Кількість заявок на Карту Побиту в Польщі від українців стрімко зростає

18 Липня 2017
карта побиту

Стрімке зростання числа іноземців, бажаючих отримати дозвіл на тимчасове чи постійне проживання в Польщі, спостерігається вже протягом останніх трьох років, проте 2017 рік відзначився особливо: тільки у першій його половині у Польщі було зареєстровано 89 тисяч заявок про намір отримати дозвіл на легальне перебування в Польщі.

Це на 42% більше, аніж у минулому 2016 і аж на 87% перевищує результат 2015 року. Такі дані нещодавно оприлюднило польське Управління у справах іноземців (Urząd do Spraw Cudzoziemców), повідомляє tvn24bis.pl.

87% з усіх поданих у 2017 році заявок про отримання дозволу на перебування в Польщі  - це прохання про дозвіл на тимчасове проживання (терміном до 3-ох років), 11% - на проживання постійне і лише 2% – на перебування на основі статусу резидента ЄС.

За статистикою Управління в справах іноземців, найбільше бажаючих оселитися в Польщі – це громадяни України, їх 65%. Зацікавлені у легалізації свого перебування в Польщі також білоруси, в’єтнамці, а також громадяни Китаю та Індії. Крім того, у це півріччя своє проживання в Польщі зареєструвало також 5 тисяч громадян-членів ЄС.

Як відомо, рішення про те, видавати іноземцю дозвіл на тимчасове чи постійне проживання в Польщі, приймає воєвода. У першій половині 2017 року воєводи Польщі видали такі дозволи 62 тисячам іноземців. Не обійшлося і без відмов – негативну відповідь воєводи отримали 6, 7 тисяч іноземців.  Станом на сьогодні в Польщі налічується вже 300 тисяч іноземців, які мають право на легальне проживання і виконання роботи у цій країні.

До польських органів влади іноземці звертаються не тільки для отримання дозволу на проживання, а я для отримання статусу біженця і перебування в Польщі на його основі. У кінці червня 2017 року кількість заявок про намір отримати статус біженця становила 3 тисячі. Їх подають здебільшого іноземці, що походять з країн колишнього СРСР (93%) – Росії, України, Білорусії, Таджикістану, Киргистану, Вірменії, Грузії. Цьогоріч за таким видом міжнародного захисту звернулось на 60% менше іноземців, аніж у 2016 році. Позитивне рішення, тобто надання статусу біженця, у 2017 році в Польщі отримали всього 282 іноземці.

З огляду на статистику, заявок від іноземців про намір отримати дозвіл на тимчасове чи постійне проживання в Польщі найближчим часом тільки побільшає, особливо від громадян України. Нагадаємо, що саме Польща першою з країн ЄС дозволила українцям працювати по біометричному паспорту. Нещодавно таке ж правило ввела ще одна країна.

робота в польщі

Читайте також:

Мінімальна та середня зарплата в Польщі в 2017 році

Найбільш затребувані професії в Польщі станом на 2017 рік

Скільки коштує місяць проживання в Польщі

Польське громадянство

Біометричний закордонний паспорт

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах