На Львівщині пропонують відкрити ще один пункт пропуску на кордоні з Польщею

30 Вересня 2019
ПП Боберка-Смольник

Відкриття нових пунктів пропуску - одне з завдань, які гостро потребують вирішення вже найближчим часом. Адже, як показує практика, черги на кордоні не зменшуються, безвізовий режим буквально відкрив кордони для українців, тож бажаючих перетнути кордон щоразу більше.

Відповідне звернення до очільників обох держав про відкриття нового пункту пропуску на Львівщині підписали у межах Європейських днів добросусідства, які відбулися 27-28 вересня, інформує пресслужба ЛОДА.

Де та коли планують відкрити новий пункт пропуску на кордоні з Польщею

Новий пункт пропуску через українсько-польський кордон пропонують відкрити у селі Боберка Турківського р-ну, що на Львівщині. Із польської сторони пункт пропуску мали б розташувати у селищі Смольник.

Боберка-Смольник

З ідеєю відкриття нового пункту пропуску поділився голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин під час свого виступу на Європейських Днях Добросусідства "Кордон Боберка", що традиційно відбуваються в селах Сянки та Боберка Турківського району.

Зокрема, чиновник закликав усіх бажаючих підписати відповідну петицію про прокладення дороги Бориня – Боберка і про будівництво самого пункту пропуску.

"Європейські Дні Добросусідства покликані змінити кордони в Карпатах, щоб люди мали змогу контактувати між собою, обмінюватися досвідом і культурою, відчувати себе мешканцями одних гір – і Бескид, і Бещадів. Звісно, нам довго до цього йти і це буде не так просто, але ми знаємо що і як робити. Тому як перший крок – прошу всіх поставити свій підпис під петицією до тих, хто може ухвалити рішення про прокладення дороги Бориня – Боберка і про будівництво самого пункту пропуску. Разом маємо єднатися навколо ідей, що ми є представники великої європейської родини: і українці, і поляки. Тому хочемо бути разом, хочемо бути не поділеними кордонами, а жити разом в одних Карпатах", - сказав очільник облради.

У Львівській ОДА повідомили, що українська і польська сторона вже розглянули можливість облаштування нового пункту пропуску між країнами "Боберка-Смольник". Вартість капітального ремонту дороги С141908 Боберка-Бориня, що веде до цього пункту пропуску, становитиме 671 млн. гривень.

"Сподіваємося, ми зможемо привернути увагу держави до прокладення дороги Бориня – Боберка і до будівництва пункту пропуску Боберка – Смольник. Розраховуємо з одного боку на окрему Програму розвитку Карпат, а з іншого – на появу спеціалізованої державної програми з розвитку прикордонної інфраструктури. Звичайно, що й Львівська обласна рада долучиться до цього процесу” - розповів голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

ПП Боберка-Смольник

Фото: пресслужба ЛОДА

Додамо, що наразі на Львівщині діє шість пунктів пропуску до Польщі

  1. Угринів – Долгобичув
  2. Рава-Руська – Хребенне 
  3. Грушів – Будомеж
  4. Краковець – Корчова
  5. Шегині – Медика
  6. Смільниця – Кросценко

Нагадаємо, новий пункт пропуску до Польщі планують відкрити до 2021 року і на Закарпатті.

   ⇒ Читайте також:

На Львівщині хочуть запровадити електронну реєстрацію для перетину кордону

На Львівщині пропонують змінити умови перетину кордону на авто

На ПП Мальховіце-Нижанковичі буде піший перехід - будівництво розпочнуть вже цього року

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах