Спеціальні пропозиції польських банків для біженців з України

30 Березня 2022
соціальна допомога біженцям з україни в польщі

Польські банки один за одним запроваджують спеціальні пропозиції для українців, які приїхали до Польщі після початку повномасштабної війни. Так, установи максимально спрощують процедуру відкриття рахунку для українських клієнтів - для цього достатньо мати лише один документ, що підтверджує особу, наприклад, паспорт. Крім того, чимало банків пропонують безкоштовне обслуговування рахунку впродовж найближчих кількох місяців.

Також перші банки почали вводити спеціальні рахунки для біженців, як того вимагає Управління комісії фінансового нагляду, але такі рішення мають певні обмеження. Невдовзі можуть запровадити й інші зручності, такі як Довірений Профіль (Profil Zaufany). Детальніше про актуальну пропозицію польських банків для клієнтів з України, читайте у нашому матеріалі.

Рахунок в польському банку для біженців з України

Уже в перші дні повномасштабної російсько-української війни польські банки та фінансові установи врахували різке зростання кількості біженців з України і запровадили для них спеціальні пропозиції. Спершу українцям у Польщі дозволили пересилати кошти та знімати готівку без комісії. Згодом між Національними банками Польщі та України почала діяти спеціальна угода про обмін готівкової гривні на польські злоті. Пропозиція постійно розширюється, тож журналісти видання businessinsider.com.pl підготували актуальний перелік банків, які готові співпрацювати з українськими громадянами на особливих, спрощених умовах.

PKO BP

PKO BP пропонує українцям послугу “Рахунок без кордонів”, що включає в себе банківську картку і доступ до рахунку через інтернет чи телефон. Пропозиція буде безкоштовною для всіх нових українських клієнтів банку протягом 12 місяців з дня відкриття рахунку. Банк також повідомляє, що рахунок можна відкрити за спрощеною процедурою - достатньо мати один із цих документів:

 • внутрішній паспорт у вигляді ID-картки, випущений з 2016 року;
 • паспорт громадянина ЄС;
 • тимчасове посвідчення особи іноземця (можна отримати в українських консульських установах у Польщі).

Перелік цих документів з часом мають розширити.

Аби відкрити рахунок в банку PKO BP, клієнт з України не мусить мати адресу постійного проживання у Польщі або номер телефону місцевого мобільного оператора. Також PKO BP скасував комісію за швидкий переказ грошей на рахунок Кредобанку та за замовлення іноземного переказу до будь-якого іншого українського банку.

Нагадаємо, у 52 відділеннях PKO BP можна обміняти українські гривні у готівці на злоті. Як це зробити - читайте ТУТ

Pekao 

Банк Pekao підготував спеціальні пропозиції для фізичних та корпоративних клієнтів з України, які приїхали до Польщі внаслідок воєнних дій.

З 1 березня обслуговування рахунку, банківської картки, зняття готівки з банкоматів, а також перекази між Україною та Польщею для нових українських клієнтів є безкоштовними. Це стосується операцій, які здійснюються як фізичними, так і корпоративними клієнтами. Під час переказу з картки на іноземний рахунок банк також не стягує жодної комісії за обмін валют. Крім цього, Pekao спростив процедуру відкриття рахунку для фізичних осіб – достатньо одного документа, що засвідчує особу громадянина України, наприклад, паспорта.

Пекао вже давно пропонує клієнтам мобільний додаток PeoPay та інтернет-банкінг Pekao24 українською мовою. Крім того, діє україномовна гаряча лінія. Для полегшення безпечного управління фінансами українських компаній у Польщі, для великих, середніх та малих підприємців приготували спеціальну безкоштовну пропозицію. Банк не стягує оплату за обслуговування рахунків таких компаній, за дебетові картки та електронний банкінг.

в якому польському банку відкрити рахунокszybkagotowka.pl

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska також запровадив спрощену процедуру відкриття рахунку для громадян України, які прибули до Польщі після 23 лютого 2022 року. Щоб відкрити рахунок у цьому банку, необхідно прийти у відділення та показати один із цих документів:

 • паспорт;
 • ID-картка громадянина України;
 • віза типу C або D зони Шенген;
 • карта побиту з дозволом на тимчасове або постійне проживання;
 • дозвіл на проживання довгострокового резидента ЄС;
 • дозвіл на проживання іншої держави Шенгенської зони;
 • тимчасове посвідчення особи іноземця.

Також слід вказати, що ви прибули до Польщі після 23 лютого 2022 року (заява доступна у відділенні). У нових клієнтів з України банк не вимагатиме підтвердження адреси проживання та отримання доходу в Польщі. 

Аби використання рахунку та зв’язок із банком був зручним та простим, можна підключити електронний банкінг (Santander online).

ING Bank Śląski

У цьому банку також пропонують спрощену процедуру відкриття рахунку для громадян України, які прибули до Польщі після 23 лютого 2022 року. Після відкриття рахунку клієнт також отримає дебетову картку та доступ до онлайн-банкінгу. Договір буде укладено на 12 місяців. Він передбачає й певні обмеження: рахунок буде вестися лише в польських злотих та матиме місячний ліміт платежів (не більше 2000 євро) і ліміт сальдо (максимум 1000 євро). 

Обслуговування рахунку та платіжної картки в банку ING Bank Śląski буде безкоштовним. Банк також не стягуватиме комісію за зняття готівки з усіх банкоматів у Польщі та за кордоном. Картку можна буде оцифрувати та використовувати на телефоні за допомогою рішень Visa HCE, Apple Pay, Google Pay або Garmin Pay. Однак ця картка не передбачає можливість онлайн-розрахунку.

BNP Paribas

З 29 березня громадяни України можуть відкривати рахунки в банку BNP Paribas за спрощеною процедурою. Для підтвердження особи знадобиться лише біометричний паспорт. Банк також продовжує до кінця квітня всі акції, орієнтовані на українців, і допомогу співробітникам Укрсиббанку (компанія групи BNP Paribas в Україні) та їхнім родинам.

Для того, щоб стати клієнтом цього банку, також необхідно заповнити заяву про відкриття рахунку в зв’язку з ситуацією в Україні, надати український ідентифікаційний код та польський номер телефону. 

Раніше BNP Paribas надав біженцям можливість безкоштовно знімати кошти в усіх банкоматах країни, а також безкоштовно вносити та знімати гроші у відділеннях банку. Крім того, банк повертає комісію за переказ коштів на українські рахунки (це стосується всіх клієнтів, а не тільки українців).

Millennium

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Millennium прийняв рішення звільнити своїх українських клієнтів від оплат за обслуговування рахунку, банківської картки та зняття коштів через банкомати. Установа також не стягує з індивідуальних клієнтів комісії за переказ грошей на українські рахунки. Крім того, спростився процес відкриття рахунку в банку. 

В банку Millennium стверджують, що українські громадяни можуть розраховувати на клієнтську підтримку українською мовою як у відділеннях, так і на гарячій лінії. 

Останніми днями Millennium також запустив спеціальну функцію Przelew Pomagam, завдяки чому клієнти можуть легко перераховувати гроші на підтримку біженців з України. Функція доступна у мобільному додатку банку. Крім того, установа працює над відкриттям доступу до Довіреного Профілю (Profil Zaufany), аби громадяни України також могли легко користуватися державними послугами.

Alior

Кілька тижнів тому банк Alior дозволив громадянам України відкривати рахунок у своїх та партнерських відділеннях без сплати комісій. Для цього клієнту достатньо надати один із таких документів: український або тимчасовий польський паспорт, карту побиту або тимчасове посвідчення особи іноземця. У рамках спеціальної пропозиції для українців Alior також не стягуватиме комісію за обслуговування рахунку та платіжної картки протягом 12 місяців.

Громадяни України, які вирішили відкрити в банку рахунок Konto Jakże Osobiste, зможуть розраховувати на безкоштовне зняття коштів з банкоматів у Польщі та за кордоном. Власники інтернет-рахунків також мають можливість скористатися перевагами безкоштовного зняття коштів з банкоматів у відділеннях Alior та партнерів банку. Зняття коштів в банкоматах мережі Euronet на суму від 100 злотих також буде безкоштовним. Банк не стягуватиме з українських клієнтів комісій за обслуговування рахунку та платіжних карток протягом 12 місяців.

Credit Agricole Bank Polska 

Credit Agricole пропонує біженцям з України відкрити будь-який рахунок в межах послуги Konto dla Ciebie. Для українських клієнтів банк також запровадив безкоштовне зняття готівки з банкоматів на території Польщі і тимчасово скасував оплату за обслуговування рахунку та платіжних карток.  

Рахунок в цьому банку можна відкрити за спрощеною схемою. Достатньо показати один із таких документів:

 • паспорт (закордонний або внутрішня ID-картка, видана після 2016 року);
 • карту побиту;
 • тимчасове посвідчення особи іноземця.

Переказ коштів на рахунок українських банків є безкоштовним для всіх індивідуальних клієнтів банку. 

⇒ Читайте також:

Як отримати соціальну допомогу для українських біженців у Польщі

Польський уряд спростив процедуру працевлаштування українців. Де шукати роботу

Як Рада ЄС планує підтримувати біженців з України

Головне фото: armyinform.com.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах