Чорна п’ятниця-2021: скільки цьогоріч поляки витратять на передріздвяний шопінг

12 Листопада 2021
акції та знижки на чорну п'ятницю в Польщі

У третьому кварталі 2021 року середня заробітна плата в Польщі зросла на 9,4% у порівнянні з 2020 роком і становила 5 657,30 злотих. Такі дані оприлюднило головне статистичне управління Польщі, передає видання businessinsider.com.pl. Рівень зарплат в країні почав рости завдяки відновленню економіки після пандемії, а також через обмежені людські ресурси. 

Водночас, враховуючи прискорення інфляції та різкий стрибок цін у польських магазинах, аналітики стверджують, що номінальна динаміка зарплат навпаки спадає. Так, у другому кварталі 2021 року зарплати були вищими у порівнянні з сумами, які полякам виплачували у 2020 році, на 9,6%. Якщо в липні споживча інфляція досягла рівня 5%, то через три місяці вона вже становить 6,8%. То наскільки відчутним є ріст зарплат для середньостатистичного мешканця країни?

знижки на чорну п'ятницю в польщіArtem Beliaikin on Unsplash

Як показують соціологічні дослідження, інфляція у Польщі не стане на заваді щорічному передріздвяному шопінгу. Серед учасників опитування, яке проводила платформа із промогазетками Ofertolino, аж 87% планує закупи під час цьогорічної Чорної п’ятниці знижок. У 2021 році цей день припадає на 26 листопада. Поляки вже готуються до акцій і сподіваються вигідно придбати товари з таких категорій, як одяг, взуття та спортивні аксесуари (73%), косметика (36%), а також побутова та комп’ютерна техніка (36%). 

Як пише ресурс wiadomoscihandlowe.pl, дещо менш популярними серед польських споживачів є такі категорії, як зоотовари (25%), дитячі товари (24%), вироби для дому та саду (23%), а також книги і настільні ігри (10%). 

Згідно з дослідженням, понад 49% опитаних шукають привабливі пропозиції з нагоди Black Friday у соцмережах, таких як фейсбук чи інстаграм. Ще 32% відвідує офіційні інтернет-магазини брендів, а понад 36% - довіряє телевізійній рекламі. 

В межах акції Чорна п’ятниця близько 40% респондентів планують робити саме онлайн-покупки, 34% покупців звернуться до стаціонарних магазинів, а кожен четвертий зробить покупку і там, і там. 

Дослідження показало, що понад 51% клієнтів оплатить вибраний товар готівкою, майже 28% - карткою, 18% - через банківський переказ, а ще 3% обере оплату частинами. 

акції та знижки в польських магазинах до різдваMarkus Spiske on Unsplash

Більшість опитаних споживачів (28%) ще не визначилися, скільки готові витратити на покупки в Чорну п’ятницю. Найчастіше респонденти вказували суму менше 250 злотих (20%), діапазон 250-300 злотих вибрало 16% опитаних, 300-500 злотих і 500-700 злотих - по 8% кожен, від 700 до 1000 злотих - лише 4% учасників дослідження.

Основні причини, чому 13% респондентів не планують нічого купувати в Чорну п’ятницю-2021 у Польщі, це - відсутність віри в правдивість запропонованих акцій (43%), фінансова невизначеність (35%) і відсутність необхідності купувати щось конкретне (35%). Проте 68% з них готові скористатися з дійсно вигідної пропозиції. 

Дослідження Offeristy було проведено онлайн у період з 1 по 30 вересня 2021 року на платформі Ofertolino.pl. В опитуванні взяла участь репрезентативна група з 272 споживачів у віці від 18 до 65 років з Варшави, Катовіц та інших частин Польщі.

Про те, як пройшла Чорна п'ятниця у польських магазинах минулоріч читайте ТУТ

⇒ Читайте також:

В Польщі придумали, як боротись із фальшивими знижками в магазинах

Allegro запускає власні екологічні поштомати з додатковими можливостями для постійних клієнтів

Підвищення акцизу у Польщі: на скільки подорожчає алкоголь і тютюн

Головне фото: CardMapr on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах