Черги на кордоні Україна-Польща та врегулювання страйку митників станом на 21 червня 2016 року.(оновлено 22.06.2016р.)

22 Червня 2016

22.06.2016

Ситуація з чергами на кордоні з Польщею буде стабільною, як мінімум, до кінця липня, такий висновок можна зробити із заяви віце-міністра фінансів Польщі Вєслава Янчика про перенесення розгляду проекту закону про об’єднання митної, податкової служб та органів казначейства в одну структуру до закінчення саміту НАТО у Варшаві (8-9 липня) та Світових Днів Молоді у Кракові (26-31 липня).

“Ми довгий час вели діалог, і мені здається, що ми досягли консенсусу, що потрібно ще трохи часу для того, щоб суспільство стало зорієнтованим, якщо мова йде про наслідки цієї регуляції. Ми прийняли рішення, що цей документ буде розглядатися вже після Світових Днів Молоді і саміту НАТО”, - сказав Янчик 21 червня 2016 на прес-конференції після засідання уряду .

Нагадуємо, що польські митники категорично проти прийняття даного закону, адже вважають, що він не враховує ні їхніх інтересів, ні інтересів країни в цілому, таке рішення буде неефективним і може мати негативні наслідки для економіки Польщі. Вже кілька тижнів вони закликають Міністерство фінансів та інші вищі інстанції до діалогу, звертаючи увагу на свої проблеми неофіційним італійським страйком та намагаючись добитися скасування реорганізації їхньої служби. 

Зі свого боку, Прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло на прес-конференції за підсумками засідання уряду чітко висвітлила позицію Парламенту : “Уряд не буде реагувати на будь-чий тиск, ми готові до діалогу, але в жодному разі не піддаватися тиску… Зміни в податковій і митній службах будуть впроваджені, бо це необхідно, це в інтересах польської держави. На даний момент готується  рішення. Якщо ще залишається необхідність переговорів, то ми їх проводитимемо”, - підкреслила вона.

На питання про те, чи може мати протест митників та оголошення третього рівня загрози кризи вплив на безпеку Польщі під час  Всесвітніх Днів Молоді та саміту НАТО, Вєслав Янчик відповів: “Ситуація на кордоні на даний момент врегульована”, а Беата Шидло запевнила, що:”… для уряду, звичайно ж, найвищий пріоритетом є безпека держави і безпека громадян, і ми робимо все, щоб дуже важливі майбутні події проходили безпечно. Польща є безпечною країною”.

Як повідомляє 21.06.2016 польське радіо RMF FM, голова митної служби Польщі в зв’язку із протестом працівників оголосив третій рівень загрози кризи за чотирьохрівневою шкалою. Листи із вказівками щодо подальших дій отримали всі керівники митних відомств в країні. У цих повідомленнях йдеться зокрема про обмеження оформлень відпусток для персоналу.  Відпустки митникам мають право видавати лише керівники відділів, і тільки в тому випадку, якщо відпустка планова. Якщо ж на тому чи іншому митному пункті бракуватиме кадрів, відпустки видаватись не будуть взагалі, а також допускається переривання вже діючих відпусток і екстрений виклик працівників польської митниці на службу.

Тимчасово призупинено участь митників у навчаннях, найближчим часом їм також не нараховуватиметься вільний час за понаднормову роботу. Призупинено тестування інформаційних систем, так як керівники департаментів митної служби Польщі цілодобово повинні бути на зв’язку.

Не зважаючи на введення таких правил та обмежень, реальний стан речей не дає причин говорити про посилення страйку. “Міністр фінансів Польщі постійно веде переговори з співробітниками митної служби” , - заявляє глава постійного комітету Ради Міністрів Генрік Ковальчик.

Крім того, Міністерство фінансів стверджує, що митники на кордонах з Польщею працюють в повному складі і ситуація на кордонах знаходиться під контролем.

Вчора ми повідомляли, що близько 200 співробітників Міністерства фінансів тепер будуть займатися митним оформленням віддалено. Таким чином, вони виконуватимуть обов’язки польських митників, які через страйк відсутні у відомствах і на кордонах. Таку заміну підтвердив прес-секретар Міністерства фінансів Вальдемар Гжегорчик. Детальніше читайте тут.

 

Черги на кордоні станом на 21 червня 2016 року.

У вихідні дні Зелених Свят на кордоні з Польщею черг не було. А у вівторок 26 червня станом на 14 годину на митних переходах також не було скупчень автомобілів. Тільки на переходах  Рава-Руська - Хребенне  та Смільниця - Кросцєнко були черги через повідомлення про замінування пропускних пунктів, котрі надійшли на електронну пошту польських прикордонників. Але інформація не була підтверджена і рух було відновлено. 

Подаємо фото з камер-онлайн на кордоні , що показують черги перед кордоном зі сторони України до Польщі  станом на 14 годину 21 червня 2016 року.

Черга перед пропускним пунктом Шегині - Медика.

Перед воротами пропускного пункту Шегині всього декілька автомобілів, що свідчить про те, що черга є тільки на території митниці.

черга на кордоні Шегині-Медика

Черга на кордоні перед пропускним пунктом Краківець-Корчова 

Перед пропускним пунктом Краківець видно чергу перед кордоном ще до в 'їзду на територію митниці. Але це черга на  так званий "червоний пас" , ті ж, хто їде зеленим коридором, відразу потрапляють на територію пропускного пункту .

черга на кордоні Краківець-Корчова

Черга на кордоні перед пропускним пунктом Грушів-Будомєж

Черга на кордоні перед митним переходом Грушів відсутня станом на 14 годину 21 червня. Як правильно доїхати до цього митного переходу читайте у статті МИТНІ ПЕРЕХОДИ . Додамо , що станом на червень 2016 дорога до Грушева , якщо їхати за маршрутом Яворів-Немирів-Грушів , відремонтована.

черга на кордоні Грушів-Будомєж

Черга на кордоні перед пропускним пунктом Устилуг-Зосін

З цього знімку камери на кордоні перед ПП Устилуг можна зробити висновок , що і тут не було черги у вівторок 21.06.

черга на кордоні Устилуг -Зосін

Черга перед митницею Ягодин-Дорогуськ 

Перед кордоном Ягодин-Дорогуськ також відсутня черга, є тільки поодинокі автомобілі, котрі відразу заїжджають на територію пропускного пункту до Польщі.

камера на кордоні Ягодин

Зі сторони Польщі також не було черг на момент написання матеріалу. Маємо надію, що ситуація на кордоні з Польщею стабілізується і черги будуть невеликими і короткотерміновими. За ситуацією на пунктах пропуску можна слідкувати за допомогою КАМЕР НА КОРДОНІ

ЧЕРГИ НА КОРДОНІ

 

Бажаємо усім приємних поїздок за кордон, швидкого перетину кордону та привітних працівників митних та прикордонних служб.

 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах