“Занадто низьку зарплату” в Польщі отримує кожен п’ятий працівник. Дослідження

04 Травня 2022
зарплата в польщі 2022

Організація економічного співробітництва та розвитку (OECР) вважає “надто низькою заробітною платою” таку, що є менша, ніж дві третини медіани середньої зарплати в країні. Як з’ясувалось, у Польщі аж 18,8% працівників отримують таку оплату за свою працю. В загальному рейтингу ця країна займає одне з останніх місць, та все ж випереджає такі розвинені країни, як США, Ізраїль та Канада. 

Те, як ми сприймаємо свої заробітки, часто залежить не від якості, безпеки та комфорту життя, а від того, як ми виглядаємо у порівнянні з іншими. Визначальним фактором може бути те, на якій машині їздить сусід, де він відпочиває, а також яким є рівень середньомісячного заробітку по всій країні. Так, за даними Головного статистичного управління Польщі, середня зарплата у березні 2022 року становила понад 6665 злотих/брутто, пише businessinsider.com.pl

Та цей показник не висвітлює справжніх заробітків більшості людей, адже його завищують зарплати президентів та директорів компаній. Вони можуть заробляти стільки ж, скільки становить сума зарплат ста працівників. Зазвичай буває так, що середню зарплату отримує значно менше, ніж половина зайнятого населення.  

середня зарплата в польщі 2022

Тому більш точним показником зарплат у Польщі є медіана, яку Головне статистичне управління розраховує раз на два роки, а публікує ще на рік пізніше. Останні доступні дані показують, що медіана зарплат у листопаді 2020 року становила 4 702 зл. Для порівняння, у цей час середня зарплата в національній економіці була на рівні 5 457 зл, що на 16% більше, ніж медіана.

ОЕСР припускає, що заробіток у дві третини медіани є межею “низької заробітної плати” в економіці. Станом на листопад 2020 року, ця сума дорівнювала 3,1 тис. злотих. Тоді мінімальна зарплата становила 2,6 тисячі злотих, тож можна стверджувати, що ця межа і справді показує рівень низьких зарплат.

Як показало дослідження ОЕСР, аж 18,8% осіб, тобто майже кожен п’ятий працівник у Польщі, отримують “надто низьку оплату” за свою працю. Це ставить Польщу на 30 місце у списку, до якого загалом входить 39 країн.  

Разом з тим, у 2018 році цей показник становив 21,1% працівників. За цей час Польщі вдалось покращити свої позиції на 2,3 відсоткових пункти. Це пов’язано не лише з підняттям зарплат в умовах низького рівня безробіття, а й із тим, що законодавчо встановлений мінімальний розмір заробітної плати зростає швидше, ніж середня зарплата. 

зарплата в польщі і європі порівняння

Чи має ця ситуація викликати занепокоєння та призвести до чергового підняття рівня мінімальної зарплати в Польщі? Якщо подивитись на крайні позиції у списку, то можуть виникнути сумніви. Наприклад, найнижчий відсоток працівників, які отримують “надто низьку зарплату”, тобто майже 1%, є в Туреччині. А з протилежного краю списку бачимо США, де таких працівників налічується аж 23%, тобто майже кожен четвертий.

Позаду Польщі у рейтингу ОЕСР також опинився Ізраїль та Канада, тобто країни, де люди живуть у достатку. Також на сусідніх з Польщею позиціях опинилася Німеччина та Велика Британія - одні з провідних держав Європи. 

⇒ Читайте також:

Скільки українців знайшли роботу в Польщі від початку повномасштабної війни

Польський уряд спростив процедуру працевлаштування українців. Де шукати роботу

Як українським біженцям легалізувати своє перебування у Польщі та отримати державну допомогу

Головне фото: Ümit Yıldırım on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах