Підвищення акцизу у Польщі: на скільки подорожчає алкоголь і тютюн

01 Листопада 2021
ціни на алкоголь і тютюн в польщі 2021

Два мільярди злотих - таку суму впродовж 2022 року має додатково принести держбюджету заплановане підвищення акцизу на алкогольні та тютюнові вироби. Так, вже невдовзі у Польщі подорожчає майже весь алкоголь, сигарети та інноваційні тютюнові вироби, зокрема Iqos чи Glo. Завдяки підвищенню акцизу впродовж 10 наступних років уряд сподівається додатково виручити понад 100 млрд злотих. 

Як пише businessinsider.com.pl з посиланням на видання Puls Biznesu, польський Сейм розглядає урядовий проект новелізації закону про акцизний податок у Польщі. Заплановане подорожчання алкогольних та тютюнових виробів урядовці пояснюють турботою про здоров’я польських громадян. 

За планами уряду, з 2022 року на 10% зросте акциз на пиво та міцні алкогольні напої (крім сидру). У наступні роки податок підвищуватиметься на 5% щороку і так аж до 2027 року.

Як йдеться у повідомленні на офіційному веб-сайті Мінфіну Польщі, на вартість алкогольних виробів невдовзі вплине таке підвищення податку:

  • 1,50 зл за одну півлітрову пляшку горілки (40% спирту);
  • 0,16 грош на пляшці вина об’ємом 0,75 л;
  • 0,6 грош на півлітровій банці пива.

“Через підвищення середнього рівня зарплат, за місячну винагороду можна придбати щораз більшу кількість алкоголю. У 2015 році середньостатистичної зарплати вистачало на близько 83 л горілки, у 2020 році - вже на 107 літрів. У 2002 році за таку зарплату можна було придбати 836 банок пива, а у 2020 році - 1787”, - стверджують у Міністерстві фінансів. 

ціни на алкоголь і тютюн в польщі

Immo Wegmann on Unsplash

За попередніми розрахунками, півторалітрова пляшка горілки подорожчає до 2027 року на понад 6 злотих, пляшка пива - на 0,26 гроші, а пачка цигарок - на більш ніж 5 зл. 

З нового року зросте також мінімальна ставка акцизу на тютюн, яку вираховують на основі середньої роздрібної вартості сигарет. Це вплине, перш за все, на вартість дешевих тютюнових виробів. Своєю чергою, у період з 2023 по 2027 рр. на 10% щороку зростатиме квотна частина ставки акцизу. 

Крім того, новелізація передбачає 100-відсоткове підвищення акцизу на інноваційні системи нагрівання тютюну, а також на сам тютюн для куріння. Водночас зміни не стосуватимуться електронних сигарет. 

Як встановили журналісти видання Puls Biznesu, вже наступного року підвищення акцизу на алкоголь і тютюн має додатково принести бюджету Польщі трохи більше 2 мільярдів злотих. Таких показників вдасться досягти навіть незважаючи на 2-відсоткове зниження рівня продажів цих виробів. Завдяки підвищенню акцизного податку в Польщі вдасться поповнити бюджет на додаткові 100 млрд злотих в межах декади. 

⇒ Читайте також:

Ініціатор заборони на недільну торгівлю в Польщі хоче скоротити графік роботи магазинів

Інфляція в Польщі побила 20-річний рекорд: ціни ростуть швидше, ніж прогнози

В Польщі придумали, як боротись із фальшивими знижками в магазинах

Головне фото: Vinicius "amnx" Amano on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах