Чи підвищать у Польщі розмір допомоги в межах програми 500+

29 Серпня 2022
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Польський уряд не планує переоцінювати державні виплати в межах програми Сім’я 500+. Про це повідомила міністерка сім’ї та соціальної політики Марлена Малонґ у програмі Gość Wydarzeń на Polsat News.

Так, журналісти програми поцікавились в урядовиці чи буде збільшено розмір фінансових виплат на виховання дітей у Польщі у зв’язку із постійним зростанням інфляції. Міністерка пояснила, що цього не трапиться, тому що уряд "запроваджує та розвиває нові програми", зокрема, Сімейний капітал опіки.

“Перш за все, ми впроваджуємо нові виплати, щоб вийти з пастки низької народжуваності, запроваджуємо комплексну просімейну політику. Ми впроваджуємо спеціальні пільги скрізь, де вони потрібні”, - пояснила Марлена Малонг.

Донедавна у польських ЗМІ обговорювали те, що уряд має намір збільшити суму допомоги в рамках цієї програми до 700 злотих. Підвищення мали запровадити до передвиборчої кампанії 2023 року. Однак, у підсумку цього не сталося.

Той факт, що програма 500+ щороку “вартує” все менше, також став гарячою темою у польський медіа. За підрахунками експертів, купівельна спроможність 500 злотих з 2016 року на кінець березня 2022 року становила рівно 395,45 злотих. Очевидно, це вплив інфляції, яка у квітні склала 12,4%.

“Висока інфляція також впливає на вартість допомоги 500+. З часів, коли ця програма була запроваджена, купівельна спроможність впала нижче 400 злотих”, - повідомляє Пенсійний інститут Польщі.

Українці, які отримують 500+ і покидають Польщу, повинні повідомити ZUS про виїзд

Громадяни України, які подали заяву на отримання допомоги по догляду за дитиною 500+ або на Cімейний капітал опіки і планують виїхати з Польщі, мають повідомити про це Управління соціального страхування ZUS. Про це нагадує речник Управління Павел Жебровський.

“Виїзд громадянина України з Польщі більш ніж на місяць позбавляє його права легально перебувати в нашій країні. Як наслідок, він втрачає право на державну допомогу. ZUS вже призупинив виплату понад 63 допомог за заявками українців”, - повідомив Павел Жебровський.

соціальна допомога для українських біженцівShutterstock

Як повідомити ZUS про виїзд з Польщі

Про намір виїхати з Польщі можна повідомити через Платформу електронних послуг ZUS, заповнивши заяву UKR-IW. Детальна інформація доступна на сайті zus.pl в інструкції “Як повідомити про виїзд з Польщі – форма для громадян України або дружини/чоловіка громадянина України”.

Виплати припиняться вже з наступного місяця після вашого виїзду з Польщі. 

Павел Жебровський також пояснив, що ZUS має інструменти, щоб перевірити, чи особа виїхала з Польщі. Якщо виникатимуть будь-які сумніви, ZUS може вимагати від заявника особисто надати пояснення в одному із закладів Управління. Важливо, що ці правила стосуються як поляків, так і іноземців. 

Якщо іноземець, який отримує гроші, не заявить про виїзд з Польщі, йому доведеться повернути неправомірно отримані кошти з відсотками.

“Щоб було зрозуміло, ZUS має доступ до реєстру Прикордонної служби, тому ми також використовуємо його для перевірки права на отримання виплати”, - додав речник Управління соціального страхування Польщі.

⇒ Читайте також:

Ціни на шкільне приладдя у польських супермаркетах: де зібрати рюкзак найдешевше

Українці адаптувались до польського ринку праці: стабільну роботу знайшло 260 тисяч осіб

Додаток mObywatel показуватиме водійські права та техпаспорт з Дії

Головне фото: 123RF

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах