Як Рада ЄС планує підтримувати біженців з України

29 Березня 2022
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Міністри внутрішніх справ країн Євросоюзу одноголосно підтримали план, який Єврокомісія попередньо підготувала для більш ефективної підтримки біженців з України. Документ, що складається із 10 пунктів, також передбачає підтримку країн ЄС, які приймають основну частину переселенців.

Про це за підсумками позачергового засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС і Шенгенської зони заявили глава МВС Франції Жеральд Дарманен і єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоханссон, повідомляє кореспондент DW.

На засіданні у Брюсселі, що відбулось 28 березня, також був присутній міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський - він вийшов на відеозв’язок.

За словами єврокомісарки Йоханссон, план, перш за все, передбачає створення загальної для всіх країн Євросоюзу платформи для реєстрації біженців та тих, хто подається на тимчасовий захист. Поки що така реєстрація проходить тільки в межах кожної окремої держави-члена ЄС, без обміну інформацією між національними системами.

Також Рада ЄС погодилась щодо необхідності протидії експлуатації українських біженців кримінальними угрупованнями, в тому числі й викраденню жінок для секуального рабства. Окремий пункт стосується прийому дітей, зокрема тих, які прибули на територію Євросоюзу без дорослих. Крім того, у Раді ЄС вирішили активувати спеціальну платформу з протидії криміналу, аби уникнути загроз безпеці.

соціальна допомога для українців у польщі 2022PAP/Vitaliy Hrabar

Ілва Йоханссон також стверджує, що кількість вимушених переселенців, які прибувають на територію ЄС з України, зменшується. Так, ця цифра скоротилась із 200 тисяч до 40 тисяч біженців на добу. 

Станом на зараз, до країн Євросоюзу вже прибуло 3,8 мільйона українців. Як відомо, більшість із них - близько 2,3 млн осіб - прийняла Польща. На думку Ілви Йоханссон, ЄС має створити стимули для українців у Польщі, аби вони переїжджали до інших країн ЄС. Водночас Йоханссон переконує, що Брюссель "не працює над жодними квотами чи розподілом мігрантів" між країнами.

На противагу цьому, міністр культури та національної спадщини Польщі Пьотр Глінський в інтерв’ю виданню Politico сказав, що його країна готова продовжувати приймати українських біженців стільки, скільки буде потрібно. 

Раніше віце-прем’єр Ярослав Качинський озвучив принципи, якими буде керуватися Польща у питанні підтримки біженців з України.

"У нас є правило – ніяких релокацій. Якщо хтось хоче тут залишитися, він залишається, а коли хоче піти - то йде. Ми нікого ні до чого не змушуємо", - стверджує польський політик.

Крім цього, Польська держава активно допомагає українським біженцям інтегруватись в суспільство, надає фінансову підтримку та полегшує умови працевлаштування. Також Польща прагне заручитись фінансовою підтримкою Євросоюзу, аби започаткувати державну програму з будівництва житла для українців. Зазначимо, наразі ЄС вже витратив близько мільярда євро на біженців з України.

⇒ Читайте також:

Платні евакуаційні поїзди Укрзалізниці до Польщі: напрямки, графік руху та ціни

Обмін гривень на злоті запрацював: адреси банківських відділень та перелік необхідних документів

Гуманітарну допомогу Україні можна безкоштовно передавати через пачкомати Orlen у Польщі

Головне фото: PAP/D.Delmanowicz

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах