Важливі зміни в розкладі руху поїздів польської залізниці

04 Вересня 2018
зміни в розкладі руху поїздів польської залізниці

Польська залізниця - важливий елемент в інфраструктурі країни, який дає можливість людям дістатися практично будь-яких міст країни відносно недорого, без заторів, особливих затрат сил і часу. Щодня послугами залізниці користуються не лише самі поляки, а й тисячі українців, що проживають чи мандрують Польщею. 

Вже з неділі, 2 вересня, польська залізниця впровадила важливі зміни в розкладі руху та маршрутах поїздів, а також ввела певні нововведення, які мають на меті покращити користування залізничним сполученням Польщі. 

Вже з неділі пасажири можуть користуватися поїздами, які не подорожували під час літніх канікул. Натомість, деякі інші потяги навпаки тимчасово припиняють курсувати у зв'язку з ремонтними роботами на залізничній колії. Ще в деякі напрямки стали скороченими, а натомість було впроваджене автобусне сполучення.

Отже, що це за важливі зміни, як, коли і куди тепер курсуватимуть польські поїзди - читайте далі у статті.

Зміни в розкладі руху польських поїздів з 2 вересня 2018 року

Першою важливою зміною стане повернення обох важливих маршрутів поїздів Інтерсіті “Barbakan” i “Włókniarz”, курсування яких було тимчасово припинено на час літніх відпусток у зв’язку з модернізаційними роботами на залізниці. 

Вже з другого вересня потяги цих перевізників сполученням Краків - Щецин/Свіноуйсьце та Лодзь - Щецин почали курсувати за звичним розкладом

Натомість, через розпочаті ремонтні роботи залізничної колії на відрізку Варшава-Білосток, рух тимчасово припинять два поїзди: 

 • Інтерсіті Dąbrowska, що курсує за напрямом Білосток - Вроцлав
 • Інтерсіті Jagiellończyk, що курсує за напрямом Білосток - Лодзь

зміни в розкладі руху поїздів польської залізниці

З 2 вересня по 17 жовтня потяг Інтерсіті Wyspiański, що курсує по маршруту Вроцлав - Перемишль - Вроцлав буде минати обидві залізничні станції у Кракові - Kraków Główny i Kraków Płaszów. На цей час пасажири, які прямують до головної станції Краків, можуть пересісти з Інтерсіті Wyspiański на інший потяг TLK King на станції Miechów (Мехув).

Читайте також: Розклад можливих пересадок з міст Польщі на Інтерсіті в Перемишлі

На радість пасажирам, в PKP Intercity ввели декілька додаткових зупинок в невеликих містах, через які курсують поїзди. Відтак, з 2 вересня потяги Інтерсіті Hutnik, що прямує за маршрутом Гдиня - Катовіце, Інтерсіті Sukiennice, що курсує по маршруту Гдиня - Краків та Інтерсіті Witkacy сполученням Гдиня - Закопане додатково будуть зупинятися в Smętowo (Сментово)

Потяг TLK Kochanowski, що курсує по маршруту Люблін - Колобжег відтепер має додаткову зупинку в Jastrowie (Ястрове).

Залізничні перевізники також представили десятки інших змін до руху поїздів, серед яких, зокрема, скорочення маршрутів і запровадження натомість автобусного сполучення, зміну деяких напрямків поїздів у зв’язку з ремонтом колії та скорочення рейсів потягів.

зміни в розкладі руху поїздів польської залізниці

За такими анонсованими змінами потяги мають курсувати до 20 жовтня. Ще одні зміни в розкладі руху поїздів польської залізниці заплановані на 21 жовтня цього року.

Встановлення інформаторів на польських вокзалах

З понеділка, 3 вересня 2018 р., на найбільших вокзалах Польщі для зручності пасажирів будуть встановлені мобільно-інформаційні пункти, персонал яких надаватиме пасажирам необхідну інформацію, консультуватиме, допомагатиме та відповість на будь-які запитання стосовно руху чи маршруту потягів.

зміни в розкладі руху поїздів польської залізниці

Таких інформаторів з 3 вересня можна зустріти на вокзалах наступних міст:

 • Варшава
 • Гданьск
 • Гдиня
 • Вроцлав
 • Закопане
 • Краків 
 • Катовіце
 • Познань
 • Щецин

Крім того, контрольні органи проводитимуть перевірки по всій Польщі, аби з’ясувати, чи на всіх залізничних вокзалах встановлені нові розклади руху поїздів з усіма змінами та чи добре вони читабельні для пасажирів. 

зміни в розкладі руху поїздів польської залізниці

Чеський Leo Express припиняє перевезення між Краковом та Прагою

Наприкінці липня цього року пасажирів неабияк потішила новина про запуск прямого залізничного сполучення за маршрутом Краків - Прага. Поїзди чеського перевізника Leo Express почали курсувати в цьому напрямку з 20 липня. Однак зараз стало відомо про тимчасове припинення курсування потягів з Кракова до Праги

Причиною для такого рішення в Leo Express називають ремонтні роботи на польських коліях та неможливість конкурувати з автобусними перевізниками:

"Ремонт на польських залізничних дорогах затримує час поїздки наших поїздів на 15 хвилин. Таке зниження швидкості наших поїздів означає, що ми більше не можемо конкурувати з автобусними перевізниками. Подорож потягом не є вигідною для пасажира і не приносить фінансової вигоди для нашої компанії", - пояснив в інтерв'ю польському виданню "Gazeta Wyborcza" Пітер Янчович, представник Leo Express.

Leo Express

Наразі у компанії повідомляють, що потяги за напрямком Краків - Прага курсуватимуть до 8 жовтня, після чого будуть зняті з маршруту.

Нагадаємо, вже до кінця цього року в Польщі планують запустити прямий залізничний маршрут сполученням Перемишль-Берлін.

Отож, якщо найближчим часом ви плануєте подорож Польщею потягом, краще заздалегідь уважно вивчіть маршрут та розклад того поїзда, який вас цікавить. Найкраще зробити це на офіційному сайті польського перевізника, або ж уточнити усі деталі безпосередньо на вокзалі в спеціальних інформаторів.

Читайте також:

Розклад руху поїздів Інтерсіті до Перемишля з 10 грудня

Україна та Польща планують запуск залізничного маршруту сполученням Львів-Люблін

Поляки протестували залізничний маршрут Перемишль-Нижанковичі: коли очікувати на відкриття нового сполучення?

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах