Ініціатор заборони на недільну торгівлю в Польщі хоче скоротити графік роботи магазинів

14 Жовтня 2021
закупи в польщі в супермаркетах бедронка

Законопроект про посилення заборони на недільну торгівлю у Польщі досі перебуває на доопрацюванні, а головний ініціатор ідеї вже виступає з новими революційними пропозиціями для торговельного бізнесу. Цього разу він хоче, щоб у будь-який день тижня магазини не могли працювати до пізньої години, пише businessinsider.com.pl.

Пропозицію висунув Альфред Буяра, керівник торговельної секції незалежної профспілки Солідарність. Під час засідання Парламентської групи з розвитку та просування польської торгівлі член профспілки переконував депутатів, що магазини в Польщі відкриті надто довго і це потрібно змінити.

“На Заході і в Центральній Європі можливості відкриття магазинів обмежені. А у нас - ні. Там після 20-21:00 години може працювати тільки маленький магазинчик. О 18:30 чи 19:00 закриваються магазини в Брюсселі. А в нас можуть торгувати хоч всю ніч”, - заявив Буяра. 

wroclife.pl

На засіданні Сейму представник профспілок наголосив, що під час пандемії багато роздрібних мереж продовжували графік роботи своїх магазинів, а дехто зробив це на постійній основі. Працівники перевантажені роботою та почуваються виснаженими. Буяра також стверджував, що запровадження цієї норми у Польщі допомогло б малим крамницям. Ймовірно, їм би дозволили працювати за власним графіком. 

Представники торговельного бізнесу в Польщі розкритикували таку ідею і висловили своє тверде “ні”.

“Ми не підтримуємо цю ідею, це погана пропозиція. Продовження робочого часу - це крок назустріч очікуванням покупців. Особливо це стосується періоду пандемії, коли безпека та комфорт клієнтів є особливо важливими. Можливість шопінгу у найбільш зручний для покупця час є істотною”, - вважає Рената Юшкевич, президент Польської організації Торгівлі та Дистрибуції. 

Цікаво, що лише в кількох країнах Західної Європи графік роботи магазинів коротший, ніж у Польщі. Наприклад, у Відні дисконт-супермаркети закриваються у будні о 20:00, а у Лісабоні магазини у торгових центрах працюють навіть до півночі. У Польщі дисконти, супер та гіпермаркети працюють по буднях найпізніше до 22-23:00. 

⇒ Читайте також:

Amazon запускає в Польщі послугу Prime: вартість та умови

Сенатори пропонують пом’якшити нещодавно змінений закон про заборону недільної торгівлі у Польщі

Як живеться в Польщі на мінімальну зарплату. Дослідження

Головне фото: expressilustrowany.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах