Для перетину кордону повнолітнім українцям знову потрібен закордонний паспорт - ДПСУ

18 Квітня 2022
перетин кордону з польщею під час війни 2022

З 24 лютого, відколи росія розпочала повномасштабний збройний наступ на Україну, наші співгромадяни могли перетнути державний кордон з Польщею чи іншою західною країною-сусідкою на підставі будь-яких документів, що засвідчували особу. Людям вдавалось виїхати в одну з країн ЄС на підставі вже недійсних закордонних паспортів або ж навіть українських внутрішніх паспортів-книжечок. Згодом необхідні дозвільні документи можна було оформити в консульських установах України. Такі тимчасові правила евакуації українців за кордон діяли неофіційно і були пов’язані із екстреною ситуацією.

Та сьогодні, 18 квітня, на офіційному фейсбук-профілі Державної прикордонної служби України з’явилось повідомлення про те, що для перетину кордону з іншими державами повнолітні громадяни України повинні показати прикордонним службовцям закордонні паспорти. Щодо осіб без відповідних документів прикордонники будуть приймати окремі рішення про дозвіл на пропуск. 

“Чим більше документів, виданих державними органами України, в тому числі тих, які підтверджують гуманітарну мету поїздки, особа зможе надати на паспортний контроль, тим легше можна прийняти рішення щодо її пропуску. Також прикордонники можуть враховувати чи велися бойові дії, чи працюють ЦНАПи та інші державні установи в регіоні, з якого прямує людина”, - йдеться у повідомленні ДПСУ.

Таким чином, можемо припустити, що громадяни України, які вирішили перетнути кордон з Польщею і прямують з тих регіонів, де не велись прямі бойові дії або де державні установи працюють у штатному режимі, більше не зможуть показувати прикордонним службовцям недійсні документи для подорожі. 

перетин кордону з єс під час воєнного стануpravda.com

Також в ДПСУ нагадали, що під час дії воєнного стану в Україні виїзд дітей до 16 років за кордон можливий у супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним з батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків. Крім того, потрібно показати паспорт громадянина України або свідоцтво про народження дитини.

Цю інформацію підтверджують в Укрзалізниці. 

“Сьогодні (18 квітня, - ред.) вже зафіксовані випадки висадки пасажирів на кордоні. Вважаємо це неприпустимим без прозорого інформування пасажирів і перевізника заздалегідь. Закликаємо колег по держсектору до згуртованості й чіткої комунікації у всьому, що стосується порятунку українців. Пасажирів просимо уважно ставитися до змін у правилах перетину кордону та адресувати уточнюючі питання ДПСУ”, – йдеться у повідомленні  на телеграм-каналі перевізника, яке з’явилось сьогодні зранку до появи офіційної інформації від Держприкордонслужби. 

Варто зазначити, що 16 квітня вперше з початку повномасштабної війни кількість людей, які повернулися з Польщі була більшою, ніж кількість тих, хто виїхав. Про це повідомляє ВВС з посиланням на дані польської прикордонної служби. Так, у цей день український кордон перетнули 22 тисячі осіб, а виїхали 19 200 осіб. Ймовірно, деякі люди вирішили скористатись вихідними у Польщі з нагоди Великодня, аби побачити рідних, та згодом вони повернуться назад за кордон. 

За даними ООН, 5 млн людей залишили Україну з 24 лютого. Наразі понад 650 тисяч українців повернулися додому із Польщі.

⇒ Читайте також:

З Мостиськ до Перемишля планують запустити щоденний потяг RegioJet

Українці зможуть безкоштовно розмитнювати імпортні автомобілі, поки йде війна

FlixBus пропонує прямі рейси зі Львова, Рівного, Чернівців та Івано-Франківська до Польщі

Головне фото: Ковальчук Віктор / УНІАН

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах