Сенатори пропонують пом’якшити нещодавно змінений закон про заборону недільної торгівлі у Польщі

07 Жовтня 2021
які магазини працюють в неділю у польщі

Наприкінці вересня 2021 року польський Сейм підтримав зміни до закону про заборону на торгівлю в неділю та святкові дні. Новелізація передбачає загострення й так суворого законодавства Польщі у сфері торгівлі, пише businessinsider.com.pl.  

Зокрема, супермаркети та магазини зможуть працювати у заборонені дні, якщо дотримаються однієї з цих вимог:

  1. Поштові послуги, які вони надають, приноситимуть щонайменше 50% прибутку.
  2. За прилавком стоятиме або власник крамниці, або родичі: дружина чи чоловік, діти, батьки, а також брати чи сестри, онуки, дідусі й бабусі. Водночас, допомога родичів має бути безоплатною. 

Щоб відповідні органи могли контролювати виконання першої умови, польських підприємців зобов’яжуть кожного місяця реєструвати доходи від діяльності, яка переважає. 

Зміни до закону також передбачають, що у неділю та вихідні зможуть працювати польські магазини із сільськогосподарською технікою і запчастинами, пункти закупівлі/заготівлі овочів, фруктів та іншої сільськогосподарської продукції, а ще - рибні прилавки. Єдина умова - продавці повинні торгувати лише профільними товарами.

Посилюючи торговельне законодавство, представники профспілок та депутати партії PiS хочуть боротися з роздрібними мережами, які одна за одною підписують угоди з поштовими операторами і, таким чином, обходять заборону на торгівлю у неділю. Відповідні зміни ще має схвалити Сенат, а згодом і президент. Якщо це відбудеться, вони почнуть діяти з 1 січня 2022 року. 

Польські сенатори, на розгляд яких потрапив цей законопроект, вважають, що вимоги до представників торговельного бізнесу в Польщі треба дещо послабити. Під час роботи комісії запропонували знизити поріг доходів від поштових послуг з 50-ти до 40 відсотків. Також сенатори пропонують розширити перелік осіб, які матимуть право працювати в магазинах у вихідні та неділі. 

заборона на торгівлю в польщіImants Kaziļuns\Unsplash

Парламентарі, які пропонують послабити законодавство, хочуть враховувати до згаданих 40 відсотків доходи лише від роздрібної, але не від гуртової торгівлі. Крім цього, на їхню думку, родичам власників крамниць, які допомагатимуть із торгівлею у недільні чи вихідні дні, мають дозволити робити це як безплатно, так і за винагороду. Оскільки, робота над пропозиціями не завершена, можливо сенатори захочуть внести й інші поправки до новелізації закону.

Нагадаємо, закон про заборону на недільну торгівлю у Польщі затвердили у березні 2018 року. Він передбачає 32 винятки, коли торгівля у вихідний день все ж можлива. Один із винятків - це надання поштових послуг. Крім того, торгувати дозволили квітковим магазинам, пекарням, кав’ярням, магазинчикам на території АЗС, а також кіоскам з пресою. 

Зараз фактично всі великі торгові мережі відкриті в неторгові неділі - саме через те, що запроваджують послуги з доставки посилок. Така ситуація на руку не лише власникам бізнесів, але й покупцям. Останні опитування показали, що 54,9% поляків проти заборони на недільну торгівлю. Ще 35,8% опитаних підтримують актуальне законодавство у цій сфері, а 9,3% не мають власної думки на цю тему. 

⇒ Читайте також:

Мережа з українськими товарами Foodex24 підкорює Польщу - відкрився перший офлайн-магазин

Інфляція в Польщі побила 20-річний рекорд: ціни ростуть швидше, ніж прогнози

Знизилась лояльність клієнтів до дисконт-супермаркетів у Польщі. Найбільше втрачає Biedronka

Головне фото: Tim Mossholder\Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах