Дедалі більше українців обирають легальну роботу в Польщі

01 Вересня 2017
робота в польщі

За даними Управління соціального страхування Польщі (ZUS), чимраз більше польських роботодавців офіційно сплачує внески за працівників з України, а це означає, що наші співвітчизники все частіше обирають саме легальну роботу в Польщі.

Під кінець червня 2017 року ZUS отримало внески за 270 тисяч українських працівників. Для порівняння, у кінці 2016 року офіційно в ZUS було зареєстровано лише 194 тисячі українців.  Найбільше легально працевлаштованих українців у Варшаві (близько 50 тисяч), на другому місці Вроцлав (21 тисяча),

“Дуже тішить збільшення кількості застрахованих працівників зі сходу, найчастіше українців. Це показує, що все частіше ця робота законна, що такі працівники  мають гарантію захисту при, наприклад, хворобах чи в інших подібних ситуаціях”, - прокоментувала інформацію з соціального страхування голова Міністерства Праці Польщі Ельжбета Рафальска.

Офіційне оформлення працівників вигідне і для польських роботодавців, адже укладання угоди з іноземним працівником оберігає їх від ситуації, коли працівник, знайшовши кращі умови праці, без будь-якого попередження і в будь-який момент покидає попереднє місце роботи.

Прес-секретар ZUS Войцех Андрусевіч підкреслив також, що зростання числа легальних працівників з України позитивно відбивається і на доходах польського FUS (Фонд Соціального Страхування). За його словами, на збільшення охочих офіційно працювати в Польщі вплинула співпраця ZUS з Державною інспекцією Праці та Прикордонною службою Польщі.

робота в польщі

Звертаємо Вашу увагу, що при умові легального працевлаштування в Польщі та сплати усіх необхідних внесків у фонд страхування, українцям зараховується стаж роботи в Польщі, а також вони мають право на отримання пенсії в Польщі. Умовою набуття права на пенсію в Польщі є перевищення пенсійного віку (з 1 жовтня-60 років для жінок і 65 для чоловіків) і наявність грошових внесків на рахунку в ZUS (незалежно від їх розміру). Стаж, набутий в Україні, також враховується. Детальніше ТУТ.

Нагадаємо також, що із затвердженням безвізового режиму між Україною та ЄС українці отримали змогу офіційно працювати в Польщі та ще одній країні Європи по біометричному паспорту

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах