Кінцева зупинка нової євроколії Львів-Варшава буде в Брюховичах

23 Жовтня 2017
Брюховичі

В неділю, 22 жовтня, Голова ВРУ Андрій Парубій та віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон спільно оглянули пункти пропуску, розташовані на кордоні Польщі та Львівської області – повідомляють в прес-службі Львівської облдержадміністрації.

Раніше вже повідомлялось, що на українсько-польському кордоні відкриють 4 нові пункти пропуску, 2 з яких розташовуватимуться на Львівщині в населеному пункті Нижанковичі, де функціонуватиме і піший, і автомобільний перехід. Будівництво дороги в Нижанковичах вже розпочато.

Аби продемонструвати іноземним колегам своє бажання та готовність до відкриття нових пунктів пропуску на українсько-польському кордоні, одним із пріоритетних завдань на сьогодні має бути будівництво та ремонт доріг, удосконалення інфраструктури та розбудова вже існуючих ПП.

Зокрема, на пункті перетину Краковець з української сторони, за словами Андрія Парубія, планують розбудувати інфраструктуру. Даний пункт пропуску є дуже популярним серед населення і часто перенавантаженим (за ситуацією на кордоні онлайн ви можете слідкувати на нашому сайті), оскільки перехід має відмінне транспортне сполучення: він розташований на найдовшому автошляху Європи Е40, що веде зі Львова до польських міст Жешув, Краків, Катовіце та Вроцлав.

краковець

Окрім цього, у неділю 22 жовтня в Перемишлі (Польща) відбулася конференція із парламентського співробітництва в регіоні Центральної та Східної Європи, у якій, зокрема, взяли участь міністри інфраструктури Польщі та України. На конференції вони підписали угоду, згідно з якою Україна долучиться до проекту "Via Carpathia" ("Карпатський шлях").

"Via Carpathia" – це проект автотранспортного маршруту, який з’єднає країни Північної та Південної Європи. Траса розпочинатиметься у Литві і проходитиме через Польщу, Словаччину, Румунію, Угорщину, Болгарію та закінчуватиметься в Греції. Згідно з підписаною у Перемишлі угодою, відгалуження даної магістралі буде і в Україні.

віа карпатія

Як прокоментував голова ВРУ Андрій Парубій: "Для нас дуже важливо було, щоб Україна брала участь у цьому проекті. На початковому етапі "Via Carpathia" передбачала об’їзд через Румунію, Угорщину, Польщу та країни Балтії. Залучення української сторони відбуватиметься через пролягання цього маршруту від Одеси через Вінницю та Львів. У планах – побудова євроколії, яка сполучатиме Варшаву та Львів. Попередньо, кінцевою зупинкою цього маршруту стане станція у селищі Брюховичі".

Отже, вже незабаром можна буде очікувати про долучення української сторони до масштабного проекту "Via Carpathia", що подарує нам нову трасу, яка проходитиме через Одесу-Вінницю-Львів та сполучатиме Україну з іншими країнами Центральної та Південної Європи. Планується також будівництво нового залізничного сполучення Львів-Варшава із кінцевою зупинкою у селищі міського типу Брюховичі (12 км від м. Львів). Зокрема планується, що там одразу ж можна буде пройти паспортний контроль і практично без зупинок швидко доїхати до Варшави.

За словами спікера, реалізація цього проекту може відбутися вже наступного року.

брюховичі

Читайте також:

Митні переходи

4 нові пункти пропуску на кордоні з Польщею відкриють вже наступного року

Дороги Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах