Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьЦьогоріч під час різдвяних свят більшість поляків будуть значно більш ощадливі, ніж зазвичай. Такі прогнози висуває компанія Provident Polska, базуючись на своїх нещодавніх дослідженнях споживацького настрою в суспільстві.
Так, у 2020 році поляки планують витратити на новорічно-різдвяні закупи всього близько 745 злотих. Це значно менше, ніж минулоріч: тоді на святковий стіл, подарунки, подорожі та зустрічі з близькими звичайна польська сім’я витрачала в середньому близько 1500 злотих.
Незважаючи на те, що через пандемію та суворі карантинні обмеження прийдешні різдвяні святкування в Польщі та багатьох країнах світу залишаються під великим сумнівом, поляки вже планують свої різдвяні витрати. Як свідчить дослідження компанії Provident Polska, чимало людей не готові витрачати стільки ж грошей на подарунки та святковий стіл, як це було минулого року, пише портал wiadomoscihandlowe.pl.
“Минулого року ми з оптимізмом ставилися до своїх фінансів і планували доволі дороге Різдво, - наголосила Кароліна Лучак, речниця Provident Polska. - Через пандемію коронавіруса нам доведеться затягнути пояси. Крім того, ми усвідомлюємо, що нам, можливо, доведеться відмовитися від деяких традицій, які зараз неможливі через санітарні обмеження, наприклад, від зустрічей у великих групах”, - додала представниця компанії.
Згідно з результатами опитування, цього року поляки планують витратити в середньому 744,39 злотих на організацію Різдва. Ця сума є значно нижчою у порівнянні з минулорічними витратами - у 2019 році вони подекуди перевищували межу в 1700 злотих.
Дослідження показало, що вже традиційно саме чоловіки готуються до більших витрат на передноворічні закупи в Польщі. Цього року середня сума витрат, яку вказували респонденти-чоловіки, становить 763,54 злотих. Жінки, тим часом, готові витратити в середньому 727 злотих.
Люди у віці 35-49 років планують виділити на святковий шопінг найбільшу суму - їхній середній бюджет трохи перевищує 800 злотих. Інша крайність - це наймолодші респонденти, які в середньому планують витратять менше 600 злотих.
Кароліна Лучак зазначила, що різдвяні витрати великою мірою залежать саме від віку споживача. Наймолодші покупці мають менше обов’язків, пов’язаних з підготовкою до Різдва - вони часто обмежуються лише подарунками для найближчої родини. Крім того, компанії та торгові марки іноді надають студентам додаткові знижки та пільги, та все ж ніхто не очікує від них дорогих подарунків. З іншого боку, люди у віці від 30 років часто влаштовують у себе родинні святкування та зустрічі, тож їм доводиться витрачати гроші на подарунки для великої кількості людей.
За результатами опитування, аж 62% респондентів виділять гроші на передноворічні закупи зі свого постійного джерела доходу, тобто із зарплати, пенсії чи аліментів. Кожен третій учасник опитування також залучатиме раніше заощаджені кошти. Такий варіант відповіді особливо часто вибирали молоді споживачі, які часто не мають стабільного доходу. Так, серед респондентів віком до 24 років, більше половини планують витратити гроші зі скарбнички.
⇒ Які рейси Wizz Air і Ryanair будуть виконувати в зимовий період з України
Подарунки під ялинкою цьогоріч сподівається знайти 62% учасників опитування. І тільки 22% з них впевнені, що так і буде. Це значно менший відсоток, ніж було раніше - два попередні роки подарунків на св. Миколая очікувало близько 80% опитаних.
“Якщо розглянути відповіді на це питання з точки зору вікових груп, ми можемо побачити протилежну тенденцію, ніж у випадку витрат. Наймолодші, які витрачають найменше, найчастіше розраховують на подарунки. З іншого боку, люди у віці 35-49 років, які сильно обтяжені витратами, рідше за все розраховують на подарунок”, - стверджує Кароліна Лучак.
Більшими оптимістками в питанні подарунків є жінки (63,7% жінок проти 60% чоловіків сподіваються отримати подарунок). Разом з тим, саме жінки частіше, ніж чоловіки вибирали варіант відповіді “точно не очікую на подарунки” (15,3% жінок проти 6,6% чоловіків).
Цього року найбажаніший подарунок, незалежно від статі та віку, - це гроші або сертифікати на покупки (до 200 злотих). Хоча цю відповідь трохи частіше вказували жінки (28,6%), ніж чоловіки (24,2%), вона була найпопулярнішою в обох групах. Жінки також частіше згадують косметику, парфумерію (21,5% жінок проти 14,4% чоловіків), ювелірні вироби (12,4% жінок проти 3,2% чоловіків) та нижню білизну (5,8% жінок проти 4,2% чоловіків). Натомість чоловіки частіше вибирали одяг (13,6% чоловіків проти 11,9% жінок) та електроніку (16,1% чоловіків проти 5,2% жінок).
“У попередні роки ми охочіше вибирали більш особисті та вишукані подарунки, але цього року першість, безумовно, отримали гроші. Це може бути пов’язано з епідемією та фінансовими труднощами, які вона спричинила. Більше, ніж техніку або парфуми, ми воліємо отримувати гроші, які можна витратити на більш необхідні речі або відкласти”, - зазначила Кароліна Лучак.
Затягуючи із придбанням різдвяних та новорічних подарунків для рідних і близьких, ви ризикуєте значно переплатити або ж і зовсім не знайти бажаного товару. Кінець листопада - ідеальна нагода для передноворічних закупів, адже у цю пору в польських магазинах проходять різноманітні акції та знижки. Одна з найбільш відомих та популярних акцій - це так звана “Чорна П’ятниця знижок”. У 2020 році вона випадає на 27 листопада.
У зв’язку зі суворими карантинними обмеженнями, цього року Чорна п'ятниця пройде в онлайн-форматі. Більше про те, які польські магазини одягу, взуття та косметики, а також супермаркети побутової техніки організують онлайн-розпродаж на Чорну п'ятницю, та де у Польщі проходять міжсезонні акції та знижки просто зараз - читайте у нашому матеріалі.
⇒ Читайте також:
Повного локдауну в Польщі поки що не буде, - прем’єр Моравецький
Європейська мінімальна зарплата в Польщі. Що про це думають польські підприємці
Скільки часу доведеться заощаджувати на “кавалерку” в різних містах Польщі
Польських покупців вже давно не здивувати касами самообслуговування у популярних дискаунтерах і супермаркетах. Проте зараз такі прилади почали інсталювати у магазинах з одягом.
У четвер, 8 червня, віряни у Польщі відзначають свято Божого Тіла. Цей день є офіційним вихідним, тому більшість магазинів, супермаркетів та торгових центрів по всій країні будуть зачиненими.
Кілограмова буханка хліба за 4,40 зл, літр молока за 2,87 зл, а літр бензину – 4,65 злотих. На жаль, такі ціни на базові товари в Польщі давно відійшли у минуле.
Від сьогодні, 24 травня, у Польщі заборонено продаж певних виробів з пластику. Йдеться, зокрема, про одноразові тарілки, прибори та стаканчики. Якщо виробник порушить закон, йому загрожуватиме суворий штраф.
Цього тижня у Кракові відкрився перший магазин німецької мережі дисконтів Woolworth. Крамниця приймає перших відвідувачів у торговому центрі Atut і приваблює їх понад 5 тисячами товарів за ціною нижче 13 зл.
До кінця травня в мережі супермаркетів Бедронка у Польщі діятиме безкоштовна доставка покупок в межах послуги BIEK. Аби скористатися акцією, потрібно виконати лише одну умову.
Коментарі