28 Листопада 2020
Суворі карантинні обмеження, які вже вдруге за 2020 рік ввели в Польщі, стали серйозним викликом для багатьох місцевих підприємців. Від так званої “коронакризи” найбільше потерпають компанії та фірми, що належать до сфери туризму, культури, розваг, а також гастрономії. Загалом, за даними Польської класифікації видів діяльності (Polska Klasyfikacja Działalności), локдаун погіршив фінансову ситуацію різного роду та величини підприємств із близько 40 галузей.
Аби хоч якось компенсувати втрати підприємців через замороження економіки, цими днями уряд Польщі на чолі з Матеушем Моравецьким оголосив про запровадження програми “Фінансовий щит 2.0”. На яку допомогу від держави можуть сподіватись підприємства, що ведуть свою діяльність в Польщі, розповімо далі.
Польський уряд виділить допомогу місцевим підприємцям, які потрапили в кризу
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає, що всі запроваджені досі інструменти для підтримки бізнесу під час коронакризи дають свої позитивні результати і наголошує, що уряд не хоче зупинятись на досягнутому. Відтак, в країні оголошують початок програми “Фінансовий щит 2.0”, призначеної для тих сфер бізнесу, які зараз потребують найбільшої підтримки від держави. Йдеться, зокрема про компанії, пов’язані із туризмом, культурою, розвагами та гастрономією, пише biznes.wprost.pl.
За словами Матеуша Моравецького, загальна вартість урядової програми для боротьби з наслідками пандемії для економіки Польщі становить приблизно 35-40 млрд злотих. За нещодавно опублікованою Польським фондом розвитку інформацією, для мікропідприємств, на яких працевлаштовано не більше 9-ти осіб і оборот яких не перевищує суми в 2 млн євро, польський уряд виділив загалом близько 3 млрд злотих.
Максимальний розмір субсидії дорівнює 324 тис. злотих. Аби її отримати, потрібно підтвердити, що через ситуацію в країні обороти фірми зменшились на 30%. Якщо такій компанії вдасться стримати звільнення працівників впродовж наступних 12-ти місяців і не завершити свою діяльність, то їй не доведеться повертати державі виділену фінансову допомогу.
Kancelaria Premiera
Для малих та середніх фірм, на яких працює від 10 до 249 осіб, а оборот не перевищує 50 млн євро, уряд готовий виділити загалом 7 млрд злотих. Максимальна сума державної допомоги, на яку може сподіватись компанія, становить 3,5 млн злотих. Умови отримання субсидії такі ж, як у випадку мікропідприємств - зниження обороту на 30%. Державну допомогу не потрібно повертати тим, хто збереже робочі місця впродовж 12-ти місяців і не закриє діяльність, а субсидію розрахує на основі фінансування 70% втрат брутто.
Як повідомили у Польському фонді розвитку, великі компанії, тобто підприємства з понад 250-тьма працівниками та з оборотом більше 50 мільйонів євро, отримають загалом близько 25 мільярдів злотих. Розмір та вид допомоги базуватиметься на індивідуальному фінансовому аналізі.
За інформацією Фонду, мікро, малі та середні фірми можуть подавати свої заяви на отримання державної допомоги впродовж січня-лютого 2021 року, а великі компанії - з січня по березень 2021 року.
⇒ Читайте також:
Які товари та послуги подорожчають в Польщі у 2021 році
Європейська мінімальна зарплата в Польщі. Що про це думають польські підприємці
Скільки часу доведеться заощаджувати на “кавалерку” в різних містах Польщі
Коментарі