13 Липня 2020
У 2020 році, ще до спалаху коронавірусної епідемії, Українська митниця планувала розпочати реконструкцію одразу кількох контрольно-пропускних пунктів на кордоні з Польщею, а також доріг, що до них ведуть. Для втілення плану в життя ще у 2016 році Україні надали кредит на суму 100 млн євро. Четверту частину цих коштів призначили на реконструкцію пунктів пропуску у Шегинях, Краковці та Раві-Руській. Ще 68 млн євро виділили на ремонт прикордонних доріг. Зокрема, цьогоріч планували розпочати реконструкцію дороги М10 «Львів – Краковець».
Однак, через бюрократичні питання, проект донедавна немов “висів у повітрі”, очікуючи на конкретні дії української влади. І лише 29 квітня 2020 року стало відомо, що український уряд погодив внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, що дозволить розблокувати використання польського кредиту та розпочати заплановану реконструкцію КПП на кордоні Україна-Польща. Точних дат початку реалізації планів Держмитниці поки що ніхто не повідомляє. Тим не менше, реконструкція КПП “Краковець-Корчова”, про яку говорять ще з минулого року, все більше стає схожою на реальний план, аніж чергові обіцянки влади.
Україна підписала угоду з польською фірмою на ремонт КПП в Краковці
Цими днями у Держмитслужбі повідомили про підписання угоди з польською компанією «IDS-BUD» S.A. на виконання робіт з проектування та будівництва на території КПП «Краковець». Ця угода була підписана в межах ще одного договору між Україною та Польщею, який передбачає надання польською стороною кредиту на суму 100 млн євро на умовах пов’язаної допомоги.
Згідно із додатковою угодою, яку чиновники та представники польської компанії підписали 10 липня, на пункті пропуску в Краковці збудують ділянку для легкових автомобілів та автобусів, аби розмежувати пасажирський та вантажний рух через КПП. Крім цього, договір передбачає відновлення вже існуючої інфраструктури пропускного пункту через кордон з Польщею. За планом, реконструкція коштуватиме 6,9 млн євро. Ці кошти будуть виділені із того кредиту, який Польща надала Україні ще у 2016 році.
⇒ Як виглядатиме пункт пропуску “Краковець-Корчова” після реконструкції. Візуалізація
Нагадаємо, колишній очільник Львівської ОДА Маркіян Мальський планував запровадити на КПП в Краковці електронну реєстрацію для перетину кордону України з Польщею. Зробити це хотіли до кінця 2020 року.
Додамо, у зв’язку із епідемією коронавіруса, перетин кордону з Польщею для українських громадян залишається суттєво обмежений. Так, в’їжджати на територію Польщі досі можуть лише певні категорії осіб. Перетнути кордон з Польщею можна власним автомобілем через п’ять чинних КПП: Шегині-Медика, Краковець-Корчова, Рава-Руська-Гребенне, Ягодин-Дорогуськ та Грушів-Будомєж. Крім цього, до Польщі можна також потрапити через пішохідний пункт пропуску Шегині-Медика. Закритими залишаються ПП Смільниця-Кросцєнко та Устилуг-Зосін.
⇒ Читайте також:
Польща виділила 109 млн злотих на будівництво пункту пропуску “Нижанковичі-Мальховіце”
Швидкісною дорогою з Жешува до Варшави: триває ремонт на 11-ти ділянках S19
Коли і за скільки збудують євроколію зі Львова до польського кордону
Коментарі