4 нові пункти пропуску на кордоні з Польщею відкриють вже наступного року

11 Вересня 2017
черги на кордоні

Зараз на польсько-українському кордоні знаходиться 8 пунктів перетину кордону, проте із запровадженням безвізового режиму кількість українців, які перетинають кордон з ЄС, суттєво збільшалася. Потік мандрівників через кордон  України і Польщі стабільно росте.

У прикордонних зонах люди практично щодня перетинають кордон з різних причин. Останнім часом все більше українців їздять в Польщу на роботу та навчання, а у вихідні і святкові дні повертаються додому. Окрім того, багато людей перетинають кордон з метою туризму. Через це на пунктах пропуску утворюються довгі черги, що виснажує багатьох мандрівників багатогодинним очікуванням. Власне тому і виникла потреба у стоверенні нових ПП, щоб розвантажити переходи та зменшити черги на кордоні.

6 вересня, в рамках 27 Економічного форуму у м. Криниця-Здруй, відбулася зустріч маршалка вищої палати польського парламенту Станіслава Карчевського та голови ВРУ Андрія Парубія.

Перегевори стосовно розбудови наявних та відкриття нових пунктів перетину польсько-українського кордону завершилися успішно. Як заявив сам Парубій, у 2018 році планується відкрити 4 нових переходи: 2 на Львівщині (у населеному пункті Нижанковичі), один на Волині ("Адамчуки-Збереже") і один на Закарпатті ("Лубня-Волосате"). Фактично ж, це означатиме створення трьох нових ПП – у Нижанковичах функціонуватиме один пункт перетину, який включатиме в себе піший та автомобільний перехід.

До слова, польські урядовці вже кілька років заявляли про плани збудувати на кордоні Польщі з Україною новий пункт пропуску, який проходитиме через українські Нижанковичі і вестиме в напрямку міста Добромиль, що в Старосамбірському районі. Новий ПП Мальговиці-Нижанковичі, як зазначалося вище, буде не тільки для транспортних засобів (вага яких не перевищує 3,5 тони), а й для пішохідного перетину – для цього облаштують усю необхідну інфраструктуру. Такий хід дозволить розвантажити ПП Шегині-Медика, де пішохідний пунтк перетину користується величезною популярністю, і, як наслідок, черги на кордоні постійно зростають. 

Про стан черг на кордоні з Польщею можете дізнатись ТУТ.

нові пункти пропуску до Польщі

Ескіз забудови сервісної зони міжнародного автомобільного пункту пропуску «Нижанковичі»

кордон з Польщею

Питання стосовно будівництва нового пунтку пропуску на Волині "Адамчуки-Збереже" планується додатково обговорити з польською стороною в рамках проведення XIV засідання українсько-польської Міжурядової Координаційної Ради з питань міжрегіонального співробітництва, яке заплановано на 5-6 жовтня 2017 року в Польщі, - як повідомляє волинське інтернет-видання Конкурент.

новий перехід Адамчуки-Збереже

Окрім будівництва нових пунктів перетину, переговори велись і про розбудову вже наявних ПП. Так, у наступному році планується розширити дороги митниць Рава-Руська і Краковець.

Нагадаємо, що в ПП  Рава-Руська-Гребенне наразі триває ремонт дорожнього покриття (зі сторони Польщі), який, за попередніми даними, триватиме до 2 жовтня 2017 року.

Перспектива розширення ПП Рава-Руська-Гребенне обговорювалась і раніше. Так, 20 липня чиновники Люблінського воєводства, Прикордонної служби, Палати податкової адміністрації і дипломатичних відомств Польщі та України домовились про організацію пішохідного та велосипедного рухів через ПП Рава-Руська-Гребенне.

Про усі митні переходи, що діють на кордоні України з Польщею, ви можете прочитати ТУТ.

Читайте також:

Дороги Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах