25 Січня 2023
З 2023 року на дипломатичні установи України поклали додатковий обов’язок ведення військового обліку українців, які проживають за межами своєї держави. Обліку, зокрема, підлягатимуть призовники, а також люди, які вважаються військовозобов'язаними під час війни. Про це йдеться у Постанові Кабміну № 1487, інформує видання nv.ua.
Згідно з постанову уряду за 30 грудня 2022 року, відтепер дипломатичні установи України частково візьмуть на себе повноваження територіальних центрів комплектування, а отже вестимуть не лише консульський облік українських громадян за кордоном, але й військовий.
Хто зобов’язаний стати на військовий облік за кордоном у 2023 році
На військовий облік за кордоном повинні стати громадяни України, які виїжджають за межі держави на понад 3 місяці та підлягають мобілізації. Для цього їм потрібно знятися з обліку в Україні та поновити його в іншій країні через консульство чи посольство України.
Згідно з нововведенням, коли громадянин чи громадянка України, які підлягають призову, звернуться до дипустанови для того, щоб стати на консульський облік у іншій державі, дипломати будуть перевіряти і статус військового обліку людини.
«Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні: перебувати на військовому обліку у разі вибуття за межі України на строк понад три місяці – за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України», — йдеться у частині 1, статті 1 Додатку 2 постанови.
До обов’язків дипломатичних представництв України щодо військового обліку також входитиме:
- інформування громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;
- сприяння поверненню військовозобов'язаних і резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час (в особливий період);
- інформування у семиденний строк із дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов'язаних і резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку;
- ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком (додаток 15).
Список зберігатиметься в установі протягом п’яти років.
Варто зазначити, що з 2023 року військовий облік призовників в Україні також ведуть такі заклади:
- центральні і місцеві органи виконавчої влади;
- інші державні органи;
- органи місцевого самоврядування;
- органи військового управління (органами управління);
- військові частини (підрозділи) ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів спеціального призначення;
- ТЦК;
- підприємства, установи та організації;
- заклади освіти;
- заклади охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності.
⇒ Читайте також:
Українці із тимчасовим захистом в ЄС: до Польщі найчастіше виїжджають жінки, а чоловіки - до Німеччини
Залізничну колію з Рави-Руської до Брюховичів у Львові можуть проскласти вже у 2023 році
Випускники польських шкіл зможуть обрати тест з української мови як однієї з іноземних
Головне фото: tvp.pl
Коментарі