Тимчасова робота у літній сезон в Польщі: які сфери бізнесу активно шукають працівників

15 Липня 2022

Літній сезон у багатьох людей асоціюється з відпусткою та відпочинком. Однак чимало молодих людей, передовсім учнів та студентів, у цей час шукають підробіток, оскільки мають багато вільного часу. 

Для тих, хто зараз шукає в Польщі сезонну або тимчасову роботу, знайдеться чимало пропозицій. Для деяких вакансій потрібен досвід роботи, а у деяких випадках роботодавці готові взяти людей “з вулиці”. Польський ринок сезонної роботи проаналізували журналісти видання businessinsider.com.pl та підготували невеличкий звіт. 

За словами авторів звіту, особливо багато пропозицій про сезонну роботу в Польщі має ресторанний бізнес. Ця сфера за останні роки була фактично “заморожена” через коронавірусні обмеження, тож зараз потребує багато нових кадрів. Ставки за роботу в гастрономії можуть бути справді дуже високі. За сезон можна заробити навіть кільканадцять тисяч злотих брутто. 

Також є багато вакансій у готелях та на курортах. Рекрутацію проводять і великі торговельні мережі, які на літо відкривають спеціальні магазини біля моря чи в горах. Однак тут ставки не такі високі. 

Крім того, журналісти businessinsider.com.pl радять розглянути варіант тимчасового працевлаштування в Німеччині - з липня в цій країні підвищилась мінімальна погодинна оплата праці. Розглянемо усі пропозиції детальніше.

робота в ресторані в польщі вакансіїalevision.co on Unsplash

Тимчасова робота в гастрономії в Польщі

Сфера закладів громадського харчування нарешті відроджується після двох років локдаунів та суворих обмежень. Оголошень про набір працівників є багато, тож ви легко зможете знайти роботу як в кафе чи кіосках з морозивом, так і в ресторані. Людей шукають і на туристичних локаціях та морських курортах, і у великих містах Польщі.

На яку зарплату можна розраховувати? Офіціанти зазвичай отримують від 3 до 5 тисяч злотих за місяць роботи. Все залежить від досвідченості, а також від рангу самого закладу. Та реальні заробітки можуть бути значно вищі завдяки щедрим чайовим. 

Цього сезону на дуже хороший заробіток можуть також розраховувати кухарі. Подекуди трапляються оголошення, де кандидату пропонують оплату понад 10 000 злотих за місяць. Ще вищі заробітки пропонують шеф-кухареві. Однак ця робота зазвичай вимагає значних навичок і чималого досвіду.

Чому саме в гастрономії зараз пропонують такі високі зарплати? Через локдаун багато ресторанів та кафе були змушені звільнити працівників, а ті, своєю чергою, змінили квалаіфікацію та знайшли нову роботу в іншій сфері. Та зараз заклади знову потребують робочих рук, яких не так багато на ринку праці. Тому роботодавцям доводиться конкурувати зарплатами. 

вакансії для українців в бедронціreklamanatelebimach.com

“Курортні” пропозиції від Lidl та Biedronka

Популярні торговельні мережі, такі як Lidl та Biedronka, вже не вперше відкривають “літні” магазини у привабливих туристичних місцях, зокрема у курортних містах на узбережжі Балтійського моря. Туди частково переводять дійсний персонал, а частково рекрутують нових, тимчасових співробітників. Детальніше про ці можливості читайте ТУТ

Сезонна робота в готельному бізнесі в Польщі

Готелі зараз перебувають у схожій ситуацій, що й ресторани та кафе. Впродовж останніх двох років цю сферу бізнесу то “заморожували”, то знову запускали, але з серйозними обмеженнями. Тому з часом персонал готелів помітно зменшився, а зараз компанії знову шукають людей в команду.

Разом з тим, у цій сфері кандидатам пропонують значно нижчі заробітки, ніж в гастрономії. Середня зарплата, на яку можуть розраховувати працівники рецепції на курортах, становить 4-4,5 тисячі злотих брутто. Цікаво, що вищу оплату праці пропонують саме у великих містах, зокрема у Варшаві. Там рецепціоніст_ка може отримувати навіть 6 тисяч злотих брутто. 

робота водієм убер в польщіautogeek.com.ua

Заробітки водіїв Bolt та Uber в Польщі

У Польщі також активно набирають водіїв міжнародні компанії Bolt та Uber. Розглядають лише кандидатів віком від 20 років та з досвідом водіння не менше року. Для роботи не обов’язково мати власне авто, адже його можна орендувати у компанії, яка вирахує вартість із тижневого заробітку. 

Зарплата залежить, перш за все, від кількості виконаних замовлень. Деякі водії запевняють, що їм вдається заробити навіть 12 тисяч злотих в місяць. Однак у пропозиціях про роботу верхня межа найчастіше сягає 8 тисяч злотих. 

Таку роботу пропонують і в курортних містечках, і у великих містах Польщі - Варшаві, Кракові, Тримісті чи Вроцлаві. 

Сезонна робота в Німеччині

Тимчасову роботу на літній сезон можна також шукати в Німеччині. Для тих, хто володіє німецькою мовою, доступна велика кількість вакансій у гастрономії, торгівлі або готельному бізнесі. Однак, можна знайти роботу і не знаючи мови. Таким кандидатам зазвичай пропонують збір овочів та фруктів, або прибирання будинків чи готелів. 

З липня мінімальна погодинна заробітна плата в Німеччині зросла з 9,82 до 10,45 євро брутто.

Робота для студентів на літо у Польщі

Скасування суворих карантинних обмежень дозволило організаторам великих музичних фестивалів нарешті повернутись до своєї роботи. Для організації та проведення масштабного музичного свята потрібно чимало людей, а для молоді така робота може бути гарним шансом не лише заробити грошей, але й побачити улюблених музичних зірок чи завести нові знайомства. За даними агентства Personnel Service, на таких дійствах погодинна оплата праці становить від 20 до 24 зл нетто. 

Також молоді люди охоче беруться за роботу доглядальника_ці за маленькими дітьми під час сімейного відпочинку. У такому разі, окрім зарплати, няня може розраховувати на покриття витрат на поїздку та харчування. 

⇒ Читайте також:

Українські біженці найбільш охоче шукають працевлаштування в Польщі

У 2023 році мінімальну зарплату в Польщі підвищуватимуть два рази

Догляд за дітьми та уроки польської: як уряд заохочує українців до працевлаштування

Головне фото: Kate Townsend on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах