Поляки наполовину скоротять різдвяні витрати через коронакризу. Дослідження

16 Листопада 2020
новорічні закупи в польщі знижки 2020

Цьогоріч під час різдвяних свят більшість поляків будуть значно більш ощадливі, ніж зазвичай. Такі прогнози висуває компанія Provident Polska, базуючись на своїх нещодавніх дослідженнях споживацького настрою в суспільстві.

Так, у 2020 році поляки планують витратити на новорічно-різдвяні закупи всього близько 745 злотих. Це значно менше, ніж минулоріч: тоді на святковий стіл, подарунки, подорожі та зустрічі з близькими звичайна польська сім’я витрачала в середньому близько 1500 злотих.

новорічні закупи в польщі 2020

Скільки грошей поляки готові витратити на новорічні святкування 2020-2021 рр.

Незважаючи на те, що через пандемію та суворі карантинні обмеження прийдешні різдвяні святкування в Польщі та багатьох країнах світу  залишаються під великим сумнівом, поляки вже планують свої різдвяні витрати. Як свідчить дослідження компанії Provident Polska, чимало людей не готові витрачати стільки ж грошей на подарунки та святковий стіл, як це було минулого року, пише портал wiadomoscihandlowe.pl. 

“Минулого року ми з оптимізмом ставилися до своїх фінансів і планували доволі дороге Різдво, - наголосила Кароліна Лучак, речниця Provident Polska. - Через пандемію коронавіруса нам доведеться затягнути пояси. Крім того, ми усвідомлюємо, що нам, можливо, доведеться відмовитися від деяких традицій, які зараз неможливі через санітарні обмеження, наприклад, від зустрічей у великих групах”, - додала представниця компанії.

Згідно з результатами опитування, цього року поляки планують витратити в середньому 744,39 злотих на організацію Різдва. Ця сума є значно нижчою у порівнянні з минулорічними витратами - у 2019 році вони подекуди  перевищували межу в 1700 злотих.

Дослідження показало, що вже традиційно саме чоловіки готуються до більших витрат на передноворічні закупи в Польщі. Цього року середня сума витрат, яку вказували респонденти-чоловіки, становить 763,54 злотих. Жінки, тим часом, готові витратити в середньому 727 злотих. 

шопінг в польщі онлайн 2020

Люди у віці 35-49 років планують виділити на святковий шопінг найбільшу суму - їхній середній бюджет трохи перевищує 800 злотих. Інша крайність - це наймолодші респонденти, які в середньому планують витратять менше 600 злотих.

Кароліна Лучак зазначила, що різдвяні витрати великою мірою залежать саме від віку споживача. Наймолодші покупці мають менше обов’язків, пов’язаних з підготовкою до Різдва - вони часто обмежуються лише подарунками для найближчої родини. Крім того, компанії та торгові марки іноді надають студентам додаткові знижки та пільги, та все ж ніхто не очікує від них дорогих подарунків. З іншого боку, люди у віці від 30 років часто влаштовують у себе родинні святкування та зустрічі, тож їм доводиться витрачати гроші на подарунки для великої кількості людей.

За результатами опитування, аж 62% респондентів виділять гроші на передноворічні закупи зі свого постійного джерела доходу, тобто із зарплати, пенсії чи аліментів. Кожен третій учасник опитування також залучатиме раніше заощаджені кошти. Такий варіант відповіді особливо часто вибирали молоді споживачі, які часто не мають стабільного доходу. Так, серед респондентів віком до 24 років, більше половини планують витратити гроші зі скарбнички. 

⇒ Які рейси Wizz Air і Ryanair будуть виконувати в зимовий період з України

Подарунки для чоловіків та жінок на Новий рік-2021

Подарунки під ялинкою цьогоріч сподівається знайти 62% учасників опитування. І тільки 22% з них впевнені, що так і буде. Це значно менший відсоток, ніж було раніше - два попередні роки подарунків на св. Миколая очікувало близько 80% опитаних. 

“Якщо розглянути відповіді на це питання з точки зору вікових груп, ми можемо побачити протилежну тенденцію, ніж у випадку витрат. Наймолодші, які витрачають найменше, найчастіше розраховують на подарунки. З іншого боку, люди у віці 35-49 років, які сильно обтяжені витратами, рідше за все розраховують на подарунок”, - стверджує Кароліна Лучак. 

магазини в польщі онлайн знижки

Більшими оптимістками в питанні подарунків є жінки (63,7% жінок проти 60% чоловіків сподіваються отримати подарунок). Разом з тим, саме жінки частіше, ніж чоловіки вибирали варіант відповіді “точно не очікую на подарунки” (15,3% жінок проти 6,6% чоловіків).

Цього року найбажаніший подарунок, незалежно від статі та віку, - це гроші або сертифікати на покупки (до 200 злотих). Хоча цю відповідь трохи частіше вказували жінки (28,6%), ніж чоловіки (24,2%), вона була найпопулярнішою в обох групах. Жінки також частіше згадують косметику, парфумерію (21,5% жінок проти 14,4% чоловіків), ювелірні вироби (12,4% жінок проти 3,2% чоловіків) та нижню білизну (5,8% жінок проти 4,2% чоловіків). Натомість чоловіки частіше вибирали одяг (13,6% чоловіків проти 11,9% жінок) та електроніку (16,1% чоловіків проти 5,2% жінок).

“У попередні роки ми охочіше вибирали більш особисті та вишукані подарунки, але цього року першість, безумовно, отримали гроші. Це може бути пов’язано з епідемією та фінансовими труднощами, які вона спричинила. Більше, ніж техніку або парфуми, ми воліємо отримувати гроші, які можна витратити на більш необхідні речі або відкласти”, - зазначила Кароліна Лучак.

Передноворічні закупи в Польщі-2020

Затягуючи із придбанням різдвяних та новорічних подарунків для рідних і близьких, ви ризикуєте значно переплатити або ж і зовсім не знайти бажаного товару. Кінець листопада - ідеальна нагода для передноворічних закупів, адже у цю пору в польських магазинах проходять різноманітні акції та знижки. Одна з найбільш відомих та популярних акцій - це так звана “Чорна П’ятниця знижок”. У 2020 році вона випадає на 27 листопада.

У зв’язку зі суворими карантинними обмеженнями, цього року Чорна п'ятниця пройде в онлайн-форматі. Більше про те, які польські магазини одягу, взуття та косметики, а також супермаркети побутової техніки організують онлайн-розпродаж на Чорну п'ятницю, та де у Польщі проходять міжсезонні акції та знижки просто зараз - читайте у нашому матеріалі.

⇒ Читайте також:

Повного локдауну в Польщі поки що не буде, - прем’єр Моравецький

Європейська мінімальна зарплата в Польщі. Що про це думають польські підприємці

Скільки часу доведеться заощаджувати на “кавалерку” в різних містах Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах