25 Серпня 2022
Після початкових труднощів, пов’язаних з адаптацією до нових умов та мовним бар’єром, біженці з України чудово знайшли себе на польському ринку праці. Вони більше не готові братись за будь-яку доступну роботу, а шукають вакансії, які б відповідали їхній професії та досвіду. Зокрема, українських громадян активно працевлаштовує сфера торгівлі та логістики, пише видання wiadomoscihandlowe.pl.
На думку польських експертів, українські біженці чудово знаходять своє місце на польському ринку праці. Однак бувають й складні ситуації.
“Ми бачимо, що в багатьох секторах відбулася сильна фемінізація. З України до нас приїхали переважно жінки та діти, водночас найбільше ринок праці потребує чоловіків. Багатьом підприємцям довелося змінити спосіб мислення і дозволити жінкам працювати в нестандартних для них місцях. Люди з України прагнули працювати в туризмі чи промисловості з простою роботою”, – каже Дорота Седзіневська-Бжезьняк, експерт ринку праці Idea HR Group.
На постійну роботу в Польщі влаштувалося 260 тисяч українців
За словами експертки Idea HR Group, поки що ситуацію із працевлаштуванням українських біженців у Польщі не можна назвати стабільною. Багато людей вирішили повернутись в Україну, дехто зіштовхнувся із проблемами під час пошуку роботи через виховання дітей чи відсутність стабільного місця проживання.
“Останні півроку для багатьох стали справжнім випробуванням. Значний надлишок жінок на ринку праці означав, що в багатьох містах відповідних пропозицій було не надто багато. Особливо це стосується великих осередків, де доволі швидко закінчилися пропозиції про роботу в клінінгу та готельно-ресторанному бізнесі. Щоб влаштуватися на іншу роботу, потрібно було знати мову, що на початку стало серйозною перешкодою для роботодавців. Люди з України боялися виїжджати з великих міст, щоб шукати роботу, наприклад, у повітових містах, хоч саме тут останніми місяцями було найбільше пропозицій”, – каже Дорота Седзіневська-Бжезьняк.
Експертка також додає, що за останніми підрахунками, в Польщі завдяки спецзакону працевлаштувалися 260 тисяч осіб. Зараз в цій країні зафіксований найнижчий за 30 років рівень безробіття. Так, українці охоче замінили поляків на тих вакансіях, де останні не мають бажання працювати з різних причин.
portalspozywczy.pl
Які сфери економіки найбільш охоче приймають на роботу українських біженців
На початку сфера торгівлі побоювалась приймати на роботу працівників з України через мовний бар’єр. Сьогодні це не така вже й велика проблема. Українцям також стала доступна робота на складах, у сфері медицини та опіки чи виховання дітей. Таких пропозицій багато, хоч переважають вони в невеликих містах Польщі.
Крім цього, експерти з польського ринку праці відзначають, що українці, які залишилися в Польщі, все частіше шукають роботу за своїми професіями.
“Спочатку біженки брали роботу, яка знайдеться. Це означало, що освічені жінки працювали помічницями на кухні, прибирали, скручували дрібні елементи у промислових цехах. Це дуже хороший початок для тимчасового функціонування в чужій країні. Але зараз ми бачимо, що ці люди знайомляться з польською мовою, бачать, як ми живемо і хочуть працювати на вищому рівні. У нас багато управлінок, юристок, бухгалтерок, економісток та вчительок, які бажають професійно розвиватися. Тут пошук роботи вимагає кращого знання мови, а також рішучості засвоїти, наприклад, польське законодавство”, - каже менеджерка Idea HR Group.
Разом з тим, основне занепокоєння польських роботодавців зараз – нестача чоловіків.
“Це дуже складна тема. Чоловіки з України виїхали на початку війни, але відтік кадрів досі не припинився. Навпаки, все більше людей виїжджає з Польщі, щоб відбудовувати Україну. На жаль, ми також спостерігаємо зростання кількості випадків, коли працівники виїжджають за кордон, наприклад, до Німеччини чи Скандинавії. Це наслідки зростання цін і того, що робота в Польщі раніше була краще оплачуваною”, – підсумовує Дорота Седзіневська-Бжезьняк.
⇒ Читайте також:
У Польщі терміново шукають професійних водіїв - заробітки від 10 тисяч злотих
Інфляція в Польщі поглинула 2,5 тисячі злотих зі середньої зарплати за 17 років
Українські біженці-фрілансери можуть не сплачувати податки в Польщі
Головне фото: praca.pl
Коментарі