Які товари та послуги подорожчають в Польщі у 2021 році

25 Листопада 2020
ціни на товари і послуги в польщі 2020

Новий рік традиційно несе за собою не лише підвищення мінімальної зарплати, але й також ріст цін на послуги та продукти в Польщі. Таке подорожчання зазвичай пов’язане з інфляцією або ж підвищенням різних податків та обов’язкових оплат. Вартість деяких товарів та послуг зросте в Польщі вже з грудня 2020 року. Детальніше про те, за що у 2021 році польським споживачам доведеться платити значно більше дізнаєтесь далі у нашій публікації.

⇒ Ціни на продукти в Польщі-2020: найдешевші та найдорожчі супермаркети

ціни в польщі 2020

obserwatorfinansowy.pl

З нового року в Польщі знову подорожчає вивіз сміття

Епідемія коронавіруса, що триває в Польщі з березня 2020 року, буквально спустошила бюджети багатьох міст - як великих, так і малих. Місцеві управлінці змушені шукати грошей всюди, де тільки можна. Відтак, мешканцям слід готуватись до подорожчання вартості вивозу сміття, пише businessinsider.com.pl.

У Варшаві, наприклад, підвищення вартості цієї послуги заплановане на грудень 2020 року. Замість сталої суми - 65 злотих за помешкання в багатоквартирному будинку та 94 злотих за приватний будинок - мешканці платитимуть ставку, яку будуть нараховувати на підставі споживання води. Ставка складатиме 12,73 злотих за кубічний метр, тож за умови споживання в середньому близько 3 кубометрів води на одну особу за вивіз сміття доведеться заплатити 38 зл з особи за місяць. Для сім’ї, що складається із чотирьох членів, “сміттєва” оплата зросте з 65 злотих до приблизно 152 злотих на місяць або на 135%. 

У Щецині, тим часом, вартість вивозу сміття планують підняти з 2021 року. Для мешканців приватних будинків ціна майже не зміниться - 99,90 зл на місяць (зараз 94 зл). А от для власників житла у багатоквартирних будинках система буде такою ж, як у Варшаві. Так, у Щецині кубометр води коштуватиме 8,80 зл. Для тієї ж сім’ї із чотирьох осіб вивезення сміття коштуватиме близько 106 злотих/місяць. 

Досі ставка у Познані дорівнювала 14 зл на одного мешканця багатоквартирного будинку. Однак із січня 2021 року вона зросте до 25 злотих за особу. Це означає ріст ціни на 79%. Ставки за утилізацію сміття також зростуть у місті Кельце - з 14 до 20 злотих для сегрегованих відходів.

⇒ На яких товарах та продуктах можна найбільше заощадити в Польщі. Дослідження

ціни на комунальні послуги в польщі 2020

В Польщі подорожчають солодкі та енергетичні напої

Подорожчання солодких та енергетичних напоїв на основі не лише цукру, але й будь-яких підсолоджувачів, пов’язане в Польщі із запровадженням так званого податку на цукор. Відповідний закон про введення в країні такого податку набув чинності влітку 2020 року. Згідно з законом, в країні запроваджується податок у розмірі 50 грош за літр напою, що містить цукор або підсолоджувачі, а також додаткові 10 грош за літр напою із додаванням кофеїну чи таурину. Також буде встановлена ​​змінна плата в розмірі 5 грош на грам цукру, якщо напій містить більше 5 грамів на 100 мл.

Відтак, невдовзі в Польщі подорожчають всі солодкі напої, зокрема і газовані, а також енергетики. Наприклад, дволітрова пляшка “Кока-коли”, яка зараз коштує 5 злотих, може подорожчати щонайменше на 1,50 зл. 1 злотий - через вміст цукру, 30 грош - через його велику концентрацію, а ще 20 грош - через вміст кофеїну.  

Однак, чи польський споживач фактично заплатить таку ціну  залежить від рішення самого виробника. Не виключено, що спершу частину податку він візьме на себе, аби не відлякати покупців різким підвищенням ціни. А це підвищення подекуди може становити навіть 40%. 

Закон про податок на цукор може також вплинути на виробників алкоголю в малих пляшках (до 300 мл). Останнім часом такі напої стали дуже популярні в Польщі, тож уряд хоче обмежити їхнє споживання. Подорожчання може торкнутись не лише горілки, але й вина та навіть сидру, що продаються в малих пляшках.

⇒ Поляки наполовину скоротять різдвяні витрати через коронакризу. Дослідження

цукровий податок в польщі що цеArtem Bieliaikin/unsplash.com

На скільки подорожчає електроенергія в Польщі в 2021 році

З нового року на споживачів у Польщі також може чекати подорожчання ціни на електроенергію. Чотири провідні енергетичні компанії  - PGE, Energa, Enea i Tauron - пропонують, щоб її вартість в 2021 році зросла навіть на кількадесят відсотків. Серед них підвищення найбільш активно лобіює PGE. Інші постачальники погоджуються, аби ціни зросли всього на кілька відсотків. 

Цікаво, що вартість електроенергії в Польщі регулює державний орган - Управління енергетичного регулювання. На думку аналітиків, польським компаніям буде важко вибороти навіть найменше подорожчання світла в Польщі. 

Зміна розміру податків та інших обов’язкових оплат в Польщі

З нового, 2021 року зміниться також розмір деяких податків та обов’язкових оплат - їх подорожчання безпосередньо вплине на споживачів. Йдеться, зокрема, про податок на собаку, податок на нерухомість, обов’язковий збір за перегляд телебачення та радіомовлення, податок на торгівлю, податок на використання пластику, податок на рекламу та інші. 

⇒ Читайте також:

Чорна П’ятниця знижок в Польщі у 2020 році пройде в онлайн-форматі

Рейтинг найпопулярніших онлайн-магазинів Польщі

Онлайн-замовлення з IKEA в Польщі можна отримати через пачкомати InPost

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах