнопоморському воєводстві кількадесят порушників вже оштрафовано. Під час першої акції, проведеної в липні, тільки протягом одного дня поліцейські затримали 44-ох водіїв, які блокували  ліву смугу руху, 34 отримали покарання, 10 – усне попередження.

Проте дорожня поліція Польщі не має наміру зупинятись і обіцяє серйозно боротись із блокуванням лівих смуг руху на території всієї країни.

Чергову акцію під назвою "Правосторонній рух" провела поліція Щеціна в період з 22 до 25 серпня поточного року. Поліцейські з Відділу Дорожнього Руху KMP в Щеціні протягом перших двох днів акції затримали кілька десятків водіїв, які перегородили ліву смугу руху. На жаль, більшість з них не знала, що порушує правила, займаючи ліву смугу.

Дотримання правил ПДР в Польщі не лише гарантує вам безпеку, а й вбереже від штрафів, які подекуди дуже високі. Нагадаємо, що тепер іноземні громадяни зможуть оплачувати штрафи за порушення ПДР в Польщі карткою.

Читайте також:

Штрафи за порушення правил дорожнього руху (ПДР) в Польщі 

Дороги Польщі

Перетин кордону в ПП Рава-Руська-Гребенне ускладнений через ремонт дороги

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах