Чорна П’ятниця-2020: які знижки насправді пропонували магазини в Польщі

04 Грудня 2020
акції та знижки в польських магазинах

Чорна П’ятниця - день великих знижок та вигідних акційних пропозицій - за останні кілька років стала доволі популярною як серед торгових марок, так і серед покупців. З усіх усюд видніються рекламні банери та плакати, які заманюють людей подекуди навіть 50-ти на 70-ти відсотковими знижками. Беручи участь у цій кампанії, магазини сподіваються залучити нових клієнтів, підвищити впізнаваність свого бренду чи просто розпродати товар із попередніх колекцій/сезонів. Покупці, своєю чергою, прагнуть придбати якомога більше за якомога вигіднішими цінами. Здається, що всі у виграші, але є одне але...За підрахунками компанії Deloitte Polska, під час цьогорічної Чорної п’ятниці знижки на різні товари та продукти в Польщі становили в середньому 3,4%. 

“Рекламні повідомлення про знижки з нагоди Чорної п’ятниці почали з’являтись у Польщі ще з 1 листопада. Особливо це стосувалося магазинів побутової техніки та електроніки. У багатьох випадках акція “Чорна п’ятниця” перетворилась на “Чорний тиждень” або навіть “Чорні тижні”. Польський споживач вже добре знає, що цей рекламно-маркетинговий хід є насправді особливим днем в його шопінг-календарі”, - вважає Агнєшка Шапель, менеджер відділу стратегії компанії Делойт. 

Більше про результати цьогорічного аналізу “Різдвяний барометр цін”, який фірма Делойт підготувала у співпраці з Dealavo, читайте далі у нашому матеріалі. 

ціни на товари в польщі 2020pliki.dlahandlu.pl

Які знижки пропонували покупцям польські магазини на Чорну п’ятницю-2020

Компанія Делойт проаналізувала акційні пропозиції, розміщені в інтернет-магазинах 27 листопада - адже саме у цей день проводились основні акції та розпродажі - а також на тиждень раніше. Загалом у дослідженні взяло участь близько тисячі веб-сайтів. Як показали результати аналізу, знижки в середньому становили символічні 3,4%, але тривали вони не лише в одну п’ятницю, а впродовж цілого тижня, пише businessinsider.com.pl.

“Між п’ятницею, 20 листопада, та п’ятницею, 27 листопада, різниця у знижених цінах на різні категорії товарів становила в середньому 3,35%. Торік вона становила 4%, а два роки тому - 3,5%. Як бачимо, така тенденція є практично незмінною. Лише у кількох випадках зниження ціни перевищувало показник у 5%. Водночас середнє зростання цін становило 3,42%, тож можна сказати, що насправді у Чорну п'ятницю вартість досліджуваного кошика продуктів не змінилася”, - наголосила Агнєшка Шапель.

Фахівці компанії загалом проаналізували майже сім тисяч цін на різні продукти в польських магазинах і встановили, що 69% з них взагалі не змінились порівняно з п'ятницею 20 листопада, а у 14% випадків ціни навпаки зросли. 

Аналіз також показав, що найбільш вигідні акції поширювались на електроніку, одяг та різні прилади, що вимірюють рівень життєдіяльності людини. У відсотковому співвідношенні найбільші середні знижки виглядали таким чином:

  • розумні колонки - 12%;
  • смартфони - 10%;
  • ігри - 6%.

⇒ Поляки наполовину скоротять різдвяні витрати через коронакризу. Дослідження

знижки в польщі перед різдвомimage.freepik.com

Найбільше зростання цін було зафіксовано у випадку:

  • планшетів - 6%;
  • настільних ігор - 6%;
  • іграшок - 6-17%;
  • ігрових приставок - 13%.

Якщо ж порівнювати ціни, що діяли у Чорну п’ятницю і так званий Кіберпонеділок в Польщі, то у 82% випадків вони не змінились.

⇒ Читайте також:

Польський уряд дозволив магазинам торгувати у неділю 6 грудня. Оновлено

Фінансовий щит 2.0: на яку державну допомогу можуть розраховувати підприємці в Польщі

Які товари та послуги подорожчають в Польщі у 2021 році

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах