У Польщі запрацюють два нові консульства України. Чи можна оформити закордонний паспорт

22 Березня 2022
консульства україни в польщі допомога біженцям

У двох містах Польщі вже невдовзі відкриються нові консульства України. Йдеться про Перемишль та Хелм - міста, розташовані поблизу українського кордону. Про це під час онлайн-брифінгу розповів посол України в Польщі Андрій Дещиця, передає Європейська правда.

"Незабаром у Хелмі та Перемишлі буде відкрито Консульські пункти для підтримки громадян України, які прибувають до Польщі. Присутність українських консулів у безпосередній близькості до українсько-польського кордону дозволить більш оперативно надавати українцям консульське сприяння на території Польщі", - йдеться у повідомленні українського відомства.

консульства україни в польщі карта

Також Андрій Дещиця повідомив, що зараз видача нових закордонних паспортів громадянина України як на території держави, так і в консульських установах за кордоном неможлива через війну. Тому Кабмін прийняв тимчасові зміни до законодавства, які автоматично продовжують дію закордонних паспортів українців на п’ять років.

“На період дії воєнного стану в Україні Кабмін затвердив тимчасовий порядок внесення інформації до паспорта громадянина України для виїзду за кордон. Цим документом передбачена можливість продовження строку дії закордонних паспортів до п’яти років у разі його закінчення та продовження терміну дії закордонних паспортів дітей до 4 років”, - зазначив посол. 

Дещиця також нагадав, що потрібно робити громадянам України, які під час воєнного стану перетнули кордон з Польщею на основі внутрішнього паспорта у вигляді книжечки, де відсутні написи латиницею. Такі громадяни можуть оформити у консульстві Свідоцтво про підтвердження особи, де персональні дані будуть зазначені польською та українською мовами. Попередній запис на прийом не потрібний - обслуговування громадян відбувається у порядку живої черги. Детальніше про те, які документи потрібні для оформлення Свідоцтва - читайте ТУТ

Також за даними Посольства України у Польщі, впродовж 25-ти днів війни консульства у Варшаві, Любліні, Кракові, Вроцлаві і Гданську вчинили 24 тис. консульських дій. Минулоріч таку ж кількість було вчинено впродовж 4 місяців. Загалом консульські відділи по всій Польщі прийняли за цей місяць близько 74 тисяч громадян України. 

⇒ Читайте також:

Як отримати соціальну допомогу для українських біженців у Польщі

Польський уряд спростив процедуру працевлаштування українців. Де шукати роботу

З ким українські діти можуть перетнути кордон під час війни

Головне фото: radiosvoboda.org

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах