Консульства та інші дипустанови України вестимуть облік військовозобов’язаних українців за кордоном

25 Січня 2023
військовий облік для українців за кордоном 2023

З 2023 року на дипломатичні установи України поклали додатковий обов’язок ведення військового обліку українців, які проживають за межами своєї держави. Обліку, зокрема, підлягатимуть призовники, а також люди, які вважаються військовозобов'язаними під час війни. Про це йдеться у Постанові Кабміну № 1487, інформує видання nv.ua.

Згідно з постанову уряду за 30 грудня 2022 року, відтепер дипломатичні установи України частково візьмуть на себе повноваження територіальних центрів комплектування, а отже вестимуть не лише консульський облік українських громадян за кордоном, але й військовий. 

Хто зобов’язаний стати на військовий облік за кордоном у 2023 році

На військовий облік за кордоном повинні стати громадяни України, які виїжджають за межі держави на понад 3 місяці та підлягають мобілізації. Для цього їм потрібно знятися з обліку в Україні та поновити його в іншій країні через консульство чи посольство України. 

Згідно з нововведенням, коли громадянин чи громадянка України, які підлягають призову, звернуться до дипустанови для того, щоб стати на консульський облік у іншій державі, дипломати будуть перевіряти і статус військового обліку людини. 

«Призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні: перебувати на військовому обліку у разі вибуття за межі України на строк понад три місяці – за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України», — йдеться у частині 1, статті 1 Додатку 2 постанови. 

До обов’язків дипломатичних представництв України щодо військового обліку також входитиме:

 • інформування громадян, які перебувають на тимчасовому консульському обліку та досягли призовного віку і не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;
 • сприяння поверненню військовозобов'язаних і резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час (в особливий період);
 • інформування у семиденний строк із дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов'язаних і резервістів відповідним районним (міським) територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки, органам СБУ, підрозділам Служби зовнішньої розвідки за місцем перебування їх на військовому обліку;
 • ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних і резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку, за списком (додаток 15).

Список зберігатиметься в установі протягом п’яти років.

Варто зазначити, що з 2023 року військовий облік призовників в Україні також ведуть такі заклади:

 • центральні і місцеві органи виконавчої влади;
 • інші державні органи;
 • органи місцевого самоврядування;
 • органи військового управління (органами управління);
 • військові частини (підрозділи) ЗСУ та інших утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів спеціального призначення;
 • ТЦК;
 • підприємства, установи та організації;
 • заклади освіти;
 • заклади охорони здоров’я незалежно від підпорядкування і форми власності.

⇒ Читайте також:

Українці із тимчасовим захистом в ЄС: до Польщі найчастіше виїжджають жінки, а чоловіки - до Німеччини

Залізничну колію з Рави-Руської до Брюховичів у Львові можуть проскласти вже у 2023 році

Випускники польських шкіл зможуть обрати тест з української мови як однієї з іноземних

Головне фото: tvp.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах