ДПСУ передумала: українці можуть виїжджати за кордон з внутрішнім паспортом

19 Квітня 2022

Держприкордонслужба змінила своє вчорашнє рішення про скасування можливості виїзду українців до ЄС без закордонного паспорта. Тож наші співгромадяни, яким під час воєнного стану дозволено покидати країну, можуть й надалі перетинати кордон на підставі внутрішнього паспорта чи іншого посвідчення особи, пише zmina.info з посиланням на речника ДПСУ Андрія Демченка. 

“Таке рішення прийнято, зважаючи на ситуацію, що складається на території України під час воєнного стану, коли наші громадяни не можуть швидко і вчасно оформити закордонний паспорт. Саме через гуманітарні обставини та за раніше досягнутими домовленостями із суміжними країнами співробітники прикордонного відомства здійснюватимуть пропуск громадян України, зокрема і за внутрішнім паспортним документом”, – сказав Демченко.

Речник також нагадав, що виїзд за межі України дітей віком до 16 років можливий на підставі паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України).

За його словами, рішення стосується всіх громадян, незалежно від областей, з яких вони прямують.

як перетнути кордон з польщею без паспорта під час війниДПСУ

Разом з тим, прикордонні службовці наголошують, що в деяких випадках під час перебування за межами України може “виникнути гостра необхідність наявності закордонного паспорта, що визначено законодавствами країн, де наші співвітчизники планують перебувати, або під час поїздок між різними країнами”. Зважаючи на це, українцям радять за можливості оформити закордонний паспорт ще до перетину кордону.

Нагадаємо, 18 квітня на офіційному фейсбук-профілі Державної прикордонної служби України з’явилось повідомлення про те, що для перетину кордону з іншими державами повнолітні громадяни України повинні показати прикордонним службовцям закордонні паспорти. Щодо осіб без відповідних документів прикордонники мали б приймати окремі рішення про дозвіл на пропуск.

⇒ Читайте також:

З 20 квітня до Польщі курсуватиме ще один поїзд Інтерсіті+ Київ – Львів – Перемишль

В Польщі ухвалили нові норми закону про допомогу українцям. Що змінилось

Українці зможуть безкоштовно розмитнювати імпортні автомобілі, поки йде війна

Головне фото: ukrinform.com

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах