В Польщі розробили план вакцинації населення від Covid-19

08 Грудня 2020
щеплення від коронавірусу в польщі

Польський уряд розробив і представив 8 грудня попередній варіант так званої Національної стратегії вакцинації від Covid-19. Проект документа має 9 розділів, що загалом займають понад 30 сторінок. За планом урядовців, добровільні та безкоштовні щеплення від коронавірусу в Польщі будуть проводити вже з січня 2021 року. Той, хто вакцинується, не буде змушений дотримуватись певних карантинних обмежень, принаймні так обіцяє польська влада. Детальніше про урядову стратегію вакцинації в Польщі читайте далі у нашому матеріалі. 

польська вакцина від ковідуKancelaria Premiera

Вакцинація проти коронавірусу в Польщі: плани уряду на 2021 рік

8 грудня 2020 року можна вважати знаковим днем у боротьбі проти небезпечного коронавірусу, який вже понад рік поширюється світом. Так, саме тоді у Великій Британії розпочали вакцинацію населення від Covid-19 вакциною компаній Pfizer/BioNTech. Таким чином, Сполучене Королівство стало першою державою в Європі, яка почала робити масове щеплення від цієї недуги. 

Окрім цього, 8 грудня в Польщі представили проект Національної стратегії вакцинації проти ковіду та пообіцяли, що безкоштовне щеплення будуть проводити вже на початку нового року, пише businessinsider.com.pl

“Це найважливіший виклик для Польщі у 2021 році. Саме тому ми підготували проект Документа, який детально описує всі процеси, пов’язані з програмою вакцинації”, - зазначив Міхал Дворчик, керівник Офісу прем’єр-міністра Польщі.

щеплення від ковіду в польщі 2021

Обговорення та доопрацювання Документа триватиме до суботи, 12 грудня, а вже 15 грудня проект повинні ухвалити під час чергового засідання польського уряду. Що ж відомо про Національну стратегію вакцинації проти коронавірусу в Польщі зараз?

Як наголосив Міхал Дворчик, доставка вакцин до Польщі є великим логістичним викликом для уряду, адже достатню кількість щеплень потрібно транспортувати якомога швидше. Та ще й так, щоб вакцини не втратили своєї ефективності та залишились безпечними для людини. 

Окрім цього, уряд дбає про те, аби процес щеплення проходив для громадян максимально комфортно та безпечно, а пункти вакцинації були легкодоступними. “Ми повинні провести велику, чесну інформаційну кампанію та забезпечити високу явку, щоб отримати колективний імунітет від коронавірусу”, - сказав представник уряду.

Міхал Дворчик також зазначив, що польська стратегія вакцинації є більш обширною та детальною у порівнянні з німецькою чи британською. 

Міністр охорони здоров'я Польщі Адам Недзельський, своєю чергою, розповів про три основні гасла Національної стратегії вакцинації - знання, добровільність і безпека. На думку міністра, у всьому процесі найважливішими є саме знання, бо тільки завдяки поінформованості люди зможуть прийняти свідоме рішення щодо вакцинації. Тож в уряді вже планують кілька освітніх заходів для підвищення обізнаності населення щодо вакцинації проти коронавірусу.

“Ми хочемо створити спеціальний веб-сайт, присвячений щепленням, додатково відкриємо гарячу лінію”, - пояснив голова МОЗ під час прес-конференції.

хто може вакцинуватись від коронавірусу в польщі

Недзельський також наголосив на пріоритетності питань безпеки:

“Як держава беремо на себе відповідальність за спостереження за людьми, які зроблять щеплення від коронавірусу. Буде створено спеціальний реєстр вакцинованих осіб (...) На статистичному рівні інформація про побічні ефекти та небажані реакції на щеплення буде публічною”.

Міністр також розповів, хто першим отримає змогу вакцинуватись від ковіду. Пріоритет нададуть старшим особам, працівникам медичної сфери, а також правоохоронцям, адже саме ці групи перебувають у зоні ризику інфікуватись чи отримати серйозні ускладнення через ковід. 

Наступним етапом буде вакцинація немедичного персоналу, який контактує з хворими, наприклад, викладачів, водіїв громадського транспорту, а також людей до 60 років, які мають супутні захворювання.

“Запланована дата початку програми вакцинації - це січень 2021 року. Але ми не почнемо її, якщо виробник не отримає схвалення вакцини на ринку Європейського Союзу” - , підкреслив міністр Міхал Дворчик.

чи безпечна вакцина від коронавірусуKancelaria Premiera

Глава польського МОЗ неодноразово наголосив, що вакцинація від коронавірусу в Польщі буде абсолютно добровільною. Тим не менш, уряд готовий надати особам, які отримають щеплення, певні привілеї. Наприклад, таким людям більше не потрібно буде проходити 14-денний карантин після контакту із хворою особою. Ймовірно, що для них також не діятиме масковий режим. 

Та як можна буде розпізнати людину, яка має щеплення від ковіду? Уряд розглядає варіант, аби таким особам видавали документальне підтвердження вакцинації у паперовому та електронному форматах (індивідуальний QR-код). 

“Ми знаємо, що вакцини є ефективними та безпечними, і методи, які використовувались для їхньої розробки, не були винайдені вчора, вони розробляються більше десятка років. Це бездоганна технологія, заснована на знаннях з генетики та вакцинації. Вакцини безпечні, ефективні та захищають людей від смерті”, - підсумував презентацію проекту проф. Анджей Горбань, консультант у галузі інфекційних хвороб.

⇒ Читайте також:

Фінансовий щит 2.0: на яку державну допомогу можуть розраховувати підприємці в Польщі

Електронні водійські права в Польщі: хто і як може користуватись

В Польщі змінилось законодавство щодо іноземців: хто зможе легально працювати

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах