15 Грудня 2020
Міністерство охорони здоров’я України оприлюднило актуальний список країн “червоної” та “зеленої” зон. Станом на зараз, до червоної входить 38 країн, ситуація із захворюваністю на Covid-19 в яких є гіршою, ніж в Україні. Як і минулого тижня, цей перелік очолює Грузія. До п’ятірки лідерів червоного списку також увійшла Сербія, Люксембург, Литва та Хорватія. Далі у списку знаходимо і найближчих сусідів - Угорщину та Молдову.
Таким чином, після повернення в Україну з цих, а також всіх інших держав червоного списку, всім мандрівникам, незалежно від громадянства, необхідно пройти 14-денний карантин. Його можна достроково завершити за умови отримання негативного результату ПЛР-тестування.Уникнути самоізоляції також вдасться тим, хто менш ніж за 48 годин до перетину кордону отримає негативний результат тесту.
Правила карантину в Україні для тих, хто повертається з Польщі
А для тих, хто повертається в Україну із сусідньої Польщі, є приємні новини. Оскільки ситуація із поширенням коронавірусу в цій країні дещо стабілізувалась, Україна включила Польщу саме до зеленого списку країн. Так, показник захворюваності Covid-19 в сусідній країні за останні 14 днів становить майже 424 особи на 100 тисяч мешканців, а в Україні - 476,6.
Тож найближчий тиждень українські та іноземні громадяни, які прибувають в Україну з Польщі, можуть не перейматись ані самоізоляцією, ані ПЛР-тестуванням.
Разом з Польщею, до зеленого списку також увійшли такі країни Європи: Румунія, Італія, Латвія, Словаччина, Данія, Німеччина, Велика Британія та інші.
Нагадаємо, для в’їзду в Україну іноземні туристи повинні мати страховий поліс, що покриває витрати на можливе лікування Covid-19.
Також варто наголосити, що включення країни до зеленого списку українського МОЗ ще не означає, що самі громадяни України можуть безперешкодно в’їжджати на її територію. У більшості країн Євросоюзу досі діють суворі обмеження на в’їзд громадян країн, що не є членами ЄС. З правилами в'їзду на ту чи іншу територію допоможе розібратись інтерактивна мапа МЗС.
⇒ Читайте також:
Як локдаун вплине на авіаперевезення в Україні в 2021 році
В Польщі розробили план вакцинації населення від Covid-19
Як виглядатиме майбутній пункт пропуску Мальховіце-Нижановичі. Схема
Коментарі