Єврокомісія ще на рік продовжила статус захисту для біженців з України

11 Жовтня 2022
права біженців з україни в польщі

Щонайменше до березня 2024 року на території ЄС діятимуть особливі правила прийому і надання захисту українським біженцям у зв’язку з російською агресією. Вони надають нашим співвітчизникам за кордоном права на роботу, житло, освіту та медичну допомогу. Таке рішення прийняла Єврокомісія, повідомила єврокомісарка із внутрішніх справ Ілва Йоганссон. Як пише Європейська правда, окреме рішення країн ЄС в цьому випадку не потрібне.

За словами Йоганссон, ракетні удари по українських містах 10 жовтня показали наскільки важливо залишатись солідарними з Україною. 

"Вранці ми прокинулися, почувши, як падають бомби на Київ, Одесу, Львів та інші міста. Це лише демонструє, наскільки важливо продовжувати надавати підтримку Україні та демонструвати солідарність із українцями. Тому сьогодні маю два оголошення. Я хочу оголосити, що Директива про тимчасовий захист продовжена до березня 2024 року. Те, що ми побачили сьогодні вранці, також дає змогу чітко зрозуміти, що ми продовжуватимемо вітати всіх, кому доведеться їхати до ЄС", – анонсувала єврокомісарка.

Друге оголошення стосується тих українців, які планують повернутись додому на тривалий період. Відтепер вони не мусять відмовлятися від статусу тимчасового захисту в ЄС. Натомість достатньо повідомити місцеву владу про своє повернення додому. Якщо пізніше цим людям знову доведеться виїжджати з України, їм завжди будуть раді у ЄС, наголосила єврокомісарка.

"Коли ви вирішите поїхати в Україну, а потім ситуація несподівано зміниться, і вам знову доведеться виїжджати з країни, ЄС завжди вас прийме і продовжить захищати", – наголосила Ілва Йоганссон.

Єврокомісарка також пояснила, що досі у випадку повернення українців додому на тривалий період, статус біженця втрачав чинність, і людина була змушена вийти з реєстру Директиви про тимчасовий захист.

"Але багато хто з біженців бояться вийти з реєстру, бо їм, можливо, знову доведеться тікати, і ми це розуміємо. Тому ми вирішили, що вам не потрібно виходити з реєстру – ви можете залишити за собою документи про тимчасовий захист, які ви отримали. Все, що ви повинні зробити, так це повідомити національні або місцеві органи влади за місцем знаходження, що ви повертаєтеся в Україну. Але вам не потрібно віддавати вашу картку і ви можете залишити за собою реєстрацію", – повідомила Йоханссон. 

Нагадаємо, після початку повномасштабного вторгнення росії країни-члени Євросоюзу погодили директиви щодо прийому українських біженців. За задумом, тимчасовий захист діє 12 місяців, але може бути продовжений ще на два роки. Тим, хто шукає захисту в ЄС, не потрібно проходити тривалу процедуру надання притулку. Крім того, українці мають прямі права на соціальні виплати, освіту, житло та дозвіл на роботу в тій державі ЄС, де вони тимчасово проживають. Такі ж права є в українських біженців у Польщі

За словами Йоханссон, тимчасовий захист ЄС охоплює зараз близько 4,2 мільйона українців.

⇒ Читайте також:

Вартість доставки з Польщі в Україну через Poczta Polska знизилась на 75%

За шість місяців вартість оренди квартир у польських містах зросла на 40%

Скільки грошей витратили українці у Польщі за перше півріччя 2022 року

Головне фото: depositphotos/paulgrecaud

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах