ЄС продовжив обмеження на в’їзд для українців до 31 липня

17 Липня 2020
коли українці зможуть подорожувати до єс

Рада Європейського Союзу ще на два тижні продовжила заборону на туристичні поїздки для українців. Переглядаючи на черговому засіданні список третіх держав, громадянам яких дозволено в’їжджати на територію ЄС, Рада вирішила не додавати до нього жодної нової країни. Натомість, з переліку забрали Чорногорію та Сербію. 

Таким чином, громадяни нашої держави можуть в’їжджати до Євросоюзу, зокрема і до Польщі, лише на основі робочих віз, дозволів на тимчасове або постійне проживання тощо, але не з метою подорожей чи відвідин близьких людей. Повернутись до перегляду списку країн, з якими можуть повноцінно відкрити кордони ЄС, планують ще через два тижні, тобто наприкінці липня.

Коли планують відкрити кордони з єс

 

Основним критерієм для зняття обмежень на поїздки до Шенгенської зони все ще залишається сприятлива епідемічна ситуація, тобто низький рівень захворюваності на covid-19 серед населення. Так, кількість нових випадків інфікування за останні 14 днів має бути нижчою або близькою до середнього показника в ЄС. Станом на зараз цей показник дорівнює 16 випадкам на 100 тисяч жителів у Євросоюзі, та 24 випадкам в Україні. 

ЄС не відкриє кордони для українців, доки захворюваність на covid-19 не зменшиться, - МОЗ

У Міністерстві здоров’я України підтверджують те, що ЄС не знімає обмежень на поїздки для українців саме через високий рівень захворюваності на covid-19 в країні. Як розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов в інтерв’ю «РБК-Україна», цей рівень має суттєво знизитись і бути стабільним хоча б впродовж двох тижнів. 

«Динаміка захворюваності за останні два тижні у нас перевищує ті норми, які для себе взяли в Європі. Ми рахували: орієнтовно, якщо у нас протягом двох тижнів кількість випадків не буде перевищувати 460-480 хворих, то тоді ми впишемось у сьогоднішні критерії ЄС», — розповів міністр.

Як відомо, за останню добу, 16 липня, в Україні зафіксували 809 нових випадків covid-19. Таким чином, аби Україна відповідала критеріям ЄС, захворюваність має знизитись вдвічі. 

коли українці зможуть подорожувати до єс

Польща продовжила дозвіл на авіарейси з України до 28 липня

Поки що ЄС не готовий приймати у себе українських туристів, однак Польща вирішила все ж продовжити дозвіл на авіасполучення з Україною до 28 липня. Відповідне розпорядження було прийняте 15 липня.

Як відомо, польоти між польськими та українськими містами стали поступово відновлюватись з 1 липня 2020 року. Тоді польський уряд видав розпорядження про те, що заборона на здійснення польотів до Польщі не буде поширюватись на громадян країн-членів ЄС (за винятком Швеції і Португалії), а також України, Чорногорії, Грузії, Японії, Канади, Албанії та Південної Кореї до 14 липня включно. Фактично це нове розпорядження є продовженням попереднього. Однак, після прибуття до Польщі більшості громадян України все ще необхідно проходити карантин. 

Нагадаємо, перевірити актуальні правила перетину кордону з тією чи іншою державою можна за допомогою інтерактивної мапи від МЗС України. Додамо, нещодавно в нашій країні запустили ще один онлайн-ресурс Visit Ukraine для тих, хто планує подорожувати до України, а також для українців, які хочуть потрапити за кордон. 

⇒ Читайте також:

FlixBus відновлює міжнародні рейси з України, а LOT - курортні напрямки з Польщі

Українські заробітчани готові повертатись на роботу в Польщу. Дослідження

Держмитниця підписала з поляками ще одну угоду на реконструкцію КПП “Краковець-Корчова”

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах