В Польщі ухвалили нові норми закону про допомогу українцям. Що змінилось

15 Квітня 2022
можливості для українських біженців у польщі

У четвер, 14 квітня, Президент Анджей Дуда підписав зміни до закону про допомогу українським громадянам, які втекли до Польщі через війну. Документ уточнює і адаптує деякі правила, які раніше були запроваджені в країні через масовий наплив українських біженців. Так, новелізація закону передбачає спрощення процедури реєстрації ідентифікаційного номера PESEL для наших співгромадян, а також тимчасово відкриває українським лікарям ширший доступ до польського ринку праці, пише gazetaprawna.pl.

Перш за все, ухвалені польським президентом зміни до закону передбачають спрощення процедури отримання податкового номера PESEL для неповнолітніх та осіб з інвалідністю. Вони визначають випадки, коли неповнолітній повинен бути присутнім під час видачі номера PESEL, а також встановлюють, що від імені особи з інвалідністю відповідну заяву може подати один з батьків, опікун чи куратор. Новелізація також дозволяє людям, які не працюють в управлінні міст чи гмін, займатись реєстрацією українців. 

права українських біженців у польщі 2022PAP/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Крім цього, закон містить положення про збір, зберігання та доставку Урядовим агентством стратегічних резервів лікарств українській стороні. Також є положення про тимчасовий допуск лікарів з-за меж ЄС до роботи в Польщі з метою допомоги українським біженцям, та про дозвіл воєводі організовувати екстрену медичну допомогу в місцях збору громадян України.

Закон також дозволяє професійним психологам з України надавати у Польщі відповідну допомогу своїм співвітчизникам, які не володіють польською мовою. Крім того, українські біженці зможуть взяти участь у заняттях, які проводить Центр соціальної інтеграції (Centrum Integracji Społecznej).

На додачу, законодавчі зміни спрощують процес видачі гуманітарних віз для громадян Білорусі, які прибули до Польщі з України. 

⇒ Читайте також:

Українці придбали в Польщі 4,5 тисячі квартир за 2021 рік

Кожна третя польська компанія готова працевлаштувати українців

Українці зможуть безкоштовно розмитнювати імпортні автомобілі, поки йде війна

Головне фото: Jakub Szymczuk

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах