Українці мають право на пенсію в Польщі

22 Серпня 2017
зарплата в Польщі

270 тисяч – саме така кількість українців була офіційно працевлаштована в Польщі станом на червень 2017 року. Усі вони, тобто працівники з України, які законно оформлені у польського роботодавця та виконують роботу легально, можуть розраховувати на нарахування трудового стажу та навіть на отримання пенсії в Польщі. Це результат спеціальної угоди про соціальне забезпечення, укладеної між Україною та Польщею. Якщо говорити конкретніше, то трудовий стаж, який нараховуватиметься громадянину України за роботу в Польщі, визнаватиметься і в одній, і в іншій країні, а при досягненні пенсійного віку стаж український і польський сумуватиметься, а пенсію українець зможе отримувати як в Україні, так і в Польщі, залежно від місця проживання та певних умов.

Початково українсько-польська угода про соціальне забезпечення створювалась для того, аби гарантувати польським репатріантам, які жили і працювали на території України, виплату пенсії, а також для того, аби польським працівникам, яких роботодавці делегували в Україну, зараховувався трудовий стаж під час того, як вони там працюватимуть, пише Rzeczpospolita.

На практиці ж, частіше користають з її положень саме українці, які живуть і працюють на території Польщі. Задум угоди з’явився у 2012, а вже у 2014 році вона була ухвалена. І якщо раніше українці в першу чергу думали про розмір заробітної плати, а вже потім законність і стабільність роботи в сусідній країні, то останнім часом все більше наших громадян все ж хочуть працювати легально, аби мати більші перспективи для майбутнього в Польщі.

До речі, Україна – одна з небагатьох країн, з якими Польща підписала таку угоду. Наприклад, ще одні сусіди Польщі, білоруси, які займають друге місце за кількістю працівників в Польщі, не мають права на набуття польської пенсії, стаж їм при виконанні роботи в Польщі (навіть офіційно) теж не нараховується. Така сама ситуація і у росіян. Крім України, серед країн, що не є членами ЄС, подібну угоду Польща підписала лише зі США, Молдовою, Македонією, Південною Кореєю, Канадою та Австралією.

Обов’язковими умовами отримання пенсії в Польщі є реєстація у Фонді Соціального Страхування, а також перевищення пенсійного віку і наявність грошових внесків на рахунку в ZUS, незалежно від їх розміру, – каже Радослав Мільчарські з ZUS (Управління Соціального Страхування). До уваги братимуться періоди, у які за працівника сплачували податки в обох країнах, а розмір пенсії залежатиме від стажу.

А поки поляки зацікавлені в зменшенні масштабів праці наших громадян “на чорно”, адже українці вигідні для польського бюджету. Якщо припустити, що кожен з офіційно оформлених в Польщі українців отримує мінімальну заробітну плату 2000 злотих брутто, то польський ZUS протягом року отримує 2,2 мільярда злотих, а бюджет держави поповнюється виплатами податку PIT приблизно на 440 мільйонів злотих.

Чи буде це так само вигідно Польщі, коли українці почнуть масово звертатися за пенсіями, поки не зрозуміло.

Читайте також:

Мінімальна та середня зарплата в Польщі в 2017 році

Скільки коштує місяць проживання в Польщі

Робота в Польщі по біометричному паспорту

Як знайти роботу в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах