Безкоштовний проїзд польською залізницею продовжили ще на місяць, однак змінили умови

01 Квітня 2022
поїздом до польщі евакуація українців

З 1 квітня у Польщі змінюються правила видачі безкоштовних квитків українським громадянам на подорожі польською залізницею PKP Intercity. Відтепер на безкоштовний проїзд можуть розраховувати лише ті українці, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого 2022 року і можуть це підтвердити відповідними документами. До таких документів віднесли:

  • закордонний паспорт зі штампом про перетин кордону;
  • будь-який інший документ з фотографією особи (внутрішній паспорт, посвідчення водія, студентський квиток) разом із підтвердженням отримання номера PESEL у Польщі після 24 лютого 2022 року. 

Крім того, з 1 по 30 квітня безкоштовним проїздом у поїздах PKP Intercity можуть скористатися такі категорії українських громадян:

  • діти та підлітки до 18 років;
  • жінки;
  • чоловіки віком від 60 років;
  • чоловіки з інвалідністю віком від 18 до 60 років.

безкоштовні поїзди в польщі для українцівpolskieradio.pl

Особи з інвалідністю або обмеженою рухливістю мають документально підтвердити надання такого статусу.

Українським громадянам, як і раніше, видаватимуть безкоштовні квитки на проїзд у вагонах 2-го класу категорій поїздів TLK та Intercity. Правила поширюються на залізничні маршрути по всій території Польщі. Якщо ж пасажир з України подорожує через Польщу до Німеччини, Чехії, Словаччини, Австрії або Угорщини, то йому видають безкоштовний квиток до кiнцевої станції на території Польщі. Далі перевезення таких пасажирів відбуватиметься відповідно до правил іноземних залізничних перевізників.

Варто додати, з 28 лютого польська залізнична компанія PKP Intercity запустила гарячу лінію українською мовою. Тут можна одержати інформацію про розклад руху PKP Intercity та особливості перевезення. Гаряча лінія доступна 7 днів на тиждень з 8.00 до 20.00 за такими номерами:

  • +48 22 473 00 86 (вартість дзвінка відповідно до тарифу оператора); 
  • 800 033 022 (безкоштовна гаряча лінія для всіх внутрішніх операторів).

Як повідомили у прес-службі PKP Intercity, з 26 лютого безкоштовними перевезеннями в межах Польщі скористалось понад 1 мільйон громадян України. Більшість людей - понад 305 тисяч - подорожували з Варшави, майже 151 тисяча - з Кракова, понад 90 тисяч - з Перемишля та понад 70 тисяч - з Вроцлава.

З 24 лютого у прикордонних з Україною районах залізничним транспортом вже скористалися 355 тисяч осіб. Основні напрямки подальших поїздок від кордону є Варшава, Краків, Вроцлав та Катовіце. Найбільш інтенсивним для польських залізничних перевізників був період з 7 по 17 березня. Зараз обсяги перевезень біженців з прикордонних районів значно скоротилися - на понад 60%.

⇒ Читайте також:

Спеціальні пропозиції польських банків для біженців з України

Як Рада ЄС планує підтримувати біженців з України

Платні евакуаційні поїзди Укрзалізниці до Польщі: напрямки, графік руху та ціни

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах