Польський уряд дозволив магазинам торгувати у неділю 6 грудня. Оновлено

04 Грудня 2020
святкові закупи в польщі

Оновлено 4.12.2020

Президент Польщі Анджей Дуда підписав розпорядження, згідно з яким 6 грудня в Польщі буде дозволено торгувати.

——————————————————————————————————————

Аби у передноворічний час розвантажити магазини і торгові центри, а також уникнути довжелезних черг та скупчень людей на невеликій території, польський уряд вирішив зробити для покупців додаткову торгову неділю. За планом, вона пройде вже цього тижня, 6 грудня. Таким чином, в останній місяць 2020 року в Польщі буде аж три торгові неділі - 6, 13 та 20 грудня. 

Разом з тим, наприкінці місяця зробити закупи в Польщі буде більш проблематично, оскільки магазини будуть закриті аж три дні поспіль - 25, 26 та 27 грудня. Крім цього, 24 грудня всі магазини ймовірно працюватимуть за скороченим графіком, аби працівники встигли підготуватись до Святвечора. Детальніше про те, як вдало запланувати закупи в Польщі у передріздвяний період - далі у нашій статті.

закупи перед різдвом в польщіwroclaw.wp.pl

6 грудня в Польщі буде торгова неділя

На початку року в Польщі було затверджено календар торгових і неторгових неділь у 2020 році. Згідно з ним, в грудні планувалось дві торгові неділі перед Різдвом - 13 і 20 грудня. Однак пандемія коронавіруса змусила польський уряд переглянути свої плани. Через COVID-19 в Польщі ввели численні обмеження, які стосувались і сфери торгівлі.Оскільки на щоденні покупки залишається значно менше часу і нагод, ніж за нормального ритму життя, в універмагах та супермаркетах стали утворювати величезні черги - торгівельні мережі просто не встигають обслуговувати всіх клієнтів, пише wroclaw.wp.pl

Аби дещо розвантажити ці черги і дати полякам додатковий шанс на придбання подарунків, в уряді ініціювали проведення ще однієї торгової неділі в грудні. Хоча ця ідея не сподобалась профспілкам, за неї вже проголосував Сейм і Сенат. Зараз розпорядження чекає на підпис Президента. 

“Передсвятковий сезон, особливо напередодні Різдва, - це період, коли різко збільшується кількість покупців у магазинах. Для того, щоб цей процес подовжити в часі, а тим самим зменшити кількість покупців, які одночасно роблять закупи, доцільно запровадити в Польщі додаткову торгову неділю 6 грудня 2020 року. З одного боку, це дозволить дотримуватись санітарних обмежень, пов’язаних з пандемією, а з іншого боку матиме позитивний вплив на підприємців, сприяючи покращенню їх фінансового становища”, - йдеться в пояснювальній записці до розпорядження. 

Під час дискусії в Парламенті неодноразово лунали критичні зауваження про те, що відповідне розпорядження про дозвіл на торгівлю 6 грудня потрапило на розгляд парламентарів в останній момент. 

“Торгівля - це не острів, відірваний від інших сфер: від транспорту, логістики та виробників. Це не так, що коли люди з суботи на неділю дізнаються, що 6 грудня є торговим днем, вони встигнуть підписати контракти та доставити товари”, - заявляв в Сенаті Адам Шейнфельд з партії “Громадянська коаліція” (Koalicja Obywatelska). 

актуальні ціни на продукти в польщіstatic.prsa.pl

Рішення польського парламенту означає, що в грудні 2020 року неторгова неділя випаде лише 27 грудня. Це важливо тому, що через різдвяні свята ця неділя буде третім днем поспіль, коли всі магазини в Польщі будуть зачиненими. 

Важливо також нагадати, що доля цього розпорядження зараз повністю залежить від Президента Польщі. Якщо він підпише документ, то 6 грудня в Польщі працюватимуть всі продуктові супермаркети, такі як Biedronka, Lidl, Auchan, а також квіткарні, книжкові магазини, магазини одягу та взуття тощо.

Також звернемо вашу увагу на те, що 6 грудня в Польщі святкують День св. Миколая. Про польські традицій вшанування пам’яті святого можна прочитати ТУТ

⇒ Читайте також:

Фінансовий щит 2.0: на яку державну допомогу можуть розраховувати підприємці в Польщі

Які товари та послуги подорожчають в Польщі у 2021 році

Поляки наполовину скоротять різдвяні витрати через коронакризу. Дослідження

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах