Українські біженці можуть подавати заявки на отримання 12 тисяч злотих на другу дитину

25 Квітня 2022
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

У серпні 2021 року у Польщі запровадили програму фінансової допомоги багатодітним родинам “Сімейний капітал опіки” (Rodzinny kapitał opiekuńczy). Програма передбачає грошові виплати від держави на другу і кожну наступну дитину у віці від 12 до 36 місяців. Загальна сума виплат складає максимально 12 тисяч злотих. ЇЇ можна отримувати в розмірі 500 злотих упродовж 24 місяців або по 1000 злотих впродовж 12 місяців.

Відтепер на таку фінансову допомогу можуть розраховувати й українці, які знайшли у Польщі тимчасовий захист від війни. На Платформі електронних послуг Управління соціального страхування (PUE ZUS) вже з’явилася спеціальна заява українською мовою.

“Важливо правильно скласти заяву RKO-U на платформі, щоб її автоматично оформили і швидше призначили відповідні виплати”, - наголосила керівниця ZUS Гертруда Ушчіньска. 

У заяві батьки повинні вказати свій польський ідентифікаційний номер PESEL, а також дитини, на яку видаватимуть допомогу. Крім цього, потрібен польський номер телефону, електронна пошта та рахунок в місцевому банку. Документи можна подати лише онлайн через платформу PUE ZUS.

соціальна допомога українським біженцям у польщіDarek Delmanowicz /PAP

Отримати фінансову допомогу в межах програми Сімейний капітал опіки можна за таких умов:

  • ви є матір’ю/батьком дитини і вона проживає разом з вами в Польщі;
  • ви є громадянином України або чоловіком/дружиною громадянина України;
  • ви приїхали до Польщі після 23 лютого 2022 року або проживали в країні до 24 лютого 2022 року, але дитина, на яку ви подаєте заяву, прибула до Польщі через війну.

Зауважимо, участь у соціальній програмі Сімейний капітал опіки не залежить від доходу сім’ї.

Оскільки фінансову допомогу надають на другу та наступну дитину, в заяві потрібно вказати дані першої, старшої дитини. Якщо діти народилися в один день (наприклад, близнюки), старшою дитиною в сім’ї є та, яку ви вкажете самі.

Заяву можна подавати з першого числа місяця, у якому дитині виповнюється 9 місяців, або до кінця місяця, у якому дитині виповнюється 13 місяців.

Якщо ви подасте заяву впродовж цього періоду, то матимете право на фінансову допомогу із першого числа місяця, у якому дитині виповнюється 1 рік. Якщо ж подати заяву після місяця, у якому дитині виповнюється 13 місяців, ви отримаєте вже меншу суму (на 500 злотих за кожен пропущений місяць після досягнення дитиною 1 року).

⇒ Читайте також:

З травня українським біженцям в Польщі почнуть виплачувати державну допомогу 500+

В Польщі ухвалили нові норми закону про допомогу українцям. Що змінилось

Українські біженці у Польщі зможуть отримати 500 злотих на купівлю ліків

Головне фото: Omar Marques/Getty Images

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах