Українські заробітчани готові повертатись на роботу в Польщу. Дослідження

16 Липня 2020
робота в польщі 2020

Пандемія коронавіруса кардинально змінила образ польського ринку праці, де ще кілька місяців тому значну робочу групу становили українські громадяни. Згідно зі статистикою Польської прикордонної служби, з 15 березня по 15 травня з Польщі до України повернулось понад 235 тисяч наших співвітчизників. Звісно ж, не всі з них були трудовими мігрантами - дехто подорожував чи відпочивав, дехто проїжджав транзитом.

Однак беззаперечним залишається факт, що зараз польська економіка відчуває нестачу робочої сили, яку раніше систематично заповнювали саме українці, особливо у сфері сезонних робіт. Про те, чи планують наші співгромадяни повертатись на роботу до Польщі і яка склалась ситуація на ринку праці у сусідній країні загалом - дізнаєтесь далі у нашому матеріалі. 

⇒ Українці стали значно менше витрачати в Польщі через коронакризу

робота в польщі 2020

Плани українських трудових мігрантів щодо роботи в Польщі під час коронакризи 

Як свідчать результати найсвіжішого соцопитування, проведеного агенцією OTTO Work Force серед 500 колишніх сезонних робітників з України, основними причинами повернення на батьківщину найчастіше вказують втрату роботи (39%), а також тривогу через можливий негативний розвиток ситуації з епідемією (36%). Крім цього, багато опитаних зізнавались, що таку ідею їм нав’язали знайомі, які також вирішили виїхати з Польщі під час карантину. 

52%, а отже кожен другий заробітчанин, який повернувся в Україну, знайшов роботу на вітчизняному ринку праці. Ще 33% вказали, що їм не вдалось працевлаштуватись в Україні, а 15% навіть не пробували шукати вакансії. Попри це, аж 70% працівників з України роздумують про повернення до Польщі найближчим часом. Серед них 43% хочуть приїхати найближчими місяцями, 17% - через кілька тижнів, а 14% - якомога швидше. 

Серед основних причин, чому частина українців все ще не поспішає повертатись на роботу до Польщі, є те, що там більшості з них доведеться проходити карантин. Щоправда, ще у травні цю вимогу дещо спростили для сезонних працівників - їм не потрібно просиджувати 14 днів вдома, вони можуть проходити самоізоляцію безпосередньо в полі під час роботи. Решті ж потенційних трудових мігрантів довелося б відбувати карантин за власні кошти. 

⇒ В Польщі знизилась вартість оренди квартир. Актуальні ціни в 2020 р.

робота в польщі без карантину 2020

Безробіття в Польщі станом на червень 2020 року

Нещодавно Головне статистичне управління Польщі (GUS) оприлюднило звіт щодо соціального страхування іноземних громадян, які працевлаштовані в Польщі. Як свідчать результати дослідження, впродовж перших двох місяців епідемії кількість таких осіб зменшилась із 670 тисяч до 622 тисяч, тобто аж на 9%. Таким чином, з лютого по квітень 2020 року польський ринок праці втратив майже 48 тисяч осіб. Така серйозна нестача робочої сили, своєю чергою, призупинила тренд зростання безробіття в країні. 

“Значна кількість українців працює в Польщі на тимчасових роботах. Коли ввели карантин, частину робочих місць скоротили, а отже чимало людей просто втратили роботу. Тому однією з головних причин повернення додому українці називали саме скорочення. Зараз, коли польські фірми повертаються до нормального функціонування, на ринку знову з’явилась потреба у сезонних робітниках. Однак місця українців тепер займають самі поляки, які стали більш доступними для роботодавців, ніж це було до коронавірусної кризи. Таким чином, епідемія та повернення українців додому посприяли зниженню рівня безробіття в Польщі”, - пояснив експерт OTTO Work Force Томаш Дудек. 

Попри те, що карантин негативно вплинув на малий та середній бізнес у Польщі і підприємці стали скорочувати робочі місця, за перші місяці епідемії безробіття зросло лише на 174 тисячі осіб по всій країні. Так, у лютому його рівень становив 5,5%, а станом на червень зріс всього на 0,6 пунктів до 6,1%. 

Якщо ж додати до цієї кількості ще 48 тисяч українців, які втратили або покинули робоче місце через коронакризу в Польщі, то рівень безробіття фактично зріс би на 222 тисячі осіб, і становив би 6,4%. 

⇒ Читайте також:

Дефіцитні професії в Польщі в 2020 році та регіони, де шукають працівників

Скільки заробляють українці в Польщі станом на 2019 рік

Як знайти роботу в Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах