Квитки на потяги польської залізниці подорожчають

01 Жовтня 2018
квитки на польські потяги

Незважаючи на розвиток авіа та автоперевезень, залізниця залишаться одним із найпопулярніших видів транспорту у всьому світі. І Польща не виключення.

По-перше, країна буквально помережана залізничними коліями, які з'єднують ледь не кожне місто та містечко Польщі.  По-друге, нові та сучасні польські потяги забезпечують пасажирам комфорт та зручність під час поїздки, по-третє, мандрівка поїздом - це значна економія часу - адже ви не будете стояти в заторах, а ваш рейс не відмінять через раптові несприятливі погодні умови. 

І нарешті, головною причиною, чому залізниця десятки років вперто тримає свої лідируючі позиції - це її доступність для кожного. Відносно дешеві квитки на потяги, які можуть дозволити собі всі верстви населення - це і є той фактор, який забезпечує залізничному перевезенню таку популярність.

квитки на польські потяги

Однак нещодавно стало відомо про ймовірне подорожчання квитків на потяги польської залізниці. У чому причина збільшення цін, на скільки вони зростуть та коли саме - читайте далі у статті.

Причини збільшення цін на квитки польської залізниці

З наступного року в Польщі для залізничних перевізників зростуть ціни на електроенергію, що призведе і до збільшення цін на квитки польської залізниці, - повідомляє Gazeta Wyborcza.

Лист з повідомленням про підвищення цін на електроенергію на днях отримали польські залізничні перевізники. Розіслала їх компанія "PKP Energetyka" - єдиний поставник електроенергії для залізниць у Польщі. Підвищення ціни електроенергії для залізниці може становити навіть близько 40 %, що однозначно відіб’ється на цінах квитків польської залізниці

У свою чергу слід зауважити, що зростання цін на саму електроенергію на залізницях пов'язане зі зростанням цін на вугілля та збільшенням плати за викиди CO2. Виробники зазнають зростаючих витрат на виробництво електроенергії, і, як наслідок, збільшують плату за електроенергію фірмам, яким її постачають.

квитки на польські потяги

На скільки і коли подорожчають квитки на польські потяги?

Наразі не відомо, на скільки саме подорожчають квитки польської залізниці, однак вже з наступного року варто розраховувати на те, що ціни таки зростуть. В цьому переконані і самі перевізники, які зазначають, що частка коштів, витрачених на електроенергію, в ціні квитка становить близько 12%.

У більшості випадків це означає підвищення ціни квитка щонайменше на кілька злотих.

В найгіршому становищі знаходяться ті фірми, в яких найближчим часом завершиться термін контракту із "PKP Energetyka", тож їм доведеться підписувати новий контракт вже, відповідно, на нових умовах. Припускають, що для цих перевізників ціна на електроенергію зросте навіть на 70%.

Зокрема, такими перевізниками, чий контракт із "PKP Energetyka" невдовзі завершиться, є:

  • PKP Intercity
  • Koleje Mazowieckie
  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna

квитки на польські потяги

В кращому становищі знаходяться фірми, які вже підписали раніше нові контракти  з гарантією нижчої ціни, тож для них подорожчання електроенергії не буде настільки суттєвим. Відповідно, і ціни на квитки цих перевізників подорожчають не набагато.

Зокрема, хвилюватися за значне подорожчання квитків не варто мандрівникам, що подорожують Сілезькими, Нижньосілезькими та Малопольськими залізницями

Отже, вже з початком наступного 2019 року, полякам та гостям країни слід очікувати подорожчання квитків в районі декількох злотих на потяги польської залізниці.

Нагадаємо, що з вересня в розкладі руху поїздів польської залізниці були впроваджені важливі зміни, ознайомитися з якими ви можете у нашій статті.

Читайте також:

Польща запускає прямий залізничний маршрут Перемишль-Берлін

Розклад можливих пересадок з міст Польщі на Інтерсіті в Перемишлі

Розклад можливих пересадок з Інтерсіті в Перемишлі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах