04 Жовтня 2022
У Ґдині, Білостоці та Сопоті вартість оренди квартир лише за перше півріччя 2022 року зросла відповідно на 40, 38 та 36% у порівнянні з попереднім півріччям. Водночас за останні шість місяців найповільніше зростали ціни у Варшаві та Познані - не більш ніж на 20%. Про це йдеться у звіті Evaluer Index IH 2022, який опрацювала компанія Emmerson Evaluation, передає businessinsider.com.pl.
“Наплив біженців з України та зниження кредитоспроможності поляків призвели до того, що ринок оренди квартир у Польщі значно пожвавився у першому півріччі 2022 року”, - стверджують автори звіту.
Як показало дослідження, у 13 містах Польщі орендарі були змушені платити в середньому на 28% більше, ніж на початку року. Найбільше зростання вартості оренди у першому півріччі 2022 зафіксували у Ґдині, Білостоці та Сопоті, а найменше - у столиці країни, а також у Познані.
Впродовж шести місяців ставки за оренду житла зросли також у Любліні - на 24,4%, у Жешуві – на 33%, Кракові – 31,9% та Лодзі – на 23,5%.
На думку члена правління компанії Emmerson Evaluation Роберта Корчинського, на ріст цін мало вплив підвищення відсоткових ставок та експлуатаційних витрат.
“Частина призначених для здачі в оренду квартир куплені в кредит, тож аби урівноважити зростання відсоткових ставок WIBOR, власники були змушені підвищити ціни”, - стверджує Роберт Корчинський.
europortal.biz.ua
Звіт показав, що в першому півріччі середня віддача від оренди склала від 3,6 до 5,7%.
“Найвищою рентабельністю характеризувалось місто Катовіце. Показники прибутку були високими для всіх типів квартир: 4,9% для 1-кімнатних, 5,5% для 2-кімнатних і 5,4% для 3-кімнатних квартир”, - йдеться у звіті.
Автори також додають, що одним із найбільш прибуткових міст для власників 1-кімнатних квартир була Лодзь (5,7% прибутку). Дещо менший прибуток принесла здача в оренду дво- та трикімнатних квартир у цьому місті (4,8% та 5,2% відповідно). Хороші результати також показав ринок оренди житла у Щецині: показник прибутку коливався від 4,7 до 5,3%.
"Найприбутковішими містами на ринку Труймяста є Ґданськ і Ґдиня, де показники прибутку перебувають в діапазоні 4,2% – 5,1%. Натомість, найнижчий рівень характерний для Білостока (3,7% – 4,1%)”, – йдеться у звіті.
У випадку Варшави здача житла в оренду була рентабельною на 3,8 – 4,4 відсотка, а у Кракові - на 4,5%.
Автори доповіді зазначають, що цього року люди, які не мають власної квартири у Польщі, “зіштовхнулись зі справжньою проблемою”, адже як отримати іпотеку, так і орендувати квартиру може виявитися складно.
“Вартість кредиту з такими високими відсотковими ставками є дуже важким тягарем для сімейного бюджету. Крім того, багато людей мають проблеми з отриманням фінансування або їх кредитоспроможність недостатня для покупки омріяної квартири. Водночас ціни на оренду зросли, а пропозиція скоротилася через великий попит на оренду серед біженців з України", - вказують автори дослідження.
⇒ Читайте також:
У яких великих містах Польщі нерухомість коштує майже вдвічі менше, ніж у Варшаві
Українці придбали в Польщі 4,5 тисячі квартир за 2021 рік
В яких містах Польщі поселилось найбільше українських біженців
Головне фото: easysend.pl
Коментарі