Українські біженці-фрілансери можуть не сплачувати податки в Польщі

20 Липня 2022
хто повинен сплачувати податки в польщі 2022

Українці, які працюють у Польщі дистанційно, можуть не сплачувати податки до бюджету цієї держави. Їхні грошові внески важливо зберегти для підтримання економіки України. Про це йдеться в офіційному листі Міністерства фінансів Польщі у відповідь на запит Офісу ефективного регулювання (BRDO) та IT-асоціації України, передає Економічна правда.

Як відомо, у травні офіс BRDO та IT-асоціація України звернулись до Кабінету Міністрів, а також до Міністерства фінансів Болгарії, Німеччини, Чехії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини з проханням не змінювати податкове резидентство біженців-підприємців, які знайшли тимчасовий захист в цих країнах

податки для українців у польщі 2022brdo.com.ua

Так, у польському міністерстві відповіли, що громадяни України можуть зберегти податкову резидентність своєї держави та не сплачувати податки в Польщі. Правило не поширюється на доходи, отримані від фізичних осіб або суб'єктів підприємництва у Польщі. 

"Як основне правило, ми не виключаємо можливість збереження центру життєвих інтересів українців в Україні протягом війни", - йдеться в заяві Департаменту подоходного податку Міністерства фінансів Польщі.

"Таким роз’ясненням країна-сусід знов проявляє солідарність з українським народом та не намагається тлумачити на свою користь питання визначення "центру життєвих інтересів" українців, навіть якщо вони будуть знаходиться у Польщі більше 183 днів", - пояснили в BRDO.

Там нагадали, що саме перебування в Європі терміном більше 183 днів може створити юридичну невизначеність в статусі податкової резидентності українських біженців та призвести до необхідності сплати податків в країні тимчасового перебування.

У BRDO та IT-асоціації України вважають, що для України критично важливо, щоб фінансові потоки, попри війну, залишилися в державі. Вони формують податкову базу, ВВП та додають валютну виручку.

Зазначимо, згідно опитуванням порталу DOU, 14% українських ІТ-фахівців переїхали за кордон. Серед них 35% — до Польщі.

⇒ Читайте також:

Отримати Карту Поляка відтепер можна і на території Польщі

Тимчасова робота у літній сезон в Польщі: які сфери бізнесу активно шукають працівників

Українські біженці найбільш охоче шукають працевлаштування в Польщі

Головне фото: Paige Cody on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах